pi partner skandalı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
"kurucusu kaan kançal'ın arkadaşı olan, 10 ocak 2019'da kurulup galatasaray'dan stok sayım ihalesi aldıktan sonra 30.09.2019'da kapatılan bir firma."

"eski çalışma arkadaşının apar topar kurduğu şirket* ile galatasaray mağazıcılık a.ş’de stok sayımı yaptıran yönetim kurulu üyesi.
kasamızdan bu işlem için 1.5 milyon tl çıkmıştır. buraya kadar ilginç birşey yoktur sonuçta bu stok sayılacakdıysa elbet biri gelip sayacaktır.

ilginç olan şey ise bunu sayma kapasitesine sahip (kaan beyin deyimiyle) nadir firmalardan birinin kaan beyin eski arkadaşının ihaleden hemen önce kurulan şirketi olmasıdır.

daha da ilginci ise kaan beyin hizmet kalitesini yere göğe sığdıramadığı bu firmanın sayımdan sonra pat diye tasfiye olmuş olmasıdır. hizmet kalitesi bu kadar yüksek bir firma hazır galatasaray referansını da almış keşke kapanmasaymış da sektöre hizmet vermeye devam etseymiş. herhalde kendileri kendi kalitelerini yetersiz buldular."

"kurucusu kaan kançal'ın arkadaşı olan, 10 ocak 2019'da kurulup galatasaray'dan stok sayım ihalesi aldıktan sonra 30.09.2019'da kapatılan bir firma."

"eski çalışma arkadaşının apar topar kurduğu şirket* ile galatasaray mağazıcılık a.ş’de stok sayımı yaptıran yönetim kurulu üyesi.
kasamızdan bu işlem için 1.5 milyon tl çıkmıştır. buraya kadar ilginç birşey yoktur sonuçta bu stok sayılacakdıysa elbet biri gelip sayacaktır.

ilginç olan şey ise bunu sayma kapasitesine sahip (kaan beyin deyimiyle) nadir firmalardan birinin kaan beyin eski arkadaşının ihaleden hemen önce kurulan şirketi olmasıdır.

daha da ilginci ise kaan beyin hizmet kalitesini yere göğe sığdıramadığı bu firmanın sayımdan sonra pat diye tasfiye olmuş olmasıdır. hizmet kalitesi bu kadar yüksek bir firma hazır galatasaray referansını da almış keşke kapanmasaymış da sektöre hizmet vermeye devam etseymiş. herhalde kendileri kendi kalitelerini yetersiz buldular."
bu dogruysa kulupten ihrac edilmeli

1622718072707.png1622718089272.png1622718261589.png1622718276839.png

2.4 milyon fatura yazmış biri.
Galatasaray Başkanı Yardımcısı Kaan Kançal, "danışman firmaya 2.5 milyon TL değil, 1.5 milyon TL ödedik" dedi.

FİRMAYI KABUL ETTİ

Kançal, “Mağazıcılık 10 yıldır biriken sorunlarının üzerine topyekün bir denetimşe gidilmiş, aksayan tüm unsurlar tek tek tespit edilmiş. Bunların çözümü noktasında kalıcı reformlar yapılmıştır. Bizim onayımız olmandan bazı tedarikçilerin fiyat değiştirdiği ve bunların fark edilmediği anlaşılınca, tüm tedarik zinciri baştan sona denetlenmiş, aleyhimize olan yüz bin liralık fark faturaları düzenlenip muhataplarına gönderilmiştir” sözleriyle tespitlerini aktarırken “30 yıldır parakende sektöründe görev yapmış biri olarak ve hemen hemen herkesi tanıyan biri olarak işine, bilgisine, karakterine güvendiğim, fedakarlık yapacağına inandığım eski çalışanlarımdan yardım istediğim doğrudur” diyerek Pi Partner firmasıyla çalıştıklarını kabul etti.

"BU HİZMETİN MALİYETİ 1.5 MİLYON TL'DİR"

Kançal açıklamaşarına şu şekilde devam etti:
“Tüm mağazacılık profesyonellerimizin, denetim kurulumuzun, genel sekreterimizin bilgisi dahilinde, şeffaf olarak gerçekleşmiştir. Stok sayımı için 3 farklı şirketten teklif alınmış olsa da bizim diğer iş hedeflerizi birebir karşılayan başka herhangi bir teklif gelmemiştir. Bu işi yapabilecek muadil firmalar çok azdır. Bu şeffaf çalışmanın üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen sanki bir firmaya kayırma varmış gibi bugün sağa sola servis edilmesi manidardır. Bu sayın işine kulübün 2.5 milyon ödediği söyleniyor, yalan. Bu denetimin faaliyeti sadece sayım değildir. Bu hizmetin maliyeti 1.5 milyon liradır.”

'' Galatasaray'da önceki yönetim çok iyi işler yapmış ki şimdi 6 aday çıkıyor ''

demişti biri
kimdi o
valla iyi işler yapmışlar

Bu tip konularda bedel lüzumsuzdur.

Ben mesela yönetimde olsam Dursun Özbek'in kardeşinin Point Otel'de kalıp kulübe fatura edilen 40 bin liralık paranın bile peşine düşerdim. Ben hala unutmadım ama göreve gelirken şov yapanlar unuttu bunları.
Göz yumuluyor. Başka açıklaması yok ki. Kulübe üye olmakla, gönül vermekle alakası da yok. Her gelen kendine bişeyler koparmaya bakıyor. Övsek de sövsek de değişmeyen bir düzen bu.

sadece stok sayımı yapmamış.

ernst&young mağazacılık aş ile ilgili olumsuz rapor verince raporlama, depo ve stok sayım hizmeti almış. 1000 kişinin de çalıştığını iddia ediyor ama bilemedim hizmet 1.5 milyon tl karşılığında olmuş.

ekleme : eski mağazacılık aş ceo'su kançal'ı yalanladı.

Son düzenleme:
Bir şirket açılıp sonra o şirket sadece Gs'den iş alıp, tek fatura kesip sonra kapanıyorsa dışardan hoş görünmüyor. Belki Galatasaray'ın iyiliği için yaptı ki açıkcası eski yönetimden galiba sadece bu adamlar çalışıyor dediğim ender kişilerdendir. Ama görünüş itibariyle şık ve etik değil.

Üst Alt