Popescu: "Fatih Terim kovulacaktı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Popescu: "Fatih Terim kovulacaktı"

Galatasaray'ın efsane futbolcularından Popescu, sarı kırmızılı takım hakkında Romanya'da katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Popescu özellikle Galatasaray'a ilk geldiği zamanların çok zor geçtiğini söyledi.

lOOa3b.jpg

"GALATASARAY'A GELMEDEN ÖNCE HAGİ'Yİ ARADIM"

Hagi'yi arayıp Galatasaray'ı sordum. Hagi, "Abi gel, iş ciddi, uzun vadeli. Avrupa kupalarını düşünüyorlar. Çok ciddi bir antrenör var. Kulübün içinden birisi. Tecrübeli oyuncu arıyorlar. Çok kaliteli bir genç grubu var ve ortada ciddi bir proje var.

"SAMSUNSPOR'U YENEMESEYDİK FATİH TERİM GÖNDERİLECEKTİ"

Galatasaray'a ilk geldiğimde kamp yeniden yapılıyordu. Takım Amerika'daydı. Benim için şoke edici bir durumdu. Hazırlıksız geldim çünkü. Takım kamptayken ben Barcelona ile sezonu daha yeni bitirmiştim. Sadece 7 gün tatil yapmıştım. Kampa geldim ve 2 hafta sonra lig başladı. Lige kötü başladım. Fatih Terim de "Acaba hakiki Popescu bu mu diye?" soruyordu. 3. hafta beni ve Filipescu'yu yedeğe çekti. 20. dakikada beni oyuna stoper aldı. Önceden orta sahada oynamıştım. Defansta ise tam kaos var ama defansta iyi oynadım. Sonraki maç Samsunspor. Eğer galip gelemezsek Fatih Terim gönderilecekti. Defansta müthiş oynadım ve golümü attım. 2-0. kazandık. Sonra yükselmeye başladık.

"2000'DE DÜNYANIN EN İYİ TAKIMI OLDUK"

2000'de dünyanın en iyi takımı olduk. Hedeflediğimiz tüm kupaları aldık. Türk futbolun en iyi kulüp takımı diyorlardı bizim için. Fatih Terim için ise bir winner! Müthiş bir karizma. Modern vizyonlu bir teknik direktör. Ofansif futbolu seven bir hoca. Çok edil ve oyunculara yakın, bize karşı saygı duyan bir teknik adamdı. Bizi de çok sevdi. Hala seviyor. Her şeyi beraber yaptık. Hala arkadaşız. Hala bizi çağırıyorlar ve ara sıra kendi evimiz gibi gördüğümüz Florya'ya mutlaka uğrarız.

"EMEKLİLER TAKIMINA GİTMİŞİZ MUAMELESİ GÖRMÜŞTÜK"

Galatasaray'a ilk geldiğimizde çok eleştirildik. Futbolcu mezarına veya emekliler takımına gitmişiz muamelesi gördük. Ancak çabuk kazandık. Büyüdük. Türk taraftarları gerçekten çok tutkulu. Bizi dururur, öperlerdi. Hagi ise çok kızardı. Ben sakinleştirirdim onu.

"HAGİ'Yİ HER ZAMAN GEÇMEK İSTİYORDUM"

Popescu kariyeriyle ilgili olarak ise 1990 ve 1996 senesinde Real Madrid'i iki kez reddettiğini, acemilikten Real Madrid'in kim olduğunu anlayamayıp PSV'yi tercih ettiğini söyledi. 1996'da ise Barcelona'da kaptan olduğunu ve Capello'nun onu Real Madrid'e çok istediğini belirten eski futbolcu, "Hagi Rumen futbolu için efsaneydi. Ben 6 kez yılın Rumen futbolcusu ödülünü aldım ama her yılbaşında hedef olarak Hagi'yi geçeceğim." derdim kendi kendime. Hagi ile çok iyi arkadaştık ama ondan daha iyi olmak istiyordum. Bu fikir, bu hedef beni daha iyi bir futbolcu yaptı." ifadelerini kullandı.

Son düzenleme:
20. dakikada beni oyuna stoper aldı. Önceden orta sahada oynamıştım. Defansta ise tam kaos var ama defansta iyi oynadım.

Bir adam hiç değişmez mi yav :D

P&r çalışması.
Acaba bu haber ne kadara mal olmuştur!!

Adam gibi futbol izlemek için,
Hemen şimdi futbolu bilen Alman hoca!

Keske o donemler yaşasaydım. Yani yasiyordumda bebektim.

SM-J710FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Bir hayal gibiydi.
15 yaşımda kahvehanede maç beklerdim ve gazetelerde Galatasarayımın haberlerini kovalardım.
Internet yoktu hiç bir yerde.
Yazın ankarada bir maça denk geldim Tsyd Cumhurbaskanlık yada başka bir maç hatırlayamıyorum.
Rüya gibiydi.
Dortmund maçına gitmeliydim ehliyeti 1 hafta önce almıştım.
Ilk şehir dışına o maçta çıktım babamın 200lük Mercedesiyle. Arabada 6 kişiydik.
Stadın önünde bilet kovaladım maça girdim.
Gollerin atıldığı kalenin hemen arkasındaydım.
Maçtan çıktım sabaha kadar Dortmund merkezde tur attım.
Keşke danimarkaya finale gidebilseydim.
Babama çok yalvardım giderim dedim izin vermedi.
Gidemiycem diye sabahlara kadar ağladım yine izin vermedi.
Gel gör ki aradan 18 sene geçmiş ben dün gibi hatırlıyorum sanki yarın arabaya binip Parken stadına gidecekmiş gibi hatırlıyorum.

Gscimbom

Bir hayal gibiydi.
15 yaşımda kahvehanede maç beklerdim ve gazetelerde Galatasarayımın haberlerini kovalardım.
Internet yoktu hiç bir yerde.
Yazın ankarada bir maça denk geldim Tsyd Cumhurbaskanlık yada başka bir maç hatırlayamıyorum.
Rüya gibiydi.
Dortmund maçına gitmeliydim ehliyeti 1 hafta önce almıştım.
Ilk şehir dışına o maçta çıktım babamın 200lük Mercedesiyle. Arabada 6 kişiydik.
Stadın önünde bilet kovaladım maça girdim.
Gollerin atıldığı kalenin hemen arkasındaydım.
Maçtan çıktım sabaha kadar Dortmund merkezde tur attım.
Keşke danimarkaya finale gidebilseydim.
Babama çok yalvardım giderim dedim izin vermedi.
Gidemiycem diye sabahlara kadar ağladım yine izin vermedi.
Gel gör ki aradan 18 sene geçmiş ben dün gibi hatırlıyorum sanki yarın arabaya binip Parken stadına gidecekmiş gibi hatırlıyorum.

Gscimbom
Benim ilk sevinçten ağladığım zafer 2006 senesiydi. 14 mayis aksami.

SM-J710FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

bu embesil sosyal medya yokmus iyiki o zaman .şu an bütün herkesi benzinle döküp yakmak istiyorum.2000 yılına dair hatırladıgım tek sey radyodan abimle dinlediğim 6-0lık bursa maçı...ve leeds maçında karıncalı cine5..çekmiyodu tabi....

Üst Alt