Podolski: "Ben kariyer planımı Galatasaray'a yoğunlaşmak adına yaptım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Podolski: "Ben kariyer planımı Galatasaray'a yoğunlaşmak adına yaptım"

f25167a90c5e4e1787900b3d6060e557.jpeg

Galatasaray ile çıktığı son 9 resmi maçta 11 gole doğrudan katkı yapan oyuncumuz Lukas Podolski, Gençlerbirliği deplasmanı öncesi basın mensuplarının karşısına çıktı.

Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya Merkezi’nde soruları yanıtlayan Alman yıldızımız, basın mensuplarına "Geçen sezon ufak tefek sıkıntılarımız oldu ama güzel bir sezondu. Umarım bu yıl da aynısı olur" diyerek sözlerine başladı.

Lukas'ın sorulara verdiği yanıtlar ise şöyleydi:

Bu sene çok alternatifli bir kadromuz var. Son maçta 10 numara gibi oynadım, milli takım ve Köln'de bu pozisyonda oynamıştım. En önde veya onun biraz arkasında kendimi daha iyi hissediyorum. Yine de oynayacağım pozisyon hocanın vereceği bir karar.

“GÜNDÜZ MAÇI OLMASI ETKİLEDİ”

Taraftarlarımız sayesinde Antalya maçında muhteşem bir atmosfer vardı. Karşılaşmanın gündüz olması da bunda etkiliydi. Taraftarlar bizim için her zaman önemli, umarım bundan sonra da bizi böyle desteklemeye devam ederler. Bu arada ilk defa Avrupa kupası maçlarına çıkmadığımız için dinlenme fırsatı buluyorum...

“İYİ Kİ GALATASARAY’A GELMİŞİM”

Köln'de Türk arkadaşlarım vardı, burada da var. 'İyi ki de buraya gelmişim' diyorum. Size gördüğünüz fotoğraflar farklı gelmiş olabilir ama normal bir insanım. Benim için deniz kenarında yürümek, onlarla tavla oynamak normal bir şey. Kendimi burada evimde hissediyorum. İnsanlara sıcak ve yakın olan biriyim. Bunu haber olsun diye yapmıyorum. Her gittiğim yerde o ülkenin kültürünü tanımak ve o ülkenin insanlarını tanımak benim felsefem.

Türkiye de futbol delisi bir ülke ve burada da her yerde olduğu gibi yetenekli futbolcular var. Bizim de altyapımızda çok yetenekli isimler var. Almanya'daki akademi sistemi dünyaya örnek olacak türden. Euro 2016 sonrası yenilenme sürecine başladılar.

“ANA HEDEF ŞAMPİYONLUK”

Galatasaray olarak her derbiye kazanmak için çıkarız. Beşiktaş derbisine kazanmak için gitmiştik, Kadıköy'e de kazanmak için gideceğiz. Derbileri kazanıp şampiyon olamamak bir şey ifade etmez. Ana hedefimiz şampiyon olmak ve Şampiyonlar Ligi'nde oynamak.

Sakatlık sürecinde yapılması gerekenleri yaptım. İyi çalıştım ve programı uyguladım. Kaliteli ve yüzdesi yüksek bir futbolcuyum. Kendimi yüzde 80 seviyesinde hazır hissediyorum. Yakın zamanda yüzde 100 olacağım.

“PLANIMI GALATASARAY’A YOĞUNLAŞMAK İÇİN YAPTIM”

Ben de kaliteli bir oyuncuyum ama 23 kişilik Almanya kadrosunda kimin ne zaman kadroda olacağı belli olmaz. Ben kariyer planımı Galatasaray'a yoğunlaşmak adına yaptım...

Bu sezon geçen sezonki gol ve asist sayısına ulaşmak isterim. Ancak bu sezon Avrupa'da değilsek geçen sezon iyi geçmemiş demektir. Attığım gol sayısını takımın başarısında değeri olmalı. Hocamıza gelince; Oldukça pozitif bir insan. İşi bilen biri. O yüzden bize çok şey katacağına eminim. Eren'in 5 gol atması, takım adına pozitif bir şey. 'Kim oynayacak, kim hangi pozisyonda oynayacak?' Bu hocanın vereceği bir karar.

“UZUN YILLAR OYNAMAK İSTİYORUM”

Şu anda 31 yaşındayım. Uzun yıllar da futbol oynamak istiyorum. Galatasaray ve ülkeyle müthiş bir uyumumuz var. 2 yıllık kontratım daha var. Konuşmak için çok erken; duruma göre bakarız ama şu andaki hedefim şampiyonluk yaşamak ve Şampiyonlar Ligi'nde oynamak.

Herkes kendisinden sorumlu. Vücuduma dikkat eden biriyim. Ekstra idmanlar yapıyorum. Genç oyuncular için şunu söyleyebilirim; Ben altyapıda futbol oynarken her zaman ekstra çalışmalar yapardım. Gençlere tavsiyem budur...

Galatasaray.org

PORTAL HABERİ

2011 Podolski

2012 Shaqiri

Bu iki adam büyük yaradir bende. Biri gecikme ile de olsa geldi darısı diğerine.

Tabi şu da gerçek Poldi 26 yaşında iken gelse sallardi bizim ligi . O zaman sadece bitiriciligi ile değil temposu ile de fark yaratacaktı.

2011 Podolski

2012 Shaqiri

Bu iki adam büyük yaradir bende. Biri gecikme ile de olsa geldi darısı diğerine.

Tabi şu da gerçek Poldi 26 yaşında iken gelse sallardi bizim ligi . O zaman sadece bitiriciligi ile değil temposu ile de fark yaratacaktı.

Poldi'siz 4 sezonda 3 kez şampiyon olduk.2014 şampiyonluğu zaten peşkeş çekildi Fener'e.Gelse elbet daha rahat olmuş olurduk da,sportif başarı olarak bir kayıp yok bence.

Poldi'siz 4 sezonda 3 kez şampiyon olduk.2014 şampiyonluğu zaten peşkeş çekildi Fener'e.Gelse elbet daha rahat olmuş olurduk da,sportif başarı olarak bir kayıp yok bence.

Sportif değil özel olarak beğendiğim isimlerdi kendileri.

Biri pırpır diğeri de üst düzey bir kanat forvet. Oyun anlamında çok da iyi geçmedi ayrıca o 4 senenin geneli.

Ben de kaliteli bir oyuncuyum ama 23 kişilik Almanya kadrosunda kimin ne zaman kadroda olacağı belli olmaz. Ben kariyer planımı Galatasaray'a yoğunlaşmak adına yaptım...

Bu sezon geçen sezonki gol ve asist sayısına ulaşmak isterim. Ancak bu sezon Avrupa'da değilsek geçen sezon iyi geçmemiş demektir. Attığım gol sayısını takımın başarısında değeri olmalı. Hocamıza gelince; Oldukça pozitif bir insan. İşi bilen biri. O yüzden bize çok şey katacağına eminim. Eren'in 5 gol atması, takım adına pozitif bir şey. 'Kim oynayacak, kim hangi pozisyonda oynayacak?' Bu hocanın vereceği bir karar.

Ben buraya biraz takildim , tercume hatasi filan mi bu , gecen sezon iyi gecmedi tamam da avrupa katilim hakki almamiza ragmen yonetimsel bir sorundan gidemedigimizi bilmiyor mu acaba

Ben buraya biraz takildim , tercume hatasi filan mi bu , gecen sezon iyi gecmedi tamam da avrupa katilim hakki almamiza ragmen yonetimsel bir sorundan gidemedigimizi bilmiyor mu acaba

lig de sıralama anlamında demiştir

Yani cumleden pek o anlasilmiyor ama tercume hatasi olabilir . Ligde siralama anlaminda lider de olsak avrupada olmayacaktik

Üst Alt