paulo dybala - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

paulo dybala

hazirlik macinda *spurs karsisinda galibiyet golununun *asistini yapti.

maca genel anlamda donecek olursak:

yeniler den dybala 11 basladi...
zeki celik ,matic yedekten girdiler oyuna..
7 girisimden kaleyi bulan 2 sans - 1 gol . macta bu sonucla bitti.

spurs 343 - roma 3421 < *dybala ikili den biri seklinde....

spurs'u begenmedim. macta bir varlik gosteremediler.ilginc buldum . 10 girisimden kaleyi bulan 0
*yenilerden richarlison sonradan oyuna girdi. perisic 75 civari oyundan cikti.

roma gecen sezon on alanda tammy ve zaniolo ile iyi bir sezon gecirdi bolge ozelinde.
merkeze hibrid kuleyi monte etmeleri stratejik ve de kritik olumlu bir hamle idi mou hoca adina. <matic.
geride zeki celik alinmasi da cok onemli ve yerinde bir hamle idi. ozellikle bu bolge de buyuk rekabet yasanir roma adina. bu da elbette takima olumlu yonden tesir edecektir suphesiz.
sayet ,sakatlik yasamazsa roma takimi ; yeni sezonun surprizlerinden olmasi icten bile degil ilk iki baglaminda.

dybala golleri disinda ,kac asist yapacak ayrica merak edilesi...

newzad falan söylemiş galiba tam bilmiyorum durumu ama şu son onyılda awrupada beni büyülemiş iki topçu vardı, biri eriksendir, diğeri bu herif. dybalayı cimbomumuz için ter dökerken izlemenin nasıl bi duygu bir olay olacağını düşünüyordum , yani o kadar ki bunun üzerine bi transfer hayal dahi edemiorum arkadaşlar, bunu kendi adıma söylemiş olayım. dybalanın bize katılması somut olarak çeyrek yarı final hayalleri kurabilmek demektir , evet, kendisi o kadar büyük bir oyuncudur. siz ne dersiniz??

-Gerek oldugunu dusunmuyorum
-Senelik 7 milyon euro net maasi var, bunu odeyecek durumumuz yok. Daha Icardi'nin kalirsa alacagi parayi az cok tahmin edebiliyoruz.
-Oynadigi mevkii geregi Mertens ile yollari ayirmak gerek, ki kalacagi garanti yani o yuzden alirsan napacagiz o kadar oyuncuyu? Daha Zaniolo, Yusuf gibi gencler de duruyor.
-Roma niye biraksin? ilk 11 oyuncusu zaten. Daha dogrusu kendisi neden Roma'yi birakip gelsin?
- Iyi oyuncu mu? Evet. Lakin bize gelmeli diyemem.
-Hem Icardi hem Dybala'nin maliyetinin altindan kalkacak ekonomik gucumuz yok. Ikisi en az 12-14 milyon euro senelik net maasi olur boyle bir tabloda, kulubun maas giderlerinin 30+ oldugu yerde 2 futbolcuya butcenin yarisini veremeyiz.
-Haberlerin cogu sallamasyon bana kalirsa.
-Sahsen top class oyuncu kategorisine koymadigim bir oyuncu, bir Icardi klasinda degil.

Bu dediklerimin hepsini bir kenara birakirsak, saha icinde nasil bir dizilis olur diye dusunuyorum ve isinden icinden cikamiyorum. Su oyuncularla ilk 11 yap mesela: Oliveira, Torreira, Zaniolo, Mertens, Kerem Akturkoglu, Yusuf Demir, Yunus Akgun, Icardi ve Dybala. (ve alabilirsek Zakharyan). Muhtemelen bir kanat transferi de olur yaz doneminde. (defans hattini eklemedim 4 kisilik) Buradan 6 kisiyi sececegiz.

Üst Alt