PC Önerisi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

PC Önerisi

İyi bir sistem ve monitör satın almak istiyorum ancak donanimdan anlamadığım için sizlere danışmak istedim. Biraz anlarım da uzun suredir leptop kullanıcısı olduğum için pc donanımlarına pek hakim degilim. Sistemden beklentim şu şekilde:
En az 5 yıl Football Manager'i maksimum fps'de oynatması. Takılma falan olmamalı.
Aslinda sadece bu, cs go ve pes falan oynarim arada, yüksek performans gerektirecek oyunları oynamıyorum.
Monitör için de cok büyük olmasın yeter. Şimdiye kadar sadece 60hz monitör kullandım, hz:144 veya hz:75 farkları nedir bilmiyorum açıkçası ama onlar da olabilir.
Hazır sistem şeklinde almak benim için daha iyi olur ona göre önerilerinizi bekliyorum. 1 hafta içinde karar verip sipariş gecmeyi düşünüyorum, teşekkürler.
Fiyat tavanım monitor dahil 7.000, eger firsat ürünü varsa 7.500-8.000 de yapabilirim

bilgisayar alacaksan 144 hz surebilen 1 bilgisayar 1 monitor sart. fark inanilmaz.
islemcinin aynisinda bendede var knk guvenebilirsin.
gpu'yu nvidia al dont go down on quality here bro.

Nerden alacan

ub.mesaji
bilmem abi netten sipariş verecem gelecek site bilmiyorum varsa önerileriniz onu da ekleyin.

2060 falan al nvidiadan şaşma ekran kartı
RAM 16 altı alma.
2070 de alabilirim ama sadece fm için biraz gereksiz kalabilir sanki
ram 16 olacak evet
SSD varken yüksek ramlere ihtiyaç yok ayrıca, ya da hesabını yapmak lazım.
niye abi ram ve ssd baglantını çözemedim.
16 ram, 480 de ssd beni götürür. hatta 240 ssd 1tb hard disk bile olur zaten ssdye windows ve steam kurarım dolmaz bile 240, diğeri depolama olur. zaten leptopum da var depolamada sıkıntım yok açıkçası.

Fiyat tavanım monitor dahil 7.000, eger firsat ürünü varsa 7.500-8.000 de yapabilirim
Aralık sonunda arkadaşım için toplamıştım bu sistemi. Tabii ki monitör dahil değil. Demek istediğim 5700 ve 5700XT gerçekten çok güçlü kartlar. Amcal MSI Mech sorunlu bir model diye hatırlıyorum. Üretimden, tasarımdan kaynaklı soğutmada bir sorunu vardı galiba. Sapphire markasına bakabilirsin 5700 & 5700XT modellerinde. Bellek kullanımı güncel oyunlarda artık çok rahat 12GB üzerine çıkıyor. 16'dan şaşma. 5700'lerde ufak tefek driver sorunları dışında performans olarak Nvidia tarafında 2070 Super ve 2080 Super kartlarına kafa tutabilecek güçleri var.
liste.png

Atarım sana güzel bi sistem eve geçince. Kısa zaman önce topladığım için hakim sayılırım. Sen de araştırırsın yatarsa kafana alırsın. Akşam mentionla beni unutmazsan 9-10 gibi reyis
Knk bi ton donanım var, 1 harf degisiyo 50-100 lira oynuyo ne etkisi oluyo bilmiyorum ki yoksa alırım kafama göre :D Aksam etiketlerim seni👍🏻

bu ekran kartında olmuyo mu sıkıntı
Kronik bir sıkıntısı yok araştırdığım kadarıyla. Ancak bulabiliyorsan indirim zamanlarında Sapphire Pulse RX 5700 XT 3bin₺ civarına düşüyor ki şöyle bir şey buldum

Bütçeni zorlamayacaksa çok daha iyi bir kart. Nvidia tarafında 2080 hatta yer yer 2080 Super'i zorluyor. Ancak dediğim gibi yine de araştırmanda fayda var. Gigabyte modelinde internette gezindiğim kadarıyla sorun yaşayan, kötüleyen görmedim. Teknoloji biraz da şans işi olduğu için araştırmayı doğru yapıp sorunlu çıkma ihtimalini en aza düşürmek gerekiyor.

Üst Alt