Rakip Analizi | Fenerbahçe - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rakip Analizi | Fenerbahçe

Cevap: Rakip Analizi | Fenerbahçe

Kanatlardan müthiş gelebilen bir takım.

Sag ve solbekleri Gökhan ve A.Santos ligin en iyi bekleri ve müthiş hücumcular.

Fenerbahçe cok büyük havaya girdi ve her maç ilk 10-15 dakika muhakkak gol buluyor.

Korkum şudur ki erken yiyecegimiz bir gol, Dia ile Fenerbahce'nin şahlanması demek olabilir.

Galatasaray-Fenerbahçe Derbi Rakip Takım Ve Maç Analizi

Öncelikle Rakibimiz Fenerbahçe ile başlamak istiyorum.Muhtemel kadrolara göre bu yorumlar %98 bu kadrolar çıkacak hemen hemen

Muhtemel Kadrolar

Fenerbahçe:Volkan,Gökhan,Lugano,Yobo,Santos,Selçuk,Topuz,Özer,Dia(hafif sakatmış oynayamazsa Stoch oynar)Alex,Niang

Galatasaray,Zapata,Neill,Servet,G.Zan,H.Balta,Cana,Culio,Yekta,Pino(Arda),Kazım,Baroş(stancu)

-Fenerbahçe bu sezon başında büyük çapta olmasada yerinde bir revizyon yaparak Lige girdiler.

-Teknik Direktör Daum'dan boşalan koltuğu devralan Aykut Kocaman birtürlü bekleneni veremeyen Deivid,Ali Bilgin,Önder,Deniz,Vederson gibi vasatları yollayarak operasyona start verdi.

-Aykut genç yıldızları seven birisi uzun süre seyrederek İssiar Dia'yı aldırdı 4-2-3-1 sisteminin kanat'ı için gelişmeye açık ve yetenekli bir ismi aldı açıkcası ve doğru bir iş yaptı açıkcası kıskanmadım değil :)

-Santosa alternatif olarak bizde dikiş tutturamayan Caner Erkin'i,Serkan Kırıntılı,İlhan Eker,yobo,Miroslav Stoch,Niang'ı aldılar.

-Sene başında takım savunmasındaki aksaklıklar göze çarpıyordu Köln'den 5 yemişlerdi neyse sezona hem atan hem yiyen bir takım olarak başladılar normal olarak yeni oyuncular ve yeni bir kurgu ile normal karşılandı.

-Öncelikle şunu söylemeliyimki takım kalitesi olarak bizden hem Türk hem yabancı kalitesi olarak daha iyiler.

-Türk Olarak Volkan,Gökhan Gönül,Emre belözoğlu,Mehmet Topuz,Semih şentürk gibi mlli takım olsun derbi maç tecrübesi olsun maç tecrübesi olsun ve en önemlisi kalite olarak açıkça söylemek gerekirse daha iyiler.

-Zaten bizim bu sezon en çok eleştirdiğimiz oyuncuların çoğu Türk oyuncular.Fenerbahçe'de Emre belözoğlu'nun sakatlığı bizim için artı olacaktır.Orta saha'nın yükünü çeken ofans ile defans bağlantısını kuran bir oyuncu olduğu için Fenerbahçe için açıkçası çok çok önemli bir eksik.

Emre'nin yerine oynayacak muhtemel isim Mehmet Topuz sezon başından beri çoğu maçtada orta saha'nın ortasında oynamıştı.

-Son haftalarda'da performansı çıkışta ama son 3-4 maçtır asıl mevkisi Sağ açıkta oynuyordu.

Orta Saha'nın ortasında oynadığı futbolla eleştiriliyordu.Emre'nin eksikliği nedeniyle Topuz'u oraya çeker ise bizim için bir artı olacaktır.

-Emre defans ve ofans bağını iyi kuran zeki bir oyuncu Mehmet Topuz'un hem mevkisi olmaması hem Emre'nin üstlendiği görevi yapabilecek oyun zekasına sahip olmaması Fenerbahçe'nin planlarını bozacağa benziyor.

-Şuda varki Özer mecburen 11 başlayacak.Buda hücüm gücünün Fener'in önceki maçlarına göre Organizasyon olarak geriye gideceğinin göstergesi.Özer kötü değil ancak sezon başından beri yedek ve pek tercih edilmiyor.

-Kanattaki performans olarak Özer,Mehmet Topuz kıyaslaması yaparsak Topuz ağır basar bence Aykut'da bunu kara kara düşünüyordur.

-Küçük bir ihtimalde orada Gökay İravul'u oynatabilir Topuz'un yerine ama tecrübe eksikliği nedeniyle tercih edeceğini sanmıyorum.

-Kalede benim çok beğendiğim keşke bizde böyle bir kaleci olsa diyebileceğim bir isim Volkan var.Bence müthiş bir kaleci.Yedeğide Mert Günok onunda geleceği parlak.

-Sol bekte Andre Santos eğer gününde olursa bize çok sıkıntı çektirebilir.Santos tam bir hücüm beki defalarca bindirme yapıyor ama zaman zaman arkasında boşluk bırakıyor.

-Sabri'nin yokluğunda neill o mevkide oynuyacak tecrübeli olmasına rağmen Santos'un bindirmeleri nedeniyle Neill 70'lerden sonra düşerse sorun yaşayabiliriz.Neill Transfer görüşmeleri için haftada 2 gün İngiltere gittiği idman bile yapmadığı ve idman yapmadan maça çıktığı biliniyor.

Böyle bir maçta 70'den sonra oyundan düşebilir.

-Bu türlü maçları çokça oynamış ve rakibin tansiyonunu yükseltmeyi çok iyi başaran Lugano ve Everton'dan kiralanan Yobo ve sağ bekte Gökhan gönül 4'lüsü iyi bir savunma 4'lüsü gibi gözüküyor.

Bu Türlü derbi maçlarında Selçuk Şahin'i kesin oynatacağını düşünüyorum.Selçuk beni ve çoğu Renkdaşımı sinir eden bir oyuncu derbilerde şansa,bala goller atıyor ve bu maçlarda iyi oynuyor.

-Alex büyük tehtid böyle maçları seven bir oyuncu.Savunmamızında Gökhan Zan ve Servet ikilisi olduğu düşünülürse Santrafor Niang'ı bolca pozisyona sokacaktır.

-Aykut Kocaman'ın stratejisi maça kontrollü başlayacaktır.Pas yaparak topu ve oyunu kendi eline almak isteyerek başlıyacaktır.Özellikle Özer ve Dia sık sık yer değiştirecektir.Formsuz ve inanılmaz düşüş içinde olan ve kaçırdığı adamın arkasından koşmaya üşenen Hakan Balta'nın üzerine oynayacaktır.

Servet ve Gökhan Zan'ın karşısında bu sefer çok güçlü ve yapılan en ufak hatayı affetmeyecek bir oyuncu Niang var.Servet Zan 2'lisi ağır kalır ise Alex'in atacağı ara paslarla Niang çok pozisyona girer.Yedektede Semih tehdidini sayarsak savunmaya çok iş düşecek.

-Alex ve Niang mutlaka kitlenmeli Lorik Cana adım attırmamalı Alex'e.

-Ben yenmeye çıkacam derse Hagi farka gidebilir maç.Kontrollü oynayıp kontraatak aramalıyız 60'a kadar 0-0 gider ise Fenerbahçe kaygılanıp savunmada açıklar verebilir.

-Stancu yedekte başlayıp 60'dan sonradan oyuna girmeli kontraataklarda müthiş etkili bir silah olacaktır.

Culio ve Yekta bu maçta inanılmaz hırslı ve ısıran bir futbol oynarlarsa Fenerbahçe orta sahası şaşırabilir gitgelli bir maç olacaktır.

-Hagi doğru dakikada doğru hamleler yapmak zorunda Sabri,Çağlar gibi oyuncuların eksikliği sebebiyle defans ve beklerin pek hücüma katılacaklarını düşünmüyorum.

-Hagi'nin geldiğinden beri gördüğüm eksiklerinden biri oyun okumadaki zaafiyeti Ankaragücü maçında yaptığı değişiklikler önceki maçlardaki değişiklikleri Bu maç için beni korkutuyor açıkcası kaleci Zapata soru işareti Arda'nın performansı oynarsa ne düzeyde olur Pino yedek soyunacak diye konuşuluyor medyada büyük hata olur.

-Sabri'nin sakatlığı,Arda'nın ne oynayacağı ne kadar hazır olduğu muammayken Pino gibi Ankaragücü maçında inanılmaz performans göstermiş ve takımının yetenek olarak en iyi ve rakibin mutlaka tedbir koyacağı bir oyuncu Kadıköy'deki maçtada nasıl oynadığı ortadaydı.Ankaragücü maçında Pino bana hazır gibi geldi.Yakalanacak kontralarda'da topu ileriye taşıyabilecek hız ve kapasite olarak üst düzeyde bir oyuncuyu kesip sene başından beri sakatlıkla boğuşan kondisyon seviyesi yetersiz olan Arda'yı oynatmak nasıl bir düşünce Hagi'yi anlamakta güçlük çekiyorum açıkcası.

-Arda'yı 70-75'den sonra alabilir oyuna Zaten hedefin yok Şampiyonluğa yakın bir takım birsüre sonra bastıracak ve ilerki dakikalarda Stancu,Pino,Kazım gibi oyuncularla kontraataklarla gol bulabilirsin zaten.

Tek şansımızda kontraataklar şu takımın savunmasına güvenip hücüm yaparsan 5'lik olursun.Kontrollü olup geriye yaslanıp kontraataklarla gol bulacaz Hagi'nin planı böyle

tutar'mı tutmazmı o Hagi'nin maça iyi hazırlanıp Fenerbahçe'yi iyi analiz etmesi ve oyunu iyi okuyabilmesi gereken dakikalarda müdahale etmesine bağlı.

-İlginç bir maç olacak ben gollü bir karşılaşma beklemiyorum iddaa oynayacaklar için ise Alt tercihi güzel duruyor.İnşallah kazanırız şu kötü dönemde ilaç gibi gelir bize TTarena'da ALLAH'IN izniyle.

Cevap: Galatasaray-Fenerbahçe Derbi Rakip Takım Ve Maç Analizi

Ohohohoheey

Bu nedir yau

Okuyabilene ask olsun:blush2::blush2::blush2::blush2::blush2::blush2::blush2:

Uzun oldu :D ama en kısası bu bazı ayrıntılara bile giremedim :D

SLM. Yazın güzel ancak okunmamasındaki problem uzun olması degıl. Şekil bozuklugu. Seçkin bey'in dedigi gibi yazılarını paragraflara bölerek yazarsan daha rahat okuyabiliriz. Bu şekliyle göz yoruluyor. Takibi zorlaşıyor.

- Bu sekil yazarsan

- cok iyi olur

- mert renkdas

- daha raad okuruz

:D Tamamda yazıyı yazana kadar 1 saat geçti evet karışık okunmasıda güçleştiriyor ama Paragraflarla falan uğraşamadım ama düzelmete çalışacam.

ben soyle dusunuyorum: maci bireysel futbol kazancak.pino kazim arda bu isi yapabilecek kapasitede.ne kadar inanarak oynarlar bilemem..ben yenecegimizi dusunuyorum;bu zamana kadar surmus sansizligimiz ve hakem kararlari bugun TT Arenada olmayacak

Üst Alt