Pele mi Maradona mı? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pele mi Maradona mı?

Gelmiş Geçmiş En İyisi Hangisi ?

• Pele

Kullanılan: 29 17.8%
  • Maradona

Kullanılan: 79 48.5%
  • Diğer ( Belirtiniz )

Kullanılan: 55 33.7%

• Kullanılan toplam oy
    163
Pelenin maçlarını kasetten maradona yi canlı izledim. Pelenin zamanına defans denilen şey yol geçen haniydi. Oysa maradona zamanında adamın ayağını eline veriyorlardı. Kısaca maradona yetenek olarak pele den kat be kat üstündü net...

futbol günden güne gelişiyor o zamandan şimdiye çok şey değişti
kendi zamanlarının en iyi futbolcuları bu isimler
ama bugün aynı futbolla başarılı olabilirler miydi bilemiyorum

messi de ronaldo da ikisini yerrr ..

pelenin durumu zaten çok trajikomik.. top icat edilmemiş boş kaleye bilmem kaç tane gol atmış iyi topçu olmuş.. futbol o zaman global miydi doğru dürüst turnuva bile yoktu..

şu tipe bir baksanıza ,,

_79452161_pele_getty.jpg

bu resim birde makyajlı hali.. adam o kadar yaşlı yani..

maradona için ise eyw. derim ama ondan da açık ara messi daha iyi.

soru aslında messi mi ronaldo mu olmalıydı..

eğer pelenin makyajsız resmini isteyen olursa özelden atarım.

pelenin durumu zaten çok trajikomik.. top icat edilmemiş boş kaleye bilmem kaç tane gol atmış iyi topçu olmuş.. futbol o zaman global miydi doğru dürüst turnuva bile yoktu..

şu tipe bir baksanıza ,,

_79452161_pele_getty.jpg

Senin zenci resimleri koleksiyonun vardi demi?

zinedine zidane ile maradona arasinda gittim geldim ve en sonunda maradonanin yaptiklari daha zordu 2 defa dünya sampiyonu olmak kolay degil

messi ve ronaldo diyen arkadaslara bu oyuncularin kendi takimlarindan baska basarilari yok maradona hem kulüp takimiyla hemde milli takimla sampiyonluklar yasamis biri ,zidane bile messi ile ronaldo nun önüne koyarim futbol sadec gol atabilmek degildir bence.

Maradona...

Adamın ayağını eline veriyorlarmış sahada...Rezil sahalarda,kasap futbolcularla yılmadan geldiği nokta muazzam. Şimdikinden daha zor şartlarda,çoğu kişiye göre "imkansız" olanları başarmış,liderlik vasıfları kuvvetli,karizmatik müthiş bir yetenekti.

"Futbol bir dinse, Maradona tanrıdır" diyerek de süsleyeyim mesajımı.

Son düzenleme:

şu tipe bir baksanıza ,,

_79452161_pele_getty.jpg

messi ve ronaldo'yu toplayip futbol sahasindaki toplam kose gonderi direkleri sayisi ile carpsan bile Maradona kalitesine denk gelmez.

maradona dunyanın gelmış gecmış en ıyı futbolcusu bence.maradona olmasa cr7 derdım.ıngıltere ıspanya farketmez.

futbol günden güne gelişiyor o zamandan şimdiye çok şey değişti
kendi zamanlarının en iyi futbolcuları bu isimler
ama bugün aynı futbolla başarılı olabilirler miydi bilemiyorum

Futbol şartları da günden güne gelişiyor onu da hesaba katalım ama. Maradona'nın yediği tekmelerin onda birini yemiyor şimdikiler. Ayrıca çamurlu sahalarda da antreman yapmıyorlar. Herşeyi geçtim Maradona harbi müthiş bir yetenekmiş...Zamanının belki çok ötesinde olduğu için "yok artık" diyebileceklerimizi başarmış adam.

maradona gibisi bir daha gelmez eğer şimdiki oyun kuralları maradona zamanında olsaydı karşı takım her maçı 5 yada 6 kişi tamamlardı.o zamanın kurallarından ötürü defans oyuncuları allah ne verdiyse maradona'ya dalıyorlardı.

Bu kıyaslamayı dönem dönem yapmak lazım maradona zamanında futbolcular çok sert olabilir ama bugünki gibi gelişmiş savunma anlayışı yoktu şimdi dünyanın en iyi takımları bile11 kişi topun gerisine geçiyor. Tabi şimdiki gibi sahalarda eskiden yoktu, ama benim için en iyi oyuncu kesinlikle messinin bundan 3 yıl önceki halidir hiç bir oyuncuda o hızda o kıvraklığı adam geçme yeteneğini asist yeteneğini ve bitiriciliği görmedim ben

Oynadıkları ülkelerdeki futbolun seyrini değiştiren , kaderini değiştiren , tarihi yeniden şekillendiren , sadece yerel değil dünya çapındada etki sağlamış futbolu değiştirmiş adamlardır bana göre en iyiler ,
Maradona - Beckenbauer - Johan Cruyff ,
aslında en iyinin ötesinde gerçekten büyük futbolcular bunlardı .

Üst Alt