PES 2013 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

PES 2013

1602184180541.png

Efsane bir oyundu kendisi. PES 06'da Adriano nasıl güçlüyse bu oyunda da Agüero güçlüydü. Pozisyona girdi mi atıyordu herif. Bir de ara pasla pozisyona girmek oyunun bug'uydu. Her ara pas geçerdi oyunda. Eğer karşıdaki takım defans yapmıyorsa bu taktik sayesinde birden bire pozisyona girebilirdiniz. 3-4 sene öncesine kadar PS cafelerde bu oyun hala oynanıyordu. İşte böyle efsane oyundu.

City alirdim hep. Dedigin gibi agüero akiyordu, belki de oyunun en iyi oyuncusuydu. Tevez de cok iyidi. Bir de Balotelli ile orta sahadan tam cataldan iceriye giren efsane bir gol atmistim. Baya bi arkadasla aramizda turnuva yapmistik, finalde o gol ile 1-0 kazanmistim. O golü hic unutamiyorum :D

Gerçekten de efsane
Diğer türevleri yenisi çıkınca daha çok unutulmuşken Pes 13'ün hala tutkunları vardır

benzema ceza sahası içi affetmez, agüero ile kaçırabilirsin ama o kaçırmıyodu sırtı dönük bile fizik kurallarını hiçe sayarak çatala asardı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Muazzam bir zevk veriyordu yav. Öyle böyle değil yani. Çalımla gol atabiliyorsun, ara paslar nerdeyse her zaman geçiyor, uzaktan gol atmak çok zor değil, ön taraftan adamı biçsen de hakem faul vermiyor... Daha ne istersin ki. Tam bir aksiyon-arcade tarzıydı.

Bu oyunun menajerlik ve oyuncu kariyer modları da çok zevkliydi. Özellikle menajerlik modunu o kadar uzun süre oynamıştım ki bütün hilelerini cözmüştüm.

Bir de şimdiki PES'e bak. Tam bir çöp oğlu çöp. FIFA'yı zaten oldum olası sevemedim.

Keşke 2013'ün remaster versiyonu çıksa. Kadroları güncelleyip, grafikleri biraz iyileştirip başka hiçbir şeye dokunmasınlar.

Son düzenleme:
pes 19 ve 20de iyiydi bence
Pes 2020 bence kesinlikle iyi değildi reis, saçma sapan fauller oluyor, hakemlerin kartları inanılmaz dengesiz ikili mücadeleler dengesiz ve oyun seni üçgenler kurmaya pas oyunu oynamaya zorluyor

Mesela pes 2013'deki gibi slalom goller, füzeler yani o dediğim eğlenceli/zevkli kısımları yontmuşlar oyundan. Tamam ben de hızlı pas yapmasını ikiye birler yapmayı seviyorum da atıyorum arkadaşınla oynuyorsun şöyle Douglas Costa ile W.Zaha ile alıp bir dribling şovu yapmak istiyorsun ama sanki çamura batmış gibi çalımlar/driblingler mesela füze gibi giden şutlar kalmamış illa köşeye falsolu plase vurmak zorundasın oyunda nerde o De Bruyne'nin Allah ne verdiyse diyerek fırlattığı füzeler yok resmen oyunda yapılmıyor ama Coutinho'yu alıp çaprazdan falsolu bir plase attığın zaman çok kötü bir şut çıkarmadığın sürece gol oluyor

Yani demek istediğim reis oyun şeyi bazı şeyleri yapmaya zorluyor hızlı pas yapmak zorundasın / dribling yapamazsın, köşeye plase bırakmak zorundasın / füze gibi giden şutları çekemezsin rahat bırakın oyuncuları isteyen dribling ile oynasın isteyen orta/kafa/gol ile oynasın isteyen pas yapsın bunun kararını Konami veya EA Sport vermemeli oyuncular vermeli

6 iyidi 2008de tarz değişmişti o stilin son oyunu 13tü ve yine çok iyidi.

14te yine oyun tarzı değişti ve 6 ve 13 seviyesine erişemedi bunda Fifanın oyun seçeneği açısından daha çeşitli olması ve insanların o tarafa yönelmesinin etkisi vardı. Yoksa 2005-2013 arası ağırlıklı tercih Pes yönündeydi. Çoğu ps cafe fifa almazdı bile.

Üst Alt