Riekerink: "Ayrılmalar olabilir" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink: "Ayrılmalar olabilir"

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Osmanlı maçı öncesinde medya mensuplarının sorularını yanıtladı

Osmanlı maçının çok zor şartlarda oynayacaklarını belirten Hollandalı teknik adam şunları söyledi.

'RAKİBİMİZ SON DERECE KALİTELİ BİR TAKIM'

"Çok zor bir maç bizi bekliyor. Şu anda lige bakıldığında 7. durumda. Ligde en fazla berabere kalan yenilmesi güz bir takım üstelik Avrupa Kupası'nda çok iyi performans gösterdiler. Gruptan çıktılar ve Villareal gibi güçlü bir takımı deplasmanda yendiler. Son derece kaliteli bir takımla oynamaya hazırlanıyoruz.

Futbolda duran toplardan çok gol atılıyor. Biz de yiyoruz başka takımlarda yiyebiliyor. Sezon başında bu pozisyonlarda adam adama pozisyon alıyorduk, sonrasında alan savunmasına geçtik ve gol yeme oranımız azaldı. Arada yine hatalar oluyor bunları en az seviyeye indirmeye çalışıyoruz.

Ben sadece takımımım performansına odaklanıyorum. Zor bir dönemden geçtik ve şu anda zor olan Osmanlı maçına hazırlamıyoruz.

'SNEİJDER'E DANIŞILMIŞTIR DEMİŞ OLABİLİRİM'

Gazete okumuyorum ama kulağıma haberler geliyor. Hollanda da yaptığım röportajda buraya farklı aksettirildi. Yaptığım röportajda belki Sneijder'e danışılmıştır demiştim ama bu bile çarpıtılmış ve benim Sneijder tarafımdan getirildiğim yazılmış ama bunlara da alıştım aldırmıyorum.

Lig uzun maraton her takımda sakatlıklar yaşanabilir. Geniş ve kaliteli bir kadroya sahibiz. Tolga ve Podolski Osmanlı maçında kadroda yok. Umuyorum bir hafta sonraki hafta olabilir. Serdar Aziz bir testten geçecek ve ona göre durumu belli olacak.

'AYRILMALAR OLABİLİR'

Zor bir saha ve zor hava şartları bizi bekliyor. Son kupa maçımızı da bu şartlarda oynadık. Lig başladığında bu şartların eşit olması gerekiyor. Zeminlerin altında ısıtma tesislerin tam olması gerekiyor. Bu sahada kışın oynamakla Nisan ayında oynamak farklı oluyor.

Eleştirileri okuma şansım yok. Yakın gelecekle ilgili yönetimle bir konuşmam olmadı. Sadece maçlara odaklanıyorum ve takımımı maçlara hazırlanmakla uğraşıyorum.

Transferde oyuncu getirmekten ziyade başka kulüplere gidecek arkadaşlar da olabilir. Birinin gitmeden yerine oyuncu getirmek tom doğru olmayabilir. Bazı boşluklar açılırsa biz de ona göre tedbirimizi alabiliriz. Ligin ilk yarısında şampiyonluk yolundaki rakiplerimizle Fenerbahçe ve Beşiktaş ile deplasmanda oynadık. İkinci yarıda sahamızda oynayacağız bu bizim için açımızdan meydan okuma fırsatı olabilir. Ancak Başakşehir gibi güçlü bir rakiple de deplasmanda oynayacağız. Lig nasıl geçecek nasıl ilerleyecek göreceğiz. Sonlara doğru küme düşme maçları oluyor. Herkesin şartları eşit olacak.

'STOPERDE EN UYUMLU İKİLİYİ BULMAMIZ GEREKLİ'

Chedjou'nun bu sene son senesi. Ayrıca Ocak ayında Afrika Kupası nedeniyle aramızda olmayacak. Bizim 5 tane çok iyi stoperimiz var. Bu durumda en iyi iki oyuncudan ziyade en iyi ikiliyi en uyumlu ikiliyi bulmamız gerekiyor. Türkiye'deki devülasyon için ben de üzgünüm. Şartlar Türk insanı için zorlaştı. Genç takımdaki oyunculara ne kadar önem verdiğimi biliyorsunuz. Kupa maçlarının bizim için en önemli yanlarından bir tanesi de forma giymeyen oyuncularımızı bu maçlarda oynatmak. Erzincan maçında sakatlıklarından dolayı oynamayan oyuncularımız da vardı. A2 Takımdan bazı oyuncularımızı da çağırdık şartları uygun olanları. "

Riekerink: ‘Ayrılmalar olabilir’

Moderatör tarafında düzenlendi:
[FONT=&quot]"MAAŞINIZI TL OLARAK ALIR MISINIZ?" SORUSUNA YANIT
[/FONT]

[FONT=&quot]Sözleşmemde yazandan daha fazla para alacaksam neden olmasın Türk Lira'sına geçebilirim. Devalüasyondan ötürü mutlaka ben de üzgünüm. Türk insanları için de üzgünüm. Benim için olumlu tarafı her şeyin ucuzlaşması oldu ama bu durumdan üzgün olduğumu söyleyebilirim.[/FONT]

Devre arasi transfer yapacagiz diyemiyor, zanediyor ki takim harika oynuyor her maci domine ediyor eksik yok...

Sigthorsson dondugune gore forvet almaz bunlar...

Türkiye'de devalüasyon mu var demiş !!! Tez kellesi vurula ,ne devalüasyonu bizim paramız en birinci bi kere

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

te alahim suc yine adama düstü, biliyor ki yine adam akilli birisi alinmacik, ona kalsa dünden razi

Nasil biliyor ki yine adam akilli birisi alinmayacak? Teknik direktor transfer icin liste vermiyo mu, yonetim kafasina gore takilip oyuncu aliyorsa orda hic bir teknik direktor durmaz, ha pardon riekerink alt yapidan geldi adamin umrunda bile degil kimi aldiklari.

Sizce sorun hoca da mı sadece riekerink zaten yetersizdi ama Dursun Özbek döneminde Galatasaray a her gelen hoca itibarsızlustırılıp gönderiliyor

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sizce sorun hoca da mı sadece riekerink zaten yetersizdi ama Dursun Özbek döneminde Galatasaray a her gelen hoca itibarsızlustırılıp gönderiliyor

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Suç sırasıyla

1)Dursun ve ekibi
2)JoR ve ekibi
3)futbolcular
içi geçmiş veya çapsız veya müzmin sakat topçuları çıkarınca takımda bir Bruma ve Muslera var sıkıntısız

Nasil biliyor ki yine adam akilli birisi alinmayacak? Teknik direktor transfer icin liste vermiyo mu, yonetim kafasina gore takilip oyuncu aliyorsa orda hic bir teknik direktor durmaz, ha pardon riekerink alt yapidan geldi adamin umrunda bile degil kimi aldiklari.

sen galiba dünden beri takimi izliyorsun... Bu Takima nezaman Hocalarin istedigi oyuncular alindi ki ? (Fatih Terim Haric, oda Kaka yerine Sneijder alinca delirmisti)

Üst Alt