PSV'nin Yeni Futbolcu Fabrikası | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

PSV'nin Yeni Futbolcu Fabrikası

Karşınızda PSV'nin yeni futbolcu fabrikası. De Herdgang. Kabaca "otlak" anlamına geliyor. PSV bu tesise 10 milyon euro harcadı. Yıllardır altyapıdan oyuncu yetiştirme konusunda gerisinde kaldıkları Ajax'a yetişmeye çalışacaklar. Kısaca tanıtalım bu harika tesisi

ECfwyOMWkAAwpJx

ECfwyOWWsAI_6F6

Antrenman yapılabilecek 7 futbol sahası (1 tanesi nizami futbol sahası büyüklüğünde) bulunan tesisin kantininde patates kızartması yemek veya sos kullanmak yasak. Bunun yerine futbolculara müsli, yulaf ezmesi, keten tohumu gibi yiyecekler ikram ediliyor.

PSV altyapısının tepesinde bulunan Ernest Faber (kulüpte 20 yıl futbol oynadı) yıllardır "transfer yapan kulüp" olarak bilinen PSV'nin bu imajı yıkmak istediğini ve Avrupa futbolunda açılan makastan etkilenmemek için yeni adımlar atmak gerektiğini söylüyor.

Oyunculara tesiste verilen dersler arasında teknik-taktik gibi konular olduğu gibi sosyal medya kullanımı da var. Resimde tesiste yer alan fitness merkezinden bir görüntü var.Bunun dışında içeride dinlenme odaları ve yatakhane de mevcut. Yani tam teşekküllü bir futbolcu fabrikası

ECfyuxAXoAAvRt1

via@Firat Topal

PSV’nin yeni tesisleri, 7 sahalı, maliyeti 10 milyon euro yani 65 milyon tl

Kemerburgaz’ın yaklaşık maliyeti 50 milyon tl

Avrupanın en zengin kulüpleri bile alt yapıya ciddi yarıtım yaparlar sebebi ise futbol genlerine uygun gençler yetiştirmektir bende vefasporda top oynadım size şunu söylebilirim ki alt yapı bir kulübün herşeyidir.pilot takım uygulaması fayda sağlar amma ülkemizde değerli gençlerin kendi kulüp bünyende durması daha lazımdır.
2013 yılında Fatih Terim Genç Aslanlarını Arıyor projesi başlatıldı ama kimse bahsetmiyor 2013 yılında Rasim İBRAHİMOV rica minnet Ünal Aysaldan futbol okulu sözü aldı yetkiyi alınca da gitti bakü de bu okulu açtı siz hiç bakülü genç yıldız galatasarayda manşetleri görüyormusunuz. körü kötüne birşeylerden bahsetmek yerine gerçekte ne olmuş biraz düşünün. bu projeler bu takımın namusudur sahip çıkılmalıdır buralara harcanan paralarda herkesin katkısı var unutmayalım

Yatırım önemli daha önemlisi bu futbolculara eğitim dahil herşeyi tam verebilmek. Yoksa bilekleri iyi fiziği zayıf kertenkele gibi adamlar çıkarırız.

Üst Alt