# Philippe Senderos - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Philippe Senderos

Cevap: Philippe Senderos

Senderos, Servet'le aynı tipte oyuncu ancak daha kötüsü. ne gerek vardı şimdi böyle bir hamleye? topu iyi kullanabilen bir adam lazım bize. yanına Ediz veya Eren gibi fizik gücü iyi olan bir stoper gelecek zaten.

Lincoln'ü kesin yollayacaklar.

Seneye kadroya Lincoln yazmayın kesinlikle.

Eğer bonservisi ile veremezsek o zaman bundesliga da bir takıma kiralanacak. Yıllık ücretin hepsini ödemese bile en azındab bir kısmını bu takıma yüklemiş olacağız böylece..

Bu duyum falan değil. Bizzat takımın içinden, futbolcularımızdan ikisi ile oturup konuştum geçen hafta. Tam 2 saat!

Lincoln'den kurtulamazsak zaten bu sene de yalan olur. Takımın içi kaynıyor yani!

Zaten bileti çoktan kesilmiş.

Emin olun seneye Lincoln YOK.

Ha bu yollama operasyonu son günlere kadar uzayabilir ve o sebeple son yabancıya imzayı geç attırmak durumunda kalabiliriz. Tek dezavantaj bu ama başka da çaresi yok.

Dediğin doğru olabilir, Lincoln belki de gönderilecek, duyumlarına veya aldığın tüyolarına birşey demiyorum, sakın yanlış anlama.

Ancak benim düşünceme göre kulübün sokağa atılacak parası kalmadı artık. O yüzden Lincoln'den yararlanmaya çalışmaları daha doğru. Bir kere Lincoln'ü bu saatten sonra kalburüstü takımlar almaz, talip olanların parası yetmez, ayrıca Lincoln hiçbir takıma kiralık gitmez. Ayrıca yıllık ücretinin bir kısmını hala biz karşılayacaksak göndermek yerine önce yararlanmayı denemek daha mantıklı. Ayrıca Rijkaard'ın Lincoln'ü istemediğine inanmıyorum. Eğer geçen sezonun ilk yarısının maçlarını seyretmişse, yeri geldiğinde pres yaptığını, top çalıp takımı kontraya kaldırdığını, bir sürü asist yaptığını, gol attığını, rakip defansın dengesini bozduğunu, vs. yani aslında onun sistemine uyabilecek bir futbolcu olduğunu görmüştür.

Takım içinde sevilmemesi ayrı konu, ama herkes herkese saygı duymak zorunda. Ne demek Lincoln'ü sevmemek. Sevmezsin, dışarda görüşmezsin, ama saha içinde aynı forma için oynuyorsan katlanacaksın. Takımın iyiliği için herkes katlanacak ve kabul edecek. Takımın patronu Rijkaard'dır ve onun dediği olmalı. Lincoln kalsın diyorsa kalmalı. Şahsen Lincoln'ün Rijkaard yönetiminde formunu yükselteceğini düşünüyorum.

Gürcü'nün geleceği falan yok, rahat olun.

Arçil o Gürcü elemanın menajeri. Çıkıp medyayı kullanıp olta atıyorlar ama o oltaya atlamadığımız aşikar. O konuda kafanız rahat olsun.

Senderos çok çok büyük topçu bence.

Geçen sene de listenin başındaydı. Haldun Üstünel çok uğraştı ama eleman Milan'a kiralanmak istedi diye olmadı biz de o yüzden B planı olan Meira'yı son dakikada getirdik.

Bu sene de muhtemelen listenin üst sıralarındadır.

Bana sorarsanız ben zaten bu sene oynamayı planladığımız total futbolda Servet'in büyük bomba olacağını düşünüyordum. Servet'i satıp aynı maliyete bile Senderos'a geçebiliyorsak bu büyük iş olur. Tahminen o kadar da maliyetli olmayacak.

Şimdi ben İzmir'de yaşıyorum. Ama işim gereği baya büyük holding patronlarıyla falan oturup sohbet etme durumum oluyor. Çok sevdiğim bir abim de klübe çok çok yakın bir isim. Daha fazla detay veremeyeceğim. Bu sabah haberleri duyunca onu aradım hemen. Güzel tiüolar aldım :)

Neyse ben zaten uzun süredir buna benzer şeyler duyuyordum. Senderos bu sene B planıydı yanlız. Rijkaard'ın ilk istediği adam Cacares. Ama o iş olmayacak gibi ilerliyormuş.

Senderos işi hemen hemen bitmiş arkadaşlar. Arsenal'le masaya oturulacakmış ama Senderos da baskı yapacakmış. Çok çok büyük ihtimalle olacak dediler. Fiorentina'nın da suyu bulandırma ihtimali varmış. Şimdiden söyleyeyim. Gelirse(ki bence gelecek) süper transfer olur.

Öte yandan aynı kaynaktan aldığım duyumlara göre: şu an bitme aşamasındaki transferler şöyle..

1- Biglia

2- Senderos

3- Babel

4- Sezer Öztürk

5- Ediz

Lincoln kesin gidecek. Nonda +2 içinde düşünülüyor. Linderoth için kararı kamp sonunda verecekler. Eğer sağlamsa(ki 1,5 ay önce antrenmanlara başlamış) Tobi de kalacak.

Yabancılar şöyle olacak gibi:

1- Leo Franco

2- Senderos

3- Kewell

4- Baros

5- Babel

6- Biglia

7- Nonda

8- Linderoth

inşallah dediklerin gerçekleşir...

leo franco

u.uçar senderos e.güngör hakan

biglia m.topal arda

babel baros kewel

Takımın her tarafını yıldız oyuncularla doldurursak takım ruhu kalmaz.Senderos'ta belki müthis bir yıldız veya bir Cannavaro değila ama üst düzey takımlarda oynamıs,üst düzey performanslar vermis bir takım oyuncusu.Yabancıların bir kısmı böyle mücadeleci olcakki Kewell,Baros gibi oyuncular daha rahat sergilsein hünerlerini,hatta Lincoln.

Dediğin doğru olabilir, Lincoln belki de gönderilecek, duyumlarına veya aldığın tüyolarına birşey demiyorum, sakın yanlış anlama.

Ancak benim düşünceme göre kulübün sokağa atılacak parası kalmadı artık. O yüzden Lincoln'den yararlanmaya çalışmaları daha doğru. Bir kere Lincoln'ü bu saatten sonra kalburüstü takımlar almaz, talip olanların parası yetmez, ayrıca Lincoln hiçbir takıma kiralık gitmez. Ayrıca yıllık ücretinin bir kısmını hala biz karşılayacaksak göndermek yerine önce yararlanmayı denemek daha mantıklı. Ayrıca Rijkaard'ın Lincoln'ü istemediğine inanmıyorum. Eğer geçen sezonun ilk yarısının maçlarını seyretmişse, yeri geldiğinde pres yaptığını, top çalıp takımı kontraya kaldırdığını, bir sürü asist yaptığını, gol attığını, rakip defansın dengesini bozduğunu, vs. yani aslında onun sistemine uyabilecek bir futbolcu olduğunu görmüştür.

Takım içinde sevilmemesi ayrı konu, ama herkes herkese saygı duymak zorunda. Ne demek Lincoln'ü sevmemek. Sevmezsin, dışarda görüşmezsin, ama saha içinde aynı forma için oynuyorsan katlanacaksın. Takımın iyiliği için herkes katlanacak ve kabul edecek. Takımın patronu Rijkaard'dır ve onun dediği olmalı. Lincoln kalsın diyorsa kalmalı. Şahsen Lincoln'ün Rijkaard yönetiminde formunu yükselteceğini düşünüyorum.

Katılıyorum yazdıklarına.Bu forumdaki pek çok kişi futbolcuya dayalı düzeni yok etmemiz lazım derken takımda istemediğini, sevmediğini (maçlarda Lincoln'e sarılan sarılana nasıl iştir bu?) gönderecek kadar ya da yönetimi baskı altına alacak kadar kuvvetlenmiş birilerinin eli demektir bu yazılanlar.Lincoln zaten dışarıda kimseyle görüşen bir adam değil içine kapalı bir tip.Rijkaard Lincoln'den en iyi şekilde yararlanacak diğerleri bu saçmalıkları düşüneceklerine işlerini düzgün yapmaya özen göstersinler.

Senderos'a gelirsek gerçekten iyi bir stoper alırsak zarar etmeyiz.Kompany ve Senderos'u beğenirdim daha önceleri umarım olur bu iş.

Ya arkadaşlar yeri burası değil çok da uzatmayacağım.

Ama Lincoln'ü listelerinizden çıkartın hepiniz..

Adamın yediği naneleri keşke anlatabilsem burada.. Belki de en çok ben Lincoln'cüydüm ama futbolcuda da kişilik olacak. karakter olacak. Önce İNSAN olacak..

Neyse daha fazla yazmayacağım, karar verilmiş zaten.. Hep beraber göreceğiz.

(Lincoln kiralık gitmez diyen arkadaş, bundesliga'dan en dandik takım dahi gelsin istesin Lincoln koşa koşa gider kiralık..)

Aynı Servet tipi bir futbolcu.Tecrübeleride hemen hemen aynı seviyede.Eğer Servet'i sattığımız paranın altında bir fiyata alırsak çok büyük iş başarmış oluruz.

Senderos; Türkiye'de stoperim diye geçinen bir çok futbolcuya bu işi öğretecek kapasitedir. Yeter ki takımda yanında ki kişi ile ahenk oluştursun. Uluslararası tecrübesi de bizim 30 yaşında 35 yaşında ki oyuncularımızda daha fazladır.Yaşına ve son dönem performansına takılmamak gerek.Mesala ben Eren Güngör'ü çok isterdim.Kayseri bize onu yar etmez.Şimdi varsa Senderos ihtimali , Eren'i onun üçte bir - dörtte bir fiyatına alabilirsek alalım diyecek kadar güvenirim.En kötü ihtimalle bu adamı aldığımız fiyata satarız.En kötü ihtimal.Tabi bu konuştuklarım alma ihtimali varsa içindir.

Ya arkadaşlar yeri burası değil çok da uzatmayacağım.

Ama Lincoln'ü listelerinizden çıkartın hepiniz..

Adamın yediği naneleri keşke anlatabilsem burada.. Belki de en çok ben Lincoln'cüydüm ama futbolcuda da kişilik olacak. karakter olacak. Önce İNSAN olacak..

Neyse daha fazla yazmayacağım, karar verilmiş zaten.. Hep beraber göreceğiz.

(Lincoln kiralık gitmez diyen arkadaş, bundesliga'dan en dandik takım dahi gelsin istesin Lincoln koşa koşa gider kiralık..)

Kişilikli futbolcu olma zorunluluğu diye birşey yok günümüz futbolunda. Futbol artık çok büyük bir endüstri ve herkes profesyonel olmalı. Sana onlarca kişiliksiz yıldız futbolcu sayarım şu anda büyük takımlarda oynayan. Kişilikli futbolcu ise artık soyu tükenmekte olan bir kavram. Asıl önemli olan sahada kişilikli olabilmektir. Bunu sağlayacak adam da teknik direktördür. Herkes Kalli'nin ve Bülent'in Lincoln'ü istemediğini biliyordu. Yönetimin hatası Lincoln'ü Gerets'in son senesinde değil, Kalli geldiğinde almak oldu. Bence Lincoln'cü olmaya devam et, adamın desteğe ihtiyacı var bütün takımın olduğu gibi. Takımın gerektiğinde maçı çevirebilen 2-3 adamından biri. Neyse daha fazla söze gerek yok, konu saptı iyice. (Ayrıca Lincoln'ü biliyorsam kesinlikle ve hiçbir şekilde kiralık olarak bir takımda oynamaz, kendine yediremez çünkü)

Senderos için tek endişem, son dönemlerde sakatlık yaşamış olması ve maç eksiği olması. Burada iş Pujol'a düşüyor. Gerçi artık bütün takım en az bir büyük sakatlık yaşamış futbolculardan oluşuyor, adamın işi de zor.

Bence çok isabetli bir transfer olur. Servet ile karşılaştırılıyor bu adam! tamam belki servetle aynı kalitedeler ama kesinlikle öne çıkışları 10 kat daha iyi servetten..

Aslında Servet müthiş teknik bir adam değildi, topu oyuna iyi soktuğunu söylemek de zor, ama duvar gibiydi, çarpan yamuluyordu ve hava toplarında bayağı iyiydi. Senderos da aynı özelliklerde bir adam işte.

Babel beklerken Sanderos.. Bu da iiymiş..

Hocam, öyle fazla beklentiye girmemek lazım, Babel, Deco, Nistelrooy, Sneijder, van der Vaart, Huntelaar, vs. bunlar büyük beklentiler. Gerçeklerşmeleri de çok zor ben sana söyleyeyim. Bu şartlar altında Senderos'u öpüp başına koyman gerekir. İki sezon önce Arsenal'de oynarken bu adam Galatasaray'a gelecek deselerdi hadi ulan derdi bu forumdaki bir çok kişi (belki de demezdi, fazla mı attım acaba!!!).

Senderos Galatasaray´a cok faydali olur.

Yasina göre saglam bir stoper.Gelmesini tabiki cok isterim.

Servet´in yoklugunu aratmaz gibime geliyor.

Bugün biseyler olur herhalde...

eger dogruysa şimdiye kadar cıkan dfansların en iyisi

yeteeerr artık acıklayın şu transferleri

Acikcasi ben bu adama hic isinamadim nedense :D gelirse herkesin bekledigi soyle bir kadro olur sanirim

gskadrobehcetgg.jpg

Senderos şu an 5 milyon € falan edecek bir adam. 8 milyon €'ya Milan'ın satın alma opsiyonu var ama kullanmayacaklar. hiç bir takım da rezalet bir sezonun ardından 8 milyon € vermez. 5 milyon €'ya Arsenal bırakacaktır çünkü hem sözleşmesinin son yılı, hem Arsenal için yeterli değil, hem kadroya giremeyecektir. yönetimi bu nedenler cezbetmiş olabilir.

ancak şöyle bir şey var. bu adam Servet'le aynı stilde ve Servet'ten kötü. biz yabancı stoper olarak; çabuk, topu iyi kullanabilen, soğukkanlı birisini arıyoruz. fiziksel özellikler bir yana aranılan stoper bu profilde olmalı. Senderos böyle bir adam değil.

Üst Alt