Rap - Hip Hop - Sayfa 58 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rap - Hip Hop

Benim için gerçek rap budur saçma sapan nakaratlar, hecelemeler, gluk gluk filan demekten ziyade sistemi&insanları hedef alan sorgulamaya yöneten şeydir rap benim gözümde

Gerçekten tebrik ederim çok çok güzel bir parça çıkmış ortaya ...

Ezhel'in Olay parçası da çok güzel olmuş onu da tavsiye ederim reis

Eğlenceli şarkılar da tabi ki yapılabilir ama özenti olması hoşuma gitmiyor. Rap ve hip hop farklı bir kültür ürünü diyen olabilir buna, ama türkiyede buna öncülük edip başarılı olan insanlar kendilerinden ve kültürümüzden bir şeyler katan kişiler Ceza,Sagopa vs vs... Misal Ceza'nın şarkılarının çoğunda popüler kültür ve sistem eleştirisi vardı. İş değişip rap popüler olmaya başlayınca tamamen bu içerikten koptu ve özgünlüğünü kaybetti. Bana manasız gelmeye başladı, trapi Ferodan dinleyeceğime açar Amerikan rapçileri dinlerim çok daha kaliteliler.

Lirikaliteyi bazı kısımlarda beğenmesem de Şehinşah'ın kısmı çok güzel olmuş mesela. Bu zamanda böyle cesur çalışmaları tebrik etmek lazım. Bu insanlar genç nesli de etkileyeceği için çok önemli iki çalışma bence.

Ezheli de dinledim reis, hatta o şarkıdan hemen sonra paylaştım gayet güzel olmuş bence de.

''Bir odaya bir kedi yavrusu koy, hem de durmadan üstüne git, sonunda kedi yavrusu senin gözün oyar. Kedi yavrusu kedi yavrusu iken... İnsanoğlu kedi yavrusu değildir. Ne kadar korkarsa o kadar da yiğittir.''

Sus sus nereye kadar.

İnsanlar adalet istiyor. Sadece hukuktaki adalet değil. İnsanlar konuşmak istiyor. Sadece genelin kabul gördüğü doğruları(!) değil. İnsanlar yaşamak istiyor. Sadece gösterilen alan ve yaşamları değil.

Üst Alt