GSC Haber - Pistiolis: "Galatasaray ile diğer kulüpler arasındaki fark, taraftarlar. Galatasaray’ı özel yapan, büyük yapan şey bu" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Pistiolis: "Galatasaray ile diğer kulüpler arasındaki fark, taraftarlar. Galatasaray’ı özel yapan, büyük yapan şey bu"

Andreas Pistiolis: "Bir Yunan olarak Türkiye’ye gelmek kolay bir adım muhtemelen. Çok benzer insanlarız. Türk halkı, çok misafirperver. Sizi rahat hissettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu önemli. Bunu herkes yapmıyor."

Andreas Pistiolis: "Yönetim kademesinde belirsizlik olduğunun farkındayım. Seçimler olacak. Fakat buradaki yönetim, yani Turgay, Kerem Tunçeri, Erden Timur beni tüm bunlardan korudular. Yapmam gereken şey işimi yapmak ve takımıma konsantre olmaktı."

– Taraftarın size karşı bakışı, muhtemelen Ergin Ataman sonrası hiç görmediğim ölçüde pozitif. Ne söylersiniz?

“Gerçekten minnet duyuyorum. Sevgimiz karşılıklı. Birçok kez söylediğim gibi, Galatasaray ile diğer kulüpler arasındaki fark, taraftarlar. Galatasaray’ı özel yapan, büyük yapan şey bu. Camia, taraftarlar, taraftarların sayısı, tutkusu… Birçok taraftarı olan başka kulüpler de var ama Galatasaray taraftarı ile aynı tutkuya sahip değiller. Dolayısıyla Galatasaray taraftarı, bu kulüp için ayırt edici bir taraf. Bu, büyük bir tutkusu olan dev bir taraftar topluluğuna sahip bir kulüp. Birçok insan, size yardımcı olmak, sizi desteklemek istiyor ve aldığımız sonuçlarla onları mutlu ettiğimiz, bizi destekledikleri, sevgilerini ve takdirlerini kazandığımız için mutluyum. Aynı zamanda dediğim gibi bu sadece benim başarım değil. Birçok kişinin bunda payı var. Ben seviliyorum, idareciler seviliyor, oyuncular seviliyor. Bu anlamda bir geri dönüş alıyoruz. Biz de taraftarı çok seviyoruz. Salona getirdikleri enerjiyi görüyoruz. Durum bu. Bu durum, zor anlarda da devam etmeli. Sonuçlar istedikleri gibi olmadığı zaman da insanlar, bu anları hatırlamalı. Taraftarlar için savaşmaya hazır olduğumuzu hatırlamalılar. Onlar da bizi zor anlarımızda desteklemeye istekli olmalı.”

İstanbul’da hayat nasıl gidiyor. Buraya sezon içinde defalarca seyahat eden biri değilsiniz artık. Burada yaşamanın farklılıkları neler? Neleri sevdiniz ve sevmediniz?

“İstanbul’da yaşamak benim için muhteşem. Şu ana kadar yaşadığım yerler arasında kesinlikle en sevdiğim yer. Salona yakın yaşıyorum. Bu benim için çok önemliydi. Şehrin harika bir enerjisi var. Her şeyi bulabiliyorsunuz. Hava harika. İnsanlar daha da harika. İstanbul’da kimsenin sevmediği bir şey tabii trafik. Bir yere gitmeniz gerektiği zaman bütün gün arabada geçiyor. Kimse bunu sevmiyor ama Moskova da çok iyi değildi. Atina’da da çok trafik vardı. O yüzden biraz alışığım. Genel olarak burası benim için çok mutlu bir yer. Geldikten daha bir ay sonra kendimi evimde hissetmeye başladım. Kültürü çok seviyorum. İstanbul’daki birçok şeyi seviyorum. Keza Türk kültürü ile zaten Bandırma’da tanışmıştım. Tabii İstanbul’da 10 seviye daha yukarıda bu durum. Hayat şu ana kadar gerçekten iyi ve umarım böyle gider.”

Raportajin tamami

Bunlar yüzümüzü yalayıp arkamızdan çevirmiş bir millettir tarih boyunca

O yüzden ciddiye almıyorum ancak cahilleri kandırırsın pisti her ne zıkkımsa

Üst Alt