parfüm önerileri - Sayfa 56 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

parfüm önerileri

Gündüzleri:

Chanel Allure Homme Sport
Prada L'Homme

Akşamları veya serin havada:

Dior Homme Intense
Tom Ford Ombré Leather

Kesinlikle normal fiyatlarında alinacak parfümler degil. Havalimanında calisan bir eleman 50%'e indirimle getirdiği icin almisligim var.

Armaf Club de Nuit, Davidoff Cool Water veya Calvin Klein One gayet yeterli cogumuz icin.

P4003085_principal.jpg

Tabii ki.

Gündüzleri:

Chanel Allure Homme Sport
Prada L'Homme

Akşamları veya serin havada:

Dior Homme Intense
Tom Ford Ombré Leather

Kesinlikle normal fiyatlarında alinacak parfümler degil. Havalimanında calisan bir eleman 50%'e indirimle getirdiği icin almisligim var.

Armaf Club de Nuit, Davidoff Cool Water veya Calvin Klein One gayet yeterli cogumuz icin.
Tom Ford bende de var da ağır koku ya, sıkmaya korkuyorum bütün gün burnuma deri kokusu gelecek diye.

Yalnız Chanel Alure Homme Sport Eau Extreme modeli çok iyi. Bende 20 ml'lik tester gibi bir modeli var sıkmaya kıyamıyorum desem yeridir. Çok sağlam koku.

1- Parfums de marly herod

2- maison francis kurkdjian grand soir

3-madawi 40 years edition (sadece arabian oud da bulunuyor)

bende yıllarca kullandım, eski hatun vazgeçirdi. bir gün *yves saint laurent lhomme *edt aldı bana. O günden beridir önceliğim bu oldu.
koku konusu goreceli oldugundan kisiye gore degisir elbette.

yine de , bahse gecen koku -ozellikle bahar yaz donemi kullanimin da ; kanimca gelmis gecmis en *cekici kokulardan....

son donemde ,*edp'sini alip bir hafta kullanip biraktim. *edt nin dna'siyla alakasi bulunmuyor.

baslikta son yazilan /twitt link dahil nish kokular dan en ozgun buldugum koku markasi frederic malle ve memo nun kimi kokulari.

saygi ve selamlar.

Tom Ford bende de var da ağır koku ya, sıkmaya korkuyorum bütün gün burnuma deri kokusu gelecek diye.

Yalnız Chanel Alure Homme Sport Eau Extreme modeli çok iyi. Bende 20 ml'lik tester gibi bir modeli var sıkmaya kıyamıyorum desem yeridir. Çok sağlam koku.
Tom Ford sıktıktan 20 dakika sonra çok güzel oturuyor. Ama dediğin gibi ilk sıktığın dakikalarda aşırı ağır geliyor banada ve kimileri için gün boyu. Ama dayanıklığı uzun süre sürmesi iyi bence.

Bazı markalar hele Hollister, Abercrombie ve bazı Calvin Klein’lar 15-20 dakika sonra kokusu tamamen kayboluyor. Onlarda bence boşuna para. Zaten parfüm dediğin konsept resmen havaya para sıkmak 😅

Chanel’de bende normali ve extreme arasında kararsız kalmıştım. Ama ofiste veya gündüzleri çok iyi evet 👌

IMG_1676.jpeg
Bu fiyata bu parfümü üretinin ebesinin kafasına hindi füme fırlatmak lazım. Akıllara zarar bu Tom Ford’un özel seri fiyatları.

abi gündüz akşam diye ayri parfümleriniz mi var

elbette. neutral gozle bildigim buna ek -
isyerin de koku (ofis,kapali alan da kullanim, acik hava da calisiliyor ise buna gore kokular) ,

keza,
okul da koku kullanimi,,
gym de kullanim,
gece cikmalari,
partnerle gunduz ,gece cikmalarina dair koku,
kapali mekan sinema, cafe,restaurant vs 'ye uyan kokular,,,,
dugun ,toren,,,
maca stada vs giderken kullanim koku,,,
,is mulakata giderken vs de koku kullanim,,,,

hatta, uc bi ornek vermek gerekirse - yabancilarin rutin yaptigi ; hafta da bir kiliseye giderken kullandiklari koku oluyor .

<< *ornekler ve kullanim alani, koku cesitleri her halukar da goreceli degisiyor.

klasik ,duz kullanim, tek koku her ortam da kullanirim bakisi vb. bu kimine oldscholl gelebilir, kimine ise olmasi gereken bu sekil dir de diyebiliriz. velhasil - koku kavrami goreceli bir dunya.

dogru kokuyu dogru ortam,yer, vs de kullanim nokta atisi veya oran saglam yapilmadigin da - ters tepebilme potansiyeli mevcut.
bu da koku dunyasi nin ek$i cilvesi... tecrube ede ede orani yakaladiktan sonra nerde,ne zaman, hangisi uygun nokta atisi yapip alip kullanmaya basliyorsun.
konu ucu acik. burada nokta birakayim nacizane.

ustte bahsedilen tom ford vb konusuna :

kullanim ve gozlemlerim dolayli nacizane olarak diyebilirim ki ;
*el degistirdik den sonra - marka nin bilindik kult kokulari artik eskisi gibi kalici degil.malesef.

nazarim da -suan icin nish skala da saglam bir kac marka mevcut, onlari da her depart vs de bulmak kolay olmuyor.

f malle markasi da tom gibi gecis yapinca eskisi gibi kalici vs degil.

misal ilk aklima gelenler ,memo markasi ,kurkdijan ,guerlain ve bir de bizim *yerli bi markamiz var -icerik kalite ve kalicilik - devamlilik anlamin da daha albenili tarafim adina .

Üst Alt