Riekerink: "Fatih Terim söylentileri beni etkilemiyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink: "Fatih Terim söylentileri beni etkilemiyor"

Cr1zLqfVIAYtbhM.jpg

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Kayserispor ile deplasmanda yapacakları 3. hafta mücadelesi öncesinde bir basın toplantısı düzenledi.

Hollandalı teknik adamın sözlerinden Ajansspor.com'un derledikleri şöyle:

"Zor bir maç bizi bekliyor. İki zor deplasamaımız var demiştik, Akhisar maçını alnımızın akıyla tamamladık. Türkiye Liginde her zaman dikkatli olmanız gerekiyor. Zor bir deplasman bizi bekliyor. Hedefimiz şampiyonluk. Kayseriyi yenip şampiyonluk yolunda bir engeli daha geçmek istiyoruz. İlk haftayla ikinci hafta arasında fark vardı takımda. İkinci hafta denge açısından daha iyi yerlere geldiğimizi düşünüyorum.

Serdar için çok mutluyum, milli takıma gitti. İki 90 dakika oynadı. Kenisi için çok mutluyum Kendisine güveni yerine gelecektyir ama 28 oyuncumuz favar. İki haftadır kazanan bir takım var. Bu demek değil ki kadroda hiç değişiklik olmayacak. Kayserispor maçında da bazı değişikliler olabilir. De Jong aramıza katıldı. Bir futbolcu için milii takımda oynamak onurdur. Serdar adına çok mutluyum.

Wesley ne kadar hırslı olduğunu sezonun ilk dakikassından gösteriyor. Sneijder her dakika şampiyonluğu ne kadar istediğini bize gösteriyor. Milli takımda kaptan çıktı, maçın adamı seçildi ve gol attı. Milli takımda da ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu gösterdi Wesley'den gurur duyuyorum. Son maçtaki performansı orada. Bu hırsını başladığmız ilk günden beri Galatasaray'da da gösteriyor.

Geçen sene sonunda da kötü bir orta sahamız yoktu. O zaman Emre, Selçuk ve Wesley oynuyordu. Şu anda farklı karakterde bir orta sahamız var. Mutlaka maçlar boyunca doğru orta saha dizilimine kavuşacağız.

Riekerink, "Fatih Terim söylentileri kendisini nasıl etkiliyor" sorusuna "etkilemiyor" cevabını verdi.

Geçen seneye göre çok güçlü bir kadromuz var. Geçen seneyi çok iyi analiz etik. Eksiklerimizi tespit ettik. Ona göre rekabet sağlayacak oyuncuları transfer ttik. Her mevkide rekabet düzeyi üst seviyede. İlk 18'e girmek bile zor olacak. Sol bek konusunda Carole ve Hakan Balta var. Elimizde Linnes ve Cavanda var; sol bek oynayabilrler. Nigel şu anda hazır ve fit. Kayserispor maçında oynayabilir.

Forvet konusunda Podolski'nin de sakatlığı devam ediyor. Sinan oynayabilir forvette. Sinan profiline baktığım zaman, Sinan çift forvet oynadığımız zaman daha etkili olabilir. Josue'yi o mevkide oynattık. Eren sakatlanmıştı. Josue daha önceki takımlarında o bölgede oynamıştı. Akhisar maçında aklımdan geçeni uyguladım. Josue forvet anlamında tam anlamıyla verim vermedi. Maç içinde onu sağ kanada çektik. Bruma'yı forvete çekince daha iyi bir performans sergilediğini söyleyebilirim.

Profesyonel olarak bu tip zor kararlar olabilir. Bazı kararlar aldım. Bazı kararlar hoş olmayabiliyor. Bu benim işimin parçası. Umut benim karakterini çok beğendiğim bir oyuncu. Yüzde yüzüyle çalışan bir oyuncu. Umut ile ilgili negatif düşüncem yok. Umut'u görürsem mutlu olacağım. O nasıl hisseder bilemem.

Riekerink 2. kez sorulan Fatih Terim sorusu üzerine, "Bunu bir kez açıklayacağım ve bir daha konuşmayacağım. Galatasaray taraftarı tarihine sahip çıkıyor, tarihine saygı duyuyor. Fath Terim'e de çok saygı duyuyorlar. Çok başarılı bir insan Türk futbol tarihi açısında. Galatasaray'da 13 kupa kazanmış. Çok çok önemli bir isim. Fatih Terim'i yargılamak, eleştirmek veya hakkında negatif bir şey söylemek çok anlamsız olur. Galatasaray için yaptıkları ortada. Milli Takımın başında 7 senelik sözleşmesi var. Çok öenmli bir hoca, karizma ve tecrübe. Türk halkının çok şanslı olduğunu düşünüyorum 7 senelik konttarı olduğuna göre, uzun süreli bir proje var. Tamamen saygı duymak gerekir Fatih Terim'e. Başka da bir şey söylemek gerekmiyor" cevabını verdi.

Transfer döneminde yönetim ve teknik ekip olarak çok uyumlu bir dönem geçirdik. Buradan teşekkür etmek istiyorum. Elimizde çok iyi bir oyuncu grubu var. Mental olarak çok kuvvetli, hırslı bir gruba sahibiz. Lig uzun bir maraton. Maçlar kazanmamız gerekiyor İnşallah Ocak ayında sakatlık olmaz. Sakatlık olursa belki birkaç takviye yapabiliriz ama ben takımımdan çok mutluyum ve inanılmaz ümitliyim. Elimizde çok iyi bir kadro var.

"Milli takıma seçilmemiş olabilir oyuncular ama bu bir sonraki maçta seçilmeyecekleri anlamına gelmez. En güzel cevap saha içindeki reaksiyon ile göstermekten geçiyor. Hakan Balta da, Selçuk da bugüne kadar bunu yapıyor. Hakan Balta ile Selçuk'un gösterdiği performanstan memnunum. O analizi en iyi milli takımdaki hocalar yapacaktır.

Altyapıdan 2 arkadaşımızı A takım ile antrenmana çıkardık. Yaşları 15'ti. Arada böyle bir şey de yaptık. Milli takım arasını çok iyi değerlendirdik.

Drogba da Galatasaray tarihinde önemli işler yapan bir oyuncu ama bizim için bir opsiyon değil. Forvette Eren var, Kolbein var, Lukas var. Galatasaray taraftarları bizim için çok önemliler. İlk maçımız onlardan yoksun bir maçtı. Zor geçti. Onların desteği çok önemli. Onların desteği ile iki kupa aldık. Bu şekilde yaptıklarımızın takdir edilmesi benim adıma mutluluk verici"

Ajansspor.com

Riekerink: “Fatih Terim soylentileri beni etkilemiyor”

Bu kadar mi duzgun adam olunur.

Insallah cooook uzun sureli calisiriz hocam. Alt yapinin sana cok ihtiyaci var, A takimin var.

Bu seeefsiz medyayi bu kadar insan yerine koyan yok ama serefsizler bizim hocayi asagilamaya calisiyor her firsatta! :( deveye diken bizim ifb basinalina da malum sey lazim!

Terim parator'dur

GERÇEK İMPARATOR'sa Jan Olde Riekerink hocam

uA'nın asıl bu adam'a kareografi yapması lazım adamsın adamm hocam

Üst Alt