Quaresma: "Galatasaray ve Fenerbahçe, sadece hafta sonu oynuyor!" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Quaresma: "Galatasaray ve Fenerbahçe, sadece hafta sonu oynuyor!"

Bu aciklamalarin neresi dogru yahu, dogru diyen arkadaslar bilgilendirir ise sevinirim.
Biz senelerce hafta ici ve hafta sonu maclar yaptik ve ezeli rakiplerimiz de isin icinde iken sampiyon olduk.
Gecen sezon Basaksehire karsi sampiyon olurken yine ayni hafta ici ve hafta sonu oynuyorlardi, yani adam bir kere kendisi ile celismis zaten.

Bu aciklamalarin neresi dogru yahu, dogru diyen arkadaslar bilgilendirir ise sevinirim.
Biz senelerce hafta ici ve hafta sonu maclar yaptik ve ezeli rakiplerimiz de isin icinde iken sampiyon olduk.
Gecen sezon Basaksehire karsi sampiyon olurken yine ayni hafta ici ve hafta sonu oynuyorlardi, yani adam bir kere kendisi ile celismis zaten.
Açıklamada mızmızlanmış gibi gelmedi bana. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin avantajlı olduğundan bahsetmiş o kadar. Ki bunu da kimse inkar edemez zaten.

Açıklamada mızmızlanmış gibi gelmedi bana. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin avantajlı olduğundan bahsetmiş o kadar. Ki bunu da kimse inkar edemez zaten.
Ben aciklamayi canli dinlemedim, degerlendirmem de mizmizlanma olarak bakmadim olaya.
Mesela Kadrolari dar olsa bunu avantaj olarak görebilirdim ama degil kadronun genisligi iyi.
Bunun avantaj olmadiigni daha önce biz defalarca gösterdik.

Ben aciklamayi canli dinlemedim, degerlendirmem de mizmizlanma olarak bakmadim olaya.
Mesela Kadrolari dar olsa bunu avantaj olarak görebilirdim ama degil kadronun genisligi iyi.
Bunun avantaj olmadiigni daha önce biz defalarca gösterdik.
Avantaj olmadığı diye birşey yok ki. Gençlerbirliği bile daha avantajlı. Fark şurda: Bizde bu dezavantajı hissettirmeyecek, ona hazırlıklı bir takım vardı zamanında. Anlaşılan o ki Beşiktaş'ta yok.

Avantaj olmadığı diye birşey yok ki. Gençlerbirliği bile daha avantajlı. Fark şurda: Bizde bu dezavantajı hissettirmeyecek, ona hazırlıklı bir takım vardı zamanında. Anlaşılan o ki Beşiktaş'ta yok.
Peki sence iki sezondur birlikte oynayan takim ücüncü sezonda buna hazirlikli bir takim olmasi gerekmezmiydi?

Peki sence iki sezondur birlikte oynayan takimin ücüncü sezonda buna hazirlikli bir takimi olmasi gerekmezmiydi?
Gerekirdi. Ama hepsi yaşlandı ve görünen o ki mental olarak da pek sağlam değiller ki Avrupa maçı öncesi Gençlerbirliği'ne bile kaybedebilecek durumdalar. BJK fiziksel ve mental olarak dezavantajlı. Biz de Avrupa'dayken aynı şekildeydi. Haftada bir maç oynayan, 3 günde bir maç oynayana göre daha avantajlıdır sonuçta.

Tur atlarsa ki atladılar bu yıl şampiyonluk hayal bjk için
Çünkü oyuncular bile biliyor artık 3 günde bir maç çıkaramayacaklarını
Hepsinin ağzında aynı laf bilinç altına yerleşmiş

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gerekirdi. Ama hepsi yaşlandı ve görünen o ki mental olarak da pek sağlam değiller ki Avrupa maçı öncesi Gençlerbirliği'ne bile kaybedebilecek durumdalar. BJK fiziksel ve mental olarak dezavantajlı. Biz de Avrupa'dayken aynı şekildeydi. Haftada bir maç oynayan, 3 günde bir maç oynayana göre daha avantajlıdır sonuçta.
Temelde öyle olduguna katilirim ama dogru planlama ile bu Avantaji minimize edip basarili oluna bilecegini gördük bir cok kez.
Zaten burada hepimizin de sezon baslamadan söyledigi buydu, besiktas yaslandi, üzerine yasli oyuncular alarak hata yaptilar muhtemelen iki kulvari kaldiramazlar diyorduk.
Su anda olay oraya gidiyor gibi, Ligi önemsemiyorlar demiyorum ama Sampiyonlar ligine daha cok önem veriyorlar gibi.
Yoksa baktigin zaman üc gün sonra lig macina cikiyorlar tezini cevirip, üc gün sonra sampiyonlar ligi macina cikiyorlar olarak görebiliriz.
Yani fiziksel yorgunluk sampiyonlar ligi maclarinda ciktiklarinda da var.
Lig´de fiziksel yipranma seviyesi sampiyonlar ligi ile ayni mi, bunu tartisabiliriz tabi.

Bu sezon şampiyonlar ligi hedefine ligi salmaları çok olası.

Sezon başında aykut fenerin başına geçince de yazdım bu sezon şampiyonluk fener ile bizim aramızda geçecek.

Bu bir tesadüf mü bilinmez ama son zamanlarda aykut fenerin başındayken hep bizimle çekişti ve hep kaybetti. Sadece derbi üstünlüğü var bize karşı arena'da hepsi bu.

Tur atlarsa ki atladılar bu yıl şampiyonluk hayal bjk için
Çünkü oyuncular bile biliyor artık 3 günde bir maç çıkaramayacaklarını
Hepsinin ağzında aynı laf bilinç altına yerleşmiş

Hücum ve orta sahada fazla rotasyon sıkıntısı yaşayacaklarını sanmıyorum

A Babel Q7 Cenk

B Lens Orkan Töre (?) Negredo

A Atiba Oğuzhan Talişka

B Medel Tolgay

Defans ve kalede sıkıntı yaşayabilirler. Özellikle doğru düzgün sağ bek alternatifleri yok, gerçi orada da Adriano oynayabilir

Temelde öyle olduguna katilirim ama dogru planlama ile bu Avantaji minimize edip basarili oluna bilecegini gördük bir cok kez.
Zaten burada hepimizin de sezon baslamadan söyledigi buydu, besiktas yaslandi, üzerine yasli oyuncular alarak hata yaptilar muhtemelen iki kulvari kaldiramazlar diyorduk.
Su anda olay oraya gidiyor gibi, Ligi önemsemiyorlar demiyorum ama Sampiyonlar ligine daha cok önem veriyorlar gibi.
Yoksa baktigin zaman üc gün sonra lig macina cikiyorlar tezini cevirip, üc gün sonra sampiyonlar ligi macina cikiyorlar olarak görebiliriz.
Yani fiziksel yorgunluk sampiyonlar ligi maclarinda ciktiklarinda da var.
Lig´de fiziksel yipranma seviyesi sampiyonlar ligi ile ayni mi, bunu tartisabiliriz tabi.
Tabi ki öyle. Doğru planlama ile içinde bulundukları dezavantajlı durumdan hiç etkilenmez veya çok az etkilenebilirlerdi. Bunu inkar etmiyorum zaten kesinlikle. Ama yine söylüyorum. Ligdeki tüm takımlar BJK, Konya ve Başakşehir'e kıyasla avantajlı. Galatasaray'dan Osmanlıspor'a kadar.

Hücum ve orta sahada fazla rotasyon sıkıntısı yaşayacaklarını sanmıyorum

A Babel Q7 Cenk

B Lens Orkan Töre (?) Negredo

A Atiba Oğuzhan Talişka

B Medel Tolgay

Defans ve kalede sıkıntı yaşayabilirler. Özellikle doğru düzgün sağ bek alternatifleri yok, gerçi orada da Adriano oynayabilir
Rotasyondan ziyade bekler evlere şenlik bi adriano var oda sürekli sakat
Yeni alınan oyuncular katkı veremiyor ve verecek gibide durmuyor
Takimi sırtlayan oyuncuların uzerinde yük oda nereye kadar gider meçhul

Üst Alt