Riekerink: "Takım içinde rekabet artıyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink: "Takım içinde rekabet artıyor"

8fa1e6f0fd614145902fee1038d08d2f.jpeg

STSL Turgay Şeren Sezonu'nun 19. haftasında Akhisar'ı ağırlayacak Galatasaray'da teknik direktörümüz Jan Olde Riekerink, Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Sözlerine iç sahada oynayacağımız maçları hatırlatarak başlayan Hollandalı teknik adam, "Sakatlıktan dönenlerle takım içinde rekabet artıyor. Konya maçında yedek kulübesinde dört genç oyuncu vardı. Ahmet ve Rodrigues yeni katılmışlardı. Podolski tam olarak hazır olmadan kenarda olmak istedi... Şimdi bu durum değişiyor. Tabii ki antrenman ve maç temposu farklı. Maç oynamaya hazır olanlardan seçim yapacağız. Bazı arkadaşlarımızla ilgili şüpheler var. Yarın son kararı vereceğiz" dedi.

"BEŞİKTAŞ MAÇINI KONUŞMAK İÇİN ERKEN"
Beşiktaş maçıyla ilgili konuşmak için erken... İki direkt rakibimizle evimizde oynayacağız. Başakşehir ile deplasmandayız. Beşiktaş maçına kadar 3 karşılaşmamız var. Akhisar, Kayseri ve Rize... Bunları maç maç düşünüp Beşiktaş derbisine çalışacağız. Ligdeki durumumuzu düşünürse bu rakipler ile oynayacağımız maçlar kazanmak zorunda olduğumuz karşılaşmalar. Yoksa puan farkı artacaktır.

"HAZIRLIKLIYIZ"

Transferin sonuna geliyoruz. Ahmet Çalık ve Garry transferinin doğru isimler olduğunu düşünüyorum. Takıma katkı sağlıyorlar. Diğer transfer Lukas'a bağlı... Lukas'tan çok memnumum. Dünya standartların bir oyuncu. Alman Milli Takımı'yla yaptıkları ortada. Lukas'ın kalitesi tartışılmaz. Bizim için yaptıkları da ortada. Benim gönlüm kalmasından yana. Oyuncun da bireysel durumu ve düşünceleri önemli. Biz hazırlıklıyız. Kış transfer döneminde o kalitede isim bulmak kolay değil. Çin ve Japon pazarı transferi devam eden pazarlar. Bizim için risk ve kalmasından yanayız.

"KADROMUZA GÜVENİYORUM"

Şu an elimde bulunan kadroya çok güveniyorum. Lukas kalırsa ve transfer yapmazsak da çok antre edilecek bir takım. İstediklerimizi sahaya yansıtan bir ekip... Karabük maçının analizini yaptık. Oyunun yönünü değiştirmek ve savunma arkasına koşulara çalıştık; bunu yaptık. Son paslarda topu aktarabilsek çok daha fazla şans bulabilirdik. Kazanmamız gereken bir maçtı. Çok motive bir gruba sahibiz. Oyuncu ekibinden çok memnunum. Transfer döneminde ihtiyaç duyarsak aramıza katılan biri olursa bizi mutlu eder.

"TRANSFER İÇİN ŞARTLAR VAR"

Her oyuncuyla olduğu gibi Lukas ile de iyi ilişkilerimiz var. Sürekli konuşuyoruz. Ne düşündüğünü iyi biliyorum. Aklı başka takımla değil tamamen bizle ve işine odaklanmış durumda. Antrenmanda ve maçlarda yüzde yüzünü veriyor. Transfer oyuncunun gitmek istemesiyle olmuyor. Oyuncunun ve kulübün şartları oluyor. Diğer kulübün belli bir bonservis vermesi gerekiyor.

"EKONOMİK DURUMU DA DÜŞÜNMELİYİZ"

Kış transfer döneminde çok kaliteli transfer yapmak kolay değil. Kaliteli oyuncular kendi takımlarında oynuyor oluyor. Analizler sonunda değerlendirebileceğimiz fırsatlar oluyor. Kulübün ekonomik durumunu düşünmek gerekiyor. Galatasaray'ın parasını çöpe atamayız. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.

"YASİN DE CHEDJOU DA YENİ OYUNCULAR DEĞİL"

Kampa giderken hoca olarak tüm takım gitmek istersiniz. Diğer taraftan yaşanan olaylar ve verilmesi gereken cezalar var. Yasin de Chedjou da yeni oyuncular değil. Benim onlardan kendi pozisyonlarında ne istediğimi bilen oyuncular. Fiziksel anlamda bireysel antrenmanlara devam ettiler. Chedjou da bugün katıldı. O da takımın temposunu yakalayacaktır.

"EREN GÜVENDİĞİMİZ BİR İSİM"

Hep Lukas'tan bahsettik ama Eren de güvendiğimiz kaliteli bir forvet. Sezona iyi başladı sonra düşüş yaşadı. Ufak sakatlıklar yaşadı. Onun sırası da gelecek ve bize yardımcı olacaktır. Eren ile oynarken daha fazla orta yapmak gerekiyor. Bunun için de kanat oyuncularının da özellikleri olması gerek. Lig ortalamasına bakınca gerideyiz. Bayern'de Robben sağ tarafta oynarken orta bekleyemezsiniz. Bizim oyuncularımız da aynı stile sahip. Eren güvendiğimiz bir isim...

galatasaray.org

Riekerink: “Takım Icinde Rekabet Artıyor”

Üst Alt