petar naumoski | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

petar naumoski

Efes'in efsane oyun kurucusu, Türkiye'ye basketbolu sevdiren insandır. 10 numara 1 numaradır. Döneminin hatırladığım kadarıyla Bodiroga'yla birlikte en iyi oyun kurucusudur. Oyunu sakin sakin oynardı, topu sektirirken formanın bir köşesiyle de yüzündeki teri siler hiç acele etmez, aheste aheste takılırdı. Tabi o zamanlar hücum süresi 30 saniyeydi onun da etkisi vardır bunda :eek:ley: Sanırım sonra yarım sezon veya 1 sezon Ülkerspor forması da giymiştir. Benetton'a, Efes'e , Montepaschi Siena'ya (Hocası Ergin Ataman'dı) Avrupa'da kupalar kazandırmıştır. Özetle çok kral adamdı...

Murat Murathanoğlu'nun euroleague maçlarını Cine 5'in verdiği zamanlar klasikleşmiş "Naumoski sazı eline aldı" sözü kulaklardadır.

Son düzenleme:
Abim de her zaman Naumoski'den bahseder , hem Michael Jordan hem de Naumoski'yi sürekli izleyebilmek muhteşem bir şeydir herhalde. Ergin Ataman'da demişti , çalıştığım en zeki oyuncu diye.

Annem'in ağabeyime benzemesi sebebiyle (Kendisi de oyun kurucu olarak 2. Ligde oynamıştı) her maçını izlediği insan... Ona olan hayranlığımı anlatamam sanırım... Beraber çekilmiş fotoları hala saklarım... Naoumoski-Volkan-Ufuk-Tamer-Conrad 5 lisi...

Türkiye'ye gelmiş en iyi basketbolcudur benim gözümde. yukarıda bir arkadaş da demiş gerçekten o dönemim Hagi'siydi Efes'teyken

Türkiye'ye gelen en iyi 4 oyun kurucudan biridir.Diğerleri David Rivers-Michael Anderson-Carlos Arroyo.Naumoski oyunda olduğu zaman herkes acaba ne yapacak diye merak ederdi.Bazı hücumlarda oyuncuları pasları yada jes mimikleriyle yönlendirir saha içinde bi takıma nasıl liderlik yapılırsa öyle yapardı.Çok iyi saha görüşü ve çok fazla kullanmasa da temiz bilekleriyle iyi şutu vardı.Atmaktan çok attırmaya yönelik olduğu için skor bakımından çok sayı üretmez ancak gerektiği zaman kaldırır üçlüğü gönderird.Kısacası efsaneydi.O dönem basketbolun Hagi'siydi demek yanlış olmaz.

sen nasıl hatırlıyorsun bu adamı ya :) 6 yaşında basket maçlarını mı takip ediyordun :)

6.5-7 yaşlarında spor okuluna başladım ve o zamandan beri takip ederim maçları (babamın da sayesinde). benim izlemeye başlamamdan önce de Efes forması giymiş, ben ikinci dönemine denk geldim ve benim için efsane bir isimdir Naumoski. sokakta sayı attığımda az mı bağırdım Naumoski diye :D

bu adam çok farklıydı 4 kişi arasına dalıp nasıl temassız turnike attığını hala anlamıyorum şut yüzdesi çok iyiydi

Milli takımda oynatmak için çok uğraştık... Eğer milli takıma alabilseydik şu anda Namık Polat arena diye stadımız olurdu. Larry Richardslar, Naumoskiler, Pete Williamsların olduğu ligin tadını bir daha ne zaman alırız muallak...

Üst Alt