Riekerink Hakkında Karar Zamanı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink Hakkında Karar Zamanı!

Şu fanatık,fotomaç,amk türevi kaynakları ciddiye alamıyorum hiç inandırıcı gelmiyor velev ki doğru bunların getireceği hocadan da ümit beklenmez.

Bak şimdi ideal 11'imizi yazıyorum:

Muslera - önemsiz
Sabri - 32
Chedjou/Semih - ikisinin ortası 28.5
Hakan - 32
Carole - 25

Selçuk - 32
De Jong - 32
Yasin - 29
Sneijder - 32
Bruma - 22
Podolski - 31

Yaş ortalaması 29.55
Sadece iki oyuncu (Bruma, Carole) hariç yaş ortalaması 31.06

Şimdi ideal 11'imiz bu yaş ortalamasına sahip olduğu halde; bu duruma bir de Sabri, Yasin, Selçuk ve Semih gibi kalitesi yetersiz oyuncular eklenince tamamen rezalet bir hal alıyor.

Hani yaş ortalaması böyle olup, 30+ oyuncuların tamamı Sneijder, Podolski gibi kaliteli veya oyun zekası yüksek isimlerden de oluşmuyor. Öyle olsa yine eyvallah, Riekerink gitsin diyeyim ama öyle de değil.

Şimdi işler yukarıda yazdığım gibiyken göze hoş gelen, hızlı, tempolu oyun oynayabilmemiz bir kere fiziksel olarak imkansız.

O nedenle değil Riekerink, kralı gelse bu takımdan ancak bu kadar olur.

Dogru diyon cogunlukla da bu takim harzo zamani cok pozisyona giriyodu kosamamasina ragmen
Oncesi ve sonrasinda da prandelli ve m denizli zamanlarinda kepaze top oynadi
bence bir takim uzerinde tdnin etkisi cok acik. Haliynen de pozisyona 20 dkda anca giren takimin tdsinin resumesine bakinca, acaba demeden kendimizi alamamaliyiz

farz edelim pep ya da mourinho geldi ne değişecek ? adamlar alacak parasını keyfine bakacak .

işte bunun gibi pozları biz de görüp küfretmeyecek miyiz ?

1-kadro kalitesi yerlerde. muslera , podolski , bruma ,tolga hariç hepsi çöp durumda (sneıjder dahil)
2-hali hazır kadroyu çalıştırmak disipline etmek mümkün değil. hemen sabote ederler takımı . mancini'yi yemediler mi ?
3- kaliteli teknik adamı getirtecek paramız olmadıgı gibi tazminatla yollayacak paramız da yok .
4- adam ligi takımı tanıdı derken sabredemeyiz. .

velhasıl yerli ama kaliteli adam peşine düşmemiz lazım . şenol güneş , ersun yanal kaçan iki trendi. . ya ersun gelmeli ya da biliç alınmalı.

Kusura bakma da sacma bir yorum olmus renktas.

Yani senin dedigine gore pep veya mourinho gelecek, yonetime kafasina gore transfer yapacak? Yok oyle birsey. Buldular alt yapi hocasini istedikleri oyuncuyu aliyorlar.

Bir kere hocanin gorevi iyi bir transfer listesi hazirlayip yonetime sunmak, riekerink bunu yapti mi? Zannetmiyorum.

Serdar Aziz riekerink yokken alindi.

Bence yonetim tolga disinda yapilan transferleri kafasina gore yapmistir. Menajer onerileri falan. Scout ekibine dinleseydiler Moussa Dembele, Kapustka gibi genc yetenekli oyuncular alinacakti ama dedigim gibi scout ekibini sallayan yok.

Zaten 3 ay boyunca bir teknik adam bulamayan bir yonetim'den ne bekliyoruz.

Getireceksin Fatih Terim'i ve Abdurrahim Albayrak'i, alacaksin 2-3 tane iyi oyuncu, bak bakalim devre arasindan sonra nasil oynuyor takim.

Riekerink'in her türlü klüpte kalması gerektiğini düşünüyorum.

Teknik direktör olarak devam etmeyecekse bile altyapıda faydalı olacağını düşünüyorum kendisinin.

Gerçekten daha ne kararı yav adam bu klübün Td'si olacak seviyede değil işte

Ha insanlığı 10 numara 5 yıldız gelsin altyapı sorumlusu olarak istediği kadar çalışsın u-21'den u-14'de kadar

Dogru diyon cogunlukla da bu takim harzo zamani cok pozisyona giriyodu kosamamasina ragmen
bence bir takim uzerinde tdnin etkisi cok acik. Haliynen de pozisyona 20 dkda anca giren takimin tdsinin resumesine bakinca, acaba demeden kendimizi alamamaliyiz

Sonuçta gün geçtikte yaşlanıyor bu oyuncular, daha 20'sinde olmadıklarına göre performansın daha kötüye gitmesi kaçınılmaz.

Harzo nedir, soyadınız gibi güldürdünüz beni :)

Hamza hoca geldiği ilk zaman ne yaparsa yapsın bu takımın her maç en az 1 ya da 2 gol yiyeceğini fark etmişti. Ondan ötürü sürekli önde bastırıyordu. Şampiyonluğa 6-7 maç kala konstrasyon motivasyonuyla daha kontrollü bir oyuna geçmeyi başardı. Her maçı 1-0 bile olsa kazandık.

Riekerink direkt maçta gol atılır atılmaz 1-0'a yatmaya çalışıyor ama bu stoper ve bek kalitesiyle beceremiyor. Takımda motivasyonda yok.

Ayrıca Sneijder'i en çok Hamza hoca varken beğeniyordum. Şimdi adeta kaleden kaçıyor nedense.

Üst Alt