Rakibimizi Tanıyalım l Strasbourg IG Basketball | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rakibimizi Tanıyalım l Strasbourg IG Basketball

Logo.2015.png

Rakibimizi Tanıyalım l Strasbourg IG
Strasbourg Illkirch-Graffenstaden Basket, genel olarak Strasbourg IG adıyla bilinir, Fransa Basketbol Ligi ve Euroleague'de mücadele ede Fransız profesyonel basketbol kulübüdür. 1929 yılında kurulan kulübün merkezi Fransa'nın Strasbourg şehridir. LNB Pro A'da mücadele eden kulüp iç saha karşılaşmalarını 6,200 seyirci kapasiteli Rhenus Sport salonunda oynamaktadır.

Kadrosu Şu isimlerden oluşmaktadır.
Strasbourg IG - Takım Kadrosu

Strasbourg IG - Takım Kadrosu

R. Beaubois PG 28 1,88 m
Louis Campbell O 37 1,91 m
Mardy Collins PG 31 1,98 m
Olivier Cortale UF 19 2,02 m
Romain Duport C 29 2,17 m
Bangaly Fofana C 26 2,12 m
Matt Howard UF 27 2,03 m
Paul Lacombe O 25 1,90 m
Jérémy Leloup SF 29 2,02 m
Kostja Mushidi SG 17 1,94 m
Frank Ntilikina PG 17 1,90 m
Kyle Weems SF 26 1,98 m

Coach:Vincent Collet

Euroleague'de kendi sahasında atletizmi ile etkili sonuçlar alan Strasbourg IG deplasmanda ise pek varlık gösterememiştir. Skor yükünü Kyle Weems, Beaubois, Campbell, Collins gibi oyuncular çekiyor. Özellikle oyun kurucu Beaubois'in ikili oyunlarda ki etkinliği tartışılmaz. Üç sayı çizgisi gerisinde Herbalife Gran Canaria kadar etkili bir takım değil,lakin geleneksel Fransız atletizm temelli oyun oynamaları sebebi ile savunmada bayağı derecede sıkıntı yaşayacağımız iki maçlı bir final bizi bekliyor.

En son oynadıkları Dolomiti Energia Trento maçının tamamını ekledim.
Dolomiti Energia Trengo vs Strasburgo, Full Game, (ita), Eurocup 215/16 - YouTube

Oyun kurucu Beaubois'e yıldırıcı bir savunma ile hücum organizasyonlarını bozabiliriz. Buda Beaubois'e yapılabilecek savunma stratejisi ile ilgili video araştırdım bu geldi.Hızlı hücum eden ve direk potaya drive eden bir oyun kurucu bu bağlamda Göksenine büyük iş düşecek.Oyun kurucu Beuabois'in istatistikleri ve ilgili videolarda aşağıdadır.
Rodrigue Beaubois Player Profile, Dallas Mavericks, News, Rumors, NBA Stats, International Stats, Game Logs, Bests, Awards - RealGM bu Beuabois'in gelişim liginden beridir verilen istatistikleridir.
Strasbourg Ig vs Real Madrid Part 5 R.Beaubois 2Pts 215/216 Euroleague - YouTube

Daha detaylı olarak analiz yapabilecek arkadaşlarımızı bekliyorum.

Üst Alt