Pes 2010 Demo çıktı ! - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pes 2010 Demo çıktı !

Cevap: Pes 2010 Demo çıktı !

Ne zaman bir play station salonuna gitsem 25 tane ekran varsa bunların 23'ünde PES oynanıyor.FIFA oynayan birini görmedim daha bir bir play station salonunda.Hatta FIFA oyunu olan cafe bile bulmak zor.Geçen sene FIFA cd'si almaya gittiğimde satıcı bana garip gözlerle bakıyordu..

Ne zaman bir play station salonuna gitsem 25 tane ekran varsa bunların 23'ünde PES oynanıyor.FIFA oynayan birini görmedim daha bir bir play station salonunda.Hatta FIFA oyunu olan cafe bile bulmak zor.Geçen sene FIFA cd'si almaya gittiğimde satıcı bana garip gözlerle bakıyordu..

"Daha popüler olan daha iyidir" mi diyorsun? :rolleyes:

Pes'e dair sevmediğim iki olay bu lisans durumu ve mesela idmanlarda bir idman maçı yapamıyorsun. Tek takım kaleye yüklen bomboş :D:D Fifa'yı uzun zamandır oynamadım ve görmedim de. Ne yorum yapsam boş. Pes 2009 var ve beğeniyorum o oyunu. 2010'u da alacağım büyük ihtimal. Ama bu sefer Fifa'yı da alıcam ve karşılaştırma yapacağım. Pes'in bende yarattığı büyük olgu futbolcuların ruhu var gibi. Fifa'da daha farkl ıduygular hissediyorum. Bakacağız bakalım hangisi daha iyi.

pes düz bi oyun

fifa daha estetik göze hos gelen hareketler yapiliyor

pes uzaktan sut cakiyorum raket gibi kaleye dogru gidiyor

fifa da sut cakinca ayni esas top gibi havada ucuyor ve kaleye gidiyor

pc de oynayanlara pes öneririm

ama ps3 ona kesinlikle fifa derim

pese verdiniz paraya yazik olur :icon_twisted:

Değildir. Nasıl bir mantık ki bu? Daha popüler olan niye daha iyi olsun ki?

Lady Gaga mı? Regina Spektor mı? Bence Regina Spektor. Lady Gaga'yı herkes tanıyor ama Regina Spektor daha iyi. ;)

İkisinide tanımıyorum desem kızarmısın :D

Serhat oyunlar'da o iş öyle değildir. Oyunlar'da hangisi populer ise o oyun güzel oyundur neden millet dandik oyunu populer yapsın ki zevk aldığı ,güzel olan oyunu oynar.

hı tabi sen fifayı seversin fifa oynarsın. Herkes konsolda fifa güzel diyor ama ben fifanın birkere bile daha oynandığını görmedim konsol salonlarında

İkisinide tanımıyorum desem kızarmısın :D

Serhat oyunlar'da o iş öyle değildir. Oyunlar'da hangisi populer ise o oyun güzel oyundur neden millet dandik oyunu populer yapsın ki zevk aldığı ,güzel olan oyunu oynar.

hı tabi sen fifayı seversin fifa oynarsın. Herkes konsolda fifa güzel diyor ama ben fifanın birkere bile daha oynandığını görmedim konsol salonlarında

İlla bu "popüler olan iyidir." teorinde devam ediyorsan, seni yine bozarım. Avrupa ve ABD satışlarını baz alırsak eğer, FIFA popülerlik olarak farkla önde. :2_thumbs_up_-_anima

Türkiye'de PES oynama geleneği PS2 zamanındaki PES6'dan falan kalma. Ben de oynardım zaten. Ancak 2008, 2009 ve 2010 yıllarında FIFA bariz üstünlük kurdu PES serisine. Bunu inkar etmek için PES fanboyu olmak lazım.

FIFA 10 - Gameplay HD (PS3) :

YouTube - FIFA 10 - Gameplay HD (PS3)

Helal olsun EA!Bir futbol topunun nasıl olmamaması gerektiğini çok iyi bir şekilde göstermiş.Topun hiç mi ağırlığı olmaz ya!Resmen balon olmuş..Videoda 1.14'e bakın hele,Henry topa vurup orta mı yapıyor yoksa bumerang mı sallıyor belli değil.O nasıl bir falsodur!Hele topa vuruş sesi inanılmaz.Dünyada vurulunca böyle bir ses çıkaracak futbol topu yoktur herhalde.Korner atışları da ayrı bir komedi.Hangi futbolcu;kafası ve vücudu taç çizgisine paralel bir şekilde korner kullanır?Kaleci out atışı kullanır o şekilde.Oyunu iyi tarafları ise;grafikler,stadyum detayları ve spiker olmuş.Oynanış hakkında fazla yorum yapılamaz çünkü belliki en kolay seviyede oynanmış.

Fifa'nın en büyük eksiği bir türlü düzgün top fiziğinin olmamasıydı ve belliki hala bir top yapmaktan acizler.Böyle bir top olduğu sürece istediği kadar güzel grafik ve animasyonlar yapsınlar oynamam çünkü bana futbol oynadığım hissini vermiyor.

Bu videoyu bu konuya koymamın sebebi ise Fifa'yı takip edenlerin nedense bu konuda daha çok bulunmalarıdır.Bu topu gördükten sonra PES'e laf eder ve Fifa daha iyi derlerse demek ki futbolu balonla oynamak istiyorlar diye düşünüp sesimi çıkarmam.

Helal olsun EA!Bir futbol topunun nasıl olmamaması gerektiğini çok iyi bir şekilde göstermiş.Topun hiç mi ağırlığı olmaz ya!Resmen balon olmuş..Videoda 1.14'e bakın hele,Henry topa vurup orta mı yapıyor yoksa bumerang mı sallıyor belli değil.O nasıl bir falsodur!Hele topa vuruş sesi inanılmaz.Dünyada vurulunca böyle bir ses çıkaracak futbol topu yoktur herhalde.Korner atışları da ayrı bir komedi.Hangi futbolcu;kafası ve vücudu taç çizgisine paralel bir şekilde korner kullanır?Kaleci out atışı kullanır o şekilde.Oyunu iyi tarafları ise;grafikler,stadyum detayları ve spiker olmuş.Oynanış hakkında fazla yorum yapılamaz çünkü belliki en kolay seviyede oynanmış.

Fifa'nın en büyük eksiği bir türlü düzgün top fiziğinin olmamasıydı ve belliki hala bir top yapmaktan acizler.Böyle bir top olduğu sürece istediği kadar güzel grafik ve animasyonlar yapsınlar oynamam çünkü bana futbol oynadığım hissini vermiyor.

Bu videoyu bu konuya koymamın sebebi ise Fifa'yı takip edenlerin nedense bu konuda daha çok bulunmalarıdır.Bu topu gördükten sonra PES'e laf eder ve Fifa daha iyi derlerse demek ki futbolu balonla oynamak istiyorlar diye düşünüp sesimi çıkarmam.

Gerçekten dikkat ettim top resmen balon gibi,bence PES şuan EA nın önünde.

HTML:

Bende Baya bir Güzel oyun yaptılar sanıyordum :D Tipik bir fifa 07 :D

Yemin ederim birtanede değişiklik yok ne top suruşlerde,ne orta açışlarda, ne orta açarken adamların haraketlerinde:D

Adamlar dikkat ettiniz mi koşarken dimdik sopa yutmuşlar gibi top hiç ayağından açılmıyor mubarek hepsi messi :D Gidipte bu oyunu savunmazlar mı birde gelde gülme :D

Pes in en büyük eksisi topu alan adamı durdurma şansın yok gibi, messi agüero, drogba... Bunlar aldımı gidiyor adam geçmek falan çok kolay. 2010 u bilmiyorum ama fifa 9 da maçlar çok çekişmeli geçiyor. Skorlar 2-1 1-1 falan oluyor. Normal futbola daha yakın, 20 tane pozisyon bulamıyorsun, savunmanda hazırlık pası falan yapıyorsun. Oynanabilirlik açısından çok daha gerçekçi. En önemlisi pesteki gibi adamların içinden geçemiyorsun. Yani hatırlıyorum maçta 1 tane pozisyon buldum, attım yattım. 1-0 kazandım. Ama yok ben gerçekçilik değil, eğlence isterim zevk alayım diyorsanız tabii ki pes. Düzgün kullandığınız her atakta kaleye gitme garantiniz var.

İlginç futbol takımı tutar gibi oyun tutuyorsunuz:D Bütün inceleme sitelerinde Fifa 10 daha yüksek puanlar alıyor. Pes ilk önce şu lisans olayını düzeltsin tonlarca para kazanıyorlar..

HTML:

Bende Baya bir Güzel oyun yaptılar sanıyordum :D Tipik bir fifa 07 :D

Yemin ederim birtanede değişiklik yok ne top suruşlerde,ne orta açışlarda, ne orta açarken adamların haraketlerinde:D

Adamlar dikkat ettiniz mi koşarken dimdik sopa yutmuşlar gibi top hiç ayağından açılmıyor mubarek hepsi messi :D Gidipte bu oyunu savunmazlar mı birde gelde gülme :D

sacmalama kardes ya

sen iki oyunu oynadin mi yada sadece video ya göre mi yorum yapiyorsun??

pes sanki cok süper adam lar yere düserkene bile cok düzgün bi sut cikariyorlar

ve sag ayak yada sol ayak fark etmiyor hep iyi sut cikariyor oyuncular

gercek futbola cok benzemiyor bana göre

fifa da pozisyona göre sut cikiyor sag ayakli oyuncu sol ayakla o kadar isabetli sut cikaramiyor

iki oyun hakkinda yorum yapmadan önce

iki oyunu oynayin bence cünkü cok komik yorumlar okuyorum burda

bana göre pc de pes

ama ps3 ve xbox360 icin fifa derim

Regular mode olduğunu düşünelim video'nun.

Lampard topu ortasahadan alıp kaleciye kadar normalde atamayacağı çalımları atarak gitti ve normalde çekmeyeceği bir şut ile top kalecide kaldı.Herhangi pir pres yok,yapay zeka yardıma gelmiyor.PES'in normalinde bile adamlar pres yapıyor,sadece kolay çalımlarla geçebiliyorsun.

Henry'nin ortasahadan şutunda topun nasıl balon gibi gittiği aşikar.PES'in kalecilerine'de laf ederken Messi'nin golünde kalecinin nasıl odun gibi kaldığıda görülüyor.Şöyle bir oyunu hayatta oynamam,hele Realistic modda taç çizgisinin neredeyse üzerinden ve 40 metre mesafeden Pirlo frikik atınca,oha dedim.

sacmalama kardes ya

sen iki oyunu oynadin mi yada sadece video ya göre mi yorum yapiyorsun??

pes sanki cok süper adam lar yere düserkene bile cok düzgün bi sut cikariyorlar

ve sag ayak yada sol ayak fark etmiyor hep iyi sut cikariyor oyuncular

gercek futbola cok benzemiyor bana göre

fifa da pozisyona göre sut cikiyor sag ayakli oyuncu sol ayakla o kadar isabetli sut cikaramiyor

iki oyun hakkinda yorum yapmadan önce

iki oyunu oynayin bence cünkü cok komik yorumlar okuyorum burda

bana göre pc de pes

ama ps3 ve xbox360 icin fifa derim

Senin bu yorumundan PES 2010 Demo oynamadığın belli oluyor.

Fifa oynayanların topun balon olduğunu inatla kabul etmemeleri çok ilginç.Videoda açıkça görünüyor,hatta dakikasını verdiğim pozisyonda topun gidişatı inanılmaz komik.Top yerine balonun kullanıldığı bir futbol oyunu nasıl gerçekçi oluyor anlamadım.

Senin bu yorumundan PES 2010 Demo oynamadığın belli oluyor.

Fifa oynayanların topun balon olduğunu inatla kabul etmemeleri çok ilginç.Videoda açıkça görünüyor,hatta dakikasını verdiğim pozisyonda topun gidişatı inanılmaz komik.Top yerine balonun kullanıldığı bir futbol oyunu nasıl gerçekçi oluyor anlamadım.

bende ikiside var

sana cok basit bi soru hangi oyuncu yere düserken kaleye cok isabetli sutlar atabiliyor bana sadece bitane örnek ver pes de yere düserken bile öyle sutlar atiliyorsa ne kadar gercek olabilir bi oyun????

Üst Alt