Pioli: "Şansımız yüzde 51" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pioli: "Şansımız yüzde 51"

gs_lazio_pioli_hoedt_180216.jpg

Müsabakanın ardından gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Stefano Pioli, maçın 1-1'lik skorunu adil bulduğunu belirterek, Kazanmayı istiyorduk. Elimize fırsatlar da geçti ama değerlendiremedik. İlk yarının başında yediğimiz gol tüm dengemizi bozdu ancak sonrasında toparlanmasını bildik. Bu skor bize az da olsa avantaj sağlıyor. Evimize çok küçük bir avantajla dönüyoruz" diye konuştu.

BEKLEMEDİĞİM 4-5 OYUNCU OYNADI

Galatasaray'ın karşılarına beklemediği 4-5 oyuncuyla çıktığını aktaran İtalyan çalıştırıcı, "Ancak bizim beklediğimiz, Avrupa'da bildiğimiz, hücumda her zaman hızlı ve tehlikeler oluşturan bir Galatasaray vardı. Biz elimizden geleni yaptık ve şimdi rövanşa bakıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

DENGELİ BİR KADROYLA ÇIKTILAR
"Bu kadar korkak bir Galatasaray bekliyor muydunuz?" şeklindeki bir soru üzerine Pioli, "Bu görüşe katılmıyorum. Bence sahaya dengeli bir kadroyla çıktılar ve bu tercihler maçta da kendini gösterdi. Karşılarında Lazio var ve hücum organizasyonlarımızla işlerini zorlaştırmaya çalıştık. Bunu da başardığımızı düşünüyorum" yanıtını verdi.

Yayıncı kuruluşa konuşan Pioli'nin açıklamalarından Ajansspor.com'un derledikleri ise şöyle:
"Beklediğimiz gibi zor bir maç oldu. Galatasaray elenmesi zor bir rakip. 1-1'lik beraberlikle çok küçük de olsa bir avantaj götürüyoruz evimize. 2. maç, 1. maçtan daha zor olacak. Şimdi Önümüzdeki Serie A maçıına konsantre olacağız. Rövanşta, daha zor bir maç olacak, elimizden geleni yapacağız. Şimdi bizim %51, Galatasaray'ın %49 şansı var"

Ajansspor.com

Son düzenleme:
Lazio Teknik Direktörü Pioli maçın ardından açıklamalarda bulundu.

UEFA Avrupa Ligi Son 32 Tur ilk maçında İtalyan ekibi Lazio, Galatasaray ile deplasmanda 1 – 1 berabere kaldı. Karşılaşma sonrası Lazio’da teknik direktörü Stefano Pioli, açıklamalarda bulundu.

Pioli, “Maç skoru normal bence. Kazanmayı istiyorduk. Güzel fırsatlarda yakaladık ama değerlendiremedik. İlk on dakikada güzel oynadık ama yediğimiz gol sonrası dengemiz bozuldu ama toparlanmasını bildik. Daha sonra ikinci yarı istediğimiz gibi oynadık, fırsatları değerlendiremedik. Evimize çok küçük bir avantajla dönüyoruz.” diye konuştu.

Beklediği oyuncu grubu dışında Galatasaray’ın sahaya çıktığını kaydeden Pioli, “Galatasaray beklediğimin dışında bir kadro ile sahaya çıktı. Ama Avrupa’da bildiğimiz Galatasaray sahadaydı. Biz elimizden geleni yaptık rövanş maçını düşüneceğiz bundan sonra.” dedi.

Bir basın mensubunun ‘Bu kadar korkak bir Galatasaray bekliyor muydunuz?’ sorusuna Pioli, “Ben bu görüşünüze katılmıyorum. Bence çok dengeli bir kadro ile çıktı. Bu dengeyi de gösterdi ama karşılarında Lazio vardı. Hücum organizasyonlarında işlerini zorlaştırmaya çalıştık. Bunu da başardığımızı düşünüyorum.” diye cevap verdi.

AMKSPOR

beyler maçı tribünde izledim bizim dede ayakta ölü gibi dikenirken bu herif ordan oraya hiperaktif gibi koşuyor taktik veriyordu adam hırslı biri belli ki bizim dede uyur modda maç izliyor

Üst Alt