Pirlo mu Xavi mi ? - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pirlo mu Xavi mi ?

Cevap: Pirlo mu Xavi mi ¿

Aslında stiller farklı biraz. Pirlo savunmanın önünden oyun kuruyor, Xavi ise daha hareketli bir adam. Xavi fizik olarak daha iyi. Daha çevik, kondisyonu daha yüksek. Xavi'nin futbolunun belli bir standardı var, onun altına nadiren düşüyor. Pirlo ise pek öyle değil ama tekniğine, topa hükmedişine hayranım. Bana kalırsa Xavi birkaç adım daha önde.

Son zamanlardaki oyunlarına bakıyor çoğu kişi. Barça'nın başarısında yadsınamaz bir katkıyı verse de Xavi, bir parçanın tamamlayıcısı. Çok da önemli bir tamamlayıcısı...Mesela Xavi dediğimizde hemen İniesta deniliyor.Pirlo ise çoğu şeyi tek başına yapıyor. Yanında ekürisi yok gibi,bağımsız.

İkisi de birbirinden farklı bu manada. Pirlo çok özlediğimiz eski orta sahaların son halkalarından. O orta sahalar varken Xavi'yi farkeden yoktu mesela. Şimdi futbol sistemini baştan aşağıya değiştiren bir Barça'da parlıyor.Takdir ediyorum o ayrı mevzu.

Bu bakımdan karşılaştırmayı dönemsel yapmak gerekir. Ben Pirlo tarzında insiyatifi eline alan,ben buradayım diyen,dominant orta saha oyuncularını daha çok seviyorum.

Hep barcelonada oynadi yaa...

Ula hep barcelonada oynayabilmek zaten basli basina da bir basaridir...

Pirlo takimi sirtlayan bir isim

Xavi takimi olusturan bir isim...

pirlo tek başına resmen italyada dehşet toplar atıyor araya ya gerçekten nefis çok klas oyuncu xavi süper kadroda iş yapıyor ama her türlü pirlo

Italya liginin yildizlari ligin bayik futbolu yuzunde hep biraz geri planda kalirlar, sertlikten dolayi yeteneklerini de cok fazla sergileyemezler. Del Piero, Pirlo gibi oyuncular Ingiltere veya Ispanya'da oynamis olsalar her sene altin top odulu icin en favori isimler olurlardi.

Tartışmasız Xavi nedense hep pirlonun olağanüstü performans gösterdiği zaman bu kıyaslama oluyo buda bence Xavinin pirloya göre daha çok belli bir performansın üstünde oynadığını gösteriyor. Pirlonun saman alevi gibi gösterdiği performansda xaviden daha iyimiş izlenimi yaratabiliyo. bu son verdiğim örnek tamamen xaviye göre kıyaslamadır başka futbolcu adı söyliyerek gereksiz tartışmaya girmeyelim

Cevap: Pirlo mu Xavi mi ?

Dün akşam İtalya'yı İspanya'nın futbolundan daha öne çıkaran baş etken Pirlo idi gerçekten.

Bu kupayı almasını çok istiyorum.Hatta Portekiz-İtalya finalini istiyorum ve İtalya ve Pirlo dün oynadıkları gibi oynar ise Almanya'yı geçerler.

Cevap: Pirlo mu Xavi mi ?

Güzel bir tartışma oldu neticede.

Belli kuşakların Pirlo son kalesi futbolda; çünkü tek başına sahanın hakimi olan oyuncu kalmadı,artık zincir halkalarına bağlı oyuncular ön planda;belki de inadımız buna bilemiyorum.

Futbol bireysel yeteneklerin şovu zamanında mı daha iyiydi yoksa kolektif futbol denilen süreçte mi o kişiye göre değişir;ama ben futbolun festival olduğu zamanları özlüyorum,paraya ve karanlık oluşumlara yenik düşmediği zamanları.

Üst Alt