Rakip Analizi | Fenerbahçe - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rakip Analizi | Fenerbahçe

Cevap: Rakip Analizi | Fenerbahçe

Taraftar desteği çok önemli. Rakibi aralıksız ıslıklayıp, kendi takımımıza maç boyunca destek olmalıyız.

Geçen sene Neill'in ve Cana'nın yaptıklarını bu sene Melo ve Ujfa yapmalı rakibe karşı agresif olmalılar.

bizim sag onlarin sol kanat birbiriyle esit gucte ordan ekmek cikmaz

bizim sol onlarinkinden 3 gomlek kotu

orta saha tamamen selcuga bagli

boyle pasif oynarsa galibiyet yalan olur

kazim elmander forvette cift olsalar

arkalarinda emre colak olsa

topu orta sahaya getiremezler

ama olmaz ole bisi

Bu maçta kağıt üzerinde çok büyük favoriyiz bana göre

Öncelikle savunmamız ve kalecimiz çok iyi

eboue sağda stocha adım attırmayacaktır, hakan balta da bu sene formunu geri kazandığına göre kanatlardan sıkıntı çekmeyiz

zaten hakanın karşısında özer-bienvenu-ve formsuz gökhan gönül gibi oyuncular olacak

ortada iki tane müthiş stoperimiz var ve savunmanın açıklarını kapatan + alexi kitleyecek bir melomuz var

kalemizdeki devden zaten bahsetmeye gerek yok

büyük bir şanssızlık olmazsa duran top dışında gol yemeyiz

ama frikikten falan yersek bilemem ya da belki korner

hücum konusunda fener daha iyi gözüküyo ama biz de onlardan aşağı kalır değiliz

zaten savunmalar çok zayıf

gökhan gönül savunma olarak kötü durumda

yobo iyi gibi ama yanında oynayacak stoper yine tırt biri olacak

retoyu tam bilemiyorum ne yapar

ortasahalarını geçmek çok kolay

ankaragücü bile çok rahat bi şekilde geçti sürekli ortaalanı

forvetleri formsuz

fener bugüne kadar her maçta bir oyuncusunun yıldızlaşmasıyla puan topladı

ama bu maçta balonları sönebilir

çünkü sağlam bir defansa karşı bişey yapabileceklerini sanmıyorum

çok olağan dışı şeyler olmazsa(erken kırmızı kart-penaltı vs) maçı 1-0 2-0 gibi bir skorla alırız diye düşünüyorum

her ne kadar rakip takımın sağ tarafında bulunan formsuz g.gönül ve sakatlıktan yeni çıkmış bir dia(özer,iyilesirse m.topuz) nın bizim sol kanadı kullanacagı bi gerçek . soldan cok iyi bindirmeler yapan ziegleri ve formda stochu ve 10 numaraları alexi durdurmak lazım . bizim ortasahaların cok diri kuvvetli ve inatçı olması gerekir . rakip savunmada sıkıntılar yaşamakta bunları iyi değerlendirmek lazım . elmanderin bekir ve yoboyu zorlayacağı kesin , bu zorlamalarla birlikte kanatlarda oynayacak oyuncularımızın pozisyon yakalaması kolay olacaktır. hee bide şans faktörünü de unutmamak lazım . işler yaver giderse 1-0 2-0 2-1 alırız gibi düşünüyorum

Fener kimi cikarirsa cikarsin, umrumda degil.

Galatasaray yenmek mecburiyetinde, arkadas!

Bu maca Galatasaray damgasini sirf basmamasi gerek - resmen damga izini birakmasi gerek!

bizim defans olarak onlardan daha iyiyiz..ama orta sahada biraz zayıf kalabiliriz.forvetlerimiz de cok iyi...su an 2 takım arasında ciddi kalite farkı yok.tek artımız saha ve seyirci avantajı..bunuda iyi kullanmak zorundayız

Rakibin en büyük özelliği

-Helal yada haram ayırmaz,şike mike her yol mübahtır

-Hakem satın olır,oyuncu satın alır fark yapmaz,sonrada alın terinden bahsederler

-Kalelerinde Darwin acaba doğrumu söylüyor diye aklımın ufacık yerini tırlamasına sebep olan,evrimini tamamlamamış kalecileri bulunur

-Orta sahasında ali kıran başkesen,hakemler tarafından dokunulmaz,gerektiğinde seni keserim tarzı hareketler yapan bi paragöz,üflesen kendini yerde bulup free kick kazanma peşinde bi emek hırsızı brezilyalısı mevcut

-Kanatlardada fena değiller özellikle Alex Taşçıoğlu,son zamanların formda ismi

Benden de ufak bi analiz

Bu psikolojiyle ne Fenerbahçe iyi oynar, ne de biz bu takımla kötü oynarız. Az gollü olur, ortada döner ama kazanırız. Semih ve Eboue formunda, Urfalı her maç muhteşem, Hakan gününde olursa defansımız kuvvetli. Muslera için bişey söylemeye gerek yok, muhteşem bi kaleci. Melo ve Selçuk geçen maç iyiydiler. Forvet hattımız kuvvetli. Tek sorun kanatlar. Riera'nın adam geçmesi lâzım yapamıyor, Kâzım yapsa bile pas çıkaramıyor veya orta açamıyor. İş burda Selçuk'un bitirici paslarına düşüyor...

fenerbahçe topa çok sahip olmaya çalışan çok pas yapmaya çalışan bir takım. onların bu oyununu pres yaparak bozmalıyız.

alex neredeyse takımın yarısı. ona pas verecek şut çekecek boş alan yaratmamız lazım. bunun yanında ceza sahası içersine yaptığı topsuz koşulardada hep takip edilmeli.

onun dışında stoch ve dia bizi zorlayacak oyuncular. eboue bir şekilde idare edebilir ama baltanın ne yapacağını billi değil.

forvetlerinde kim oynarsa oynasın etkili olamaz.

rakip ceza sahasında çoğalamadığımız için defanslarını normal hücumlarda çok zorlayamayız. baskı ile kaptığımız toplarda stoperlerini dağıtabiliriz.

klasik gibi olacak ama sinirlerine hakim olup rakibini sinirlendirmeyi başaran takım 1 adım önde.

kırmızı kartsız derbide istemiyorum ayrıca =)

Fener bize gol falan atamaz. Bizim girdigimiz pozisyonlari degerlindirmemiz lazim yalniz. Elmander gununde olursa rahat aliriz.

kazım iyi oynarsa kazanma olasılıgımız yükselir. onlarda tut alexi bence yeterli stoch bize öyle şut felan atamaz.

eğer bu otostop evlatlarının klasik "sinirlendirme ve provoke etme" tuzağına yine düşmez isek, maç bizim olur!

bizim sag onlarin sol kanat birbiriyle esit gucte ordan ekmek cikmaz

bizim sol onlarinkinden 3 gomlek kotu

orta saha tamamen selcuga bagli

boyle pasif oynarsa galibiyet yalan olur

kazim elmander forvette cift olsalar

arkalarinda emre colak olsa

topu orta sahaya getiremezler

ama olmaz ole bisi

Bejeke maçında da yazmıştım yine yazıyorum. İdda ederim eğer gol yersek (inşallah olmaz !) sağdan yeriz. Soldan Hakan'ın kanadından gol yemeyiz. Bunu önceden söyledim Eboue zar zor idare etti. Sonuç ortada idi. Bu tabu haline gelmiş sol kötü sıktı artık. sol kanadımız ofans açısından evet yetersiz ama defans olarak gayet iyi.

Üst Alt