pınar fidan - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

pınar fidan

Türkiye'nin özeti. Arkada gülenler de bunu destekliyor. Bir tanesi de çıkıp "sen ne diyorsun" demiyor. Faşist olduklarının farkında değiller. Her zaman diyorum ya "faşist insan faşist olduğunun farkına varmaz" bu durum da aynen bu.
yok ya onlar cuzi de olsa bi para vermiştir oraya giderken, gitmeden de parayı verdik diye kendilerini gülmeye programlamışlardır. yoksa bırak gülmeyi tebessüm ettirecek bi muhabbet dönmüyor. zaten irite oluyorum bu tarz standup yapanlara. doğu demirkol v.türevleri bunlar. doğu da aynı sekilde anlatım yapıyor.

yok ya onlar cuzi de olsa bi para vermiştir oraya giderken, gitmeden de parayı verdik diye kendilerini gülmeye programlamışlardır. yoksa bırak gülmeyi tebessüm ettirecek bi muhabbet dönmüyor. zaten irite oluyorum bu tarz standup yapanlara. doğu demirkol v.türevleri bunlar. doğu da aynı sekilde anlatım yapıyor.

O da bir etken ama kadının ne dediğini anlamayan bir sürü insan var orada. Beyoğlu'ndaki onlarca tiyatro salonundan birinde 50-60 kişiye komiklik (!) yapıyordur muhtemelen.

Niyeti kötü değil ama yalnış konu seçmiş. Bazı şeyleri ofansif dahi olsa mizahı yapılmamalı. Mimiklerini de ironi yapar şekilde kullanamamış.

Gervais, Carlin, CK ve hatta Hicks hayranı olarak mizahını aşırı ofansif buldum. Gervais'in bile Holocaust'a dair yaptığı en ofansif şaka Holocaustla ilgili yapılan filmlerde hiç çekim hatalarının yayınlanmamasına dairdi. Ayrıca mağduriyet yaratan unsurlar hakkında şaka yapabilirsin ama hiçbir zaman mağdurlar hakkında yapma, en azından bizim ülkede.

Şu kara mizahı bir mantık çerçevesinde oturtup anlatabilecek kadar yetenekliysen ne ala, yoksa mal mal çabalar içine girmenin lüzumu yok.

Üst Alt