Rakip Takım Taraftar Forumlarından Enstantaneler - Sayfa 121 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rakip Takım Taraftar Forumlarından Enstantaneler

dün yine birisi ile konuşuyorum. kabullenmiş durumu. morali falan iyiydi.

diyor ki "seneye yine bir ton en baştan yapılanmamız gerekecek". "en başta yeni bir kaleci bulmak lazım" diyor.

dedim, neden ki? (ben livakovic'i yetersiz bulduğunu düşünüyorum, herhalde daha iyi birisini istiyor falan).

meğerse livakovic, dünya çapında, genç, her daim piyasası olan bir kaleciymiş. trabzon maçı olaylarından sonra, bu ligde kalmak istemiyormuş. zor ikna etmişler sezon sonuna kadar. sene sonu kesin gidecekmiş. ailesi de üst düzey bürokrat olduğu için (burası kısmen doğru), oğullarını geri çağırmış.

muhtemelen yine x çöplüğünde "fenerinboğası1907" nickli hesaptan bir şey okudu ve sorgusuz sualsiz inandı.

bir kere dedim ki, "adam 30 yaşında. tamam bir kaleci için çok yaşlı değil ama çok da genç de değil. bir de bu adam ilk defa hırvatistan ligi dışına çıktı. nasıl her daim bir piyasası olabilir?"

ayrıca, ben o coğrafyanın dinamiklerini detaylıca biliyorum. eski yugoslavia, gerilmiş etnik farlılıkların bir futbol maçındaki patlak veren bir kıvılcımı yüzünden dağıldı.

"oradaki holigan kültürü, atıyorum bir zvejzda-partizan maçından önce/sonra yaşanan olayları (aynısı split-zagreb için de geçerlidir) bir bilsen, trabzon-fb maçları diz çöker tövbe ister. bu adam böyle bir futbol ortamından geliyor. bu adam bir norveçli, finli falan olsa haydi tamam. sen buna inanıyor musun yani?" dedim.

elektrik oldu, cevap veremedi.

ben, "paralel evren" kavramının adını "fenersel evren" olarak değiştirelim derim. sadece inanmak istedikleri şeye, kendi kurdukları hayal dünyasına inanıyorlar. inanılmazlar yaw.

dün yine birisi ile konuşuyorum. kabullenmiş durumu. morali falan iyiydi.

diyor ki "seneye yine bir ton en baştan yapılanmamız gerekecek". "en başta yeni bir kaleci bulmak lazım" diyor.

dedim, neden ki? (ben livakovic'i yetersiz bulduğunu düşünüyorum, herhalde daha iyi birisini istiyor falan).

meğerse livakovic, dünya çapında, genç, her daim piyasası olan bir kaleciymiş. trabzon maçı olaylarından sonra, bu ligde kalmak istemiyormuş. zor ikna etmişler sezon sonuna kadar. sene sonu kesin gidecekmiş. ailesi de üst düzey bürokrat olduğu için (burası kısmen doğru), oğullarını geri çağırmış.

muhtemelen yine x çöplüğünde "fenerinboğası1907" nickli hesaptan bir şey okudu ve sorgusuz sualsiz inandı.

bir kere dedim ki, "adam 30 yaşında. tamam bir kaleci için çok yaşlı değil ama çok da genç de değil. bir de bu adam ilk defa hırvatistan ligi dışına çıktı. nasıl her daim bir piyasası olabilir?"

ayrıca, ben o coğrafyanın dinamiklerini detaylıca biliyorum. eski yugoslavia, gerilmiş etnik farlılıkların bir futbol maçındaki patlak veren bir kıvılcımı yüzünden dağıldı.

"oradaki holigan kültürü, atıyorum bir zvejzda-partizan maçından önce/sonra yaşanan olayları (aynısı split-zagreb için de geçerlidir) bir bilsen, trabzon-fb maçları diz çöker tövbe ister. bu adam böyle bir futbol ortamından geliyor. bu adam bir norveçli, finli falan olsa haydi tamam. sen buna inanıyor musun yani?" dedim.

elektrik oldu, cevap veremedi.

ben, "paralel evren" kavramının adını "fenersel evren" olarak değiştirelim derim. sadece inanmak istedikleri şeye, kendi kurdukları hayal dünyasına inanıyorlar. inanılmazlar yaw.
Bunun sebebini ben biliyorum. Bunların hastalığına tanıyı koydum; AKVE Şizofrenisi.

Açılımı "Aç Kapıyı Veysel Efendi Şizofrenisi". Bunlara göre zaman, Hababam Sınıfı filmlerinin çekildiği dönemde durmuş ve akmıyor rengim. Günümüzde realiteye paralel olarak bunu yaşıyor herifler. Gerçeklikle bağları tamamen kopmuş.

Not: İlk iki Hababam Sınıfı filmi, benim için hala daha en iyi Türk yapımlarındandır. Ayrıca senaryoya göre tüm hababam sınıfının fenerli olması da beni hiçbir zaman rahatsız etmedi.

sürekli uydurdukları bir "tarihin en iyi fb kadrosu" zırvası var bir de.

sadece ilk onbirleri kıyaslayalım. bakalım hangi noktada upgrade var?

altay -- livakovic

burada net bir upgrade var diyebilir miyiz? 10 m euro bonservis verip, gayet aynı seviyede kaldı fb kalesi.

osayi-osayi

aynı adam.

szalai-serdar -- becao-dziku

burada bence dziku bir upgrade oldu. ancak stoper ikilisi olarak bakarsak, öyle ahım şahım bir upgrade sözkonusu değil.

ferdi-ferdi

aynı adam.

crespo-ismail --- fred-ismail

nurada crespo'dan fred'e bir upgrade var.

ick -- ick

aynı adam

rossi -- tadic

burada istatistk olarak bir upgrade var ama tadic'in penaltılarını çıkarınca 3 gol atmış 34 yaşında bir tadic, bene net bir upgrade değil.

arda - zymanski

bence bu da bir upgrade değil

valencia - dzeko

öyle ya da böyle geçen sene 28 gol atmış bir valencia (33) vs 20 gol atmış dzeko (38). aldıkalrı para vs kesinlikle bir upgrade değil.

GNPUDeGXcAADQae

Üst Alt