Riekerink: "Yüzde yüz memnun değilim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink: "Yüzde yüz memnun değilim"

1335298_940x531.jpg

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Gaziantepspor'u 3-1 mağlup ettikleri maçın ardından yayıncı kuruluşa konuştu.

Karşılaşmayı değerlendiren Hollandalı teknik adam, "İki tane önemli şey var, puan tablosundaki yerimiz. Beşiktaş ve Başakşehir ile 3 puan aramız var, Fenerbahçe'den 1 maç fazlamız ve 4 puan fazlamız var. Her zaman konuştuğumuz bir şey var, pozisyona girmek ve daha fazla pozisyon yakalamak. Bugün çok fazla pozisyona giren bir Galatasaray vardı.

Maçtan önce konuştuğumuz ve önem verdiğimiz nokta vardı, sağ ve sol kanatlarımızın önde durması ve savunma arkasına gitmesi. İlk golü de böyle attık. Oradaki dengeyi iyi ayarlamamız lazım. Kanatlarımızın önde olması ve hatların bindirmesi, kanat-bek organizasyonlarını iyi yapmamız lazım" diye konuştu.

Riekerink takımının performansı için "Birçok pozisyon bulduk, maçı daha önceden de bitirebilirdik ama ne yazık ki onları değerlendiremedik. Bugün amacımız, elimizden geldiği kadar pozisyona girmekti. Bunu da başardık. O dengeyi de, çözümü de bulduk."

"%100 MEMNUN DEĞİLİM"

Riekerink, "Bakıldığı zaman, maçtan önce konuşulanları yerine getirdik. %100 memnun musun derseniz, değilim. Verdiğimiz pozisyonlar var, ilk 15 dakika iyi başlamadık. Bunlar için de dikkatli olmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Riekerink: "Yüzde yüz memnun değilim"

hoca moca değilsin

her futbolcunun arasında 30ar metre var

takım savruk birbirinden kopuk

konyalı aykut hocanın tırnağının içindeki kir bile değilsin

hala oturtamadın takımı

iddia ediyorum bu gs şuan 8 puan önde olsa senin yönetiminde yine şampiyon olamaz

DEFOL GİT

Valla bu adama da yazık. Her an kovulabileceğini ve yönetimin kendisini 1-2 olumsuz sonuç daha yaşandığı takdirde göndereceğini o da biliyor. Bu akşam kulübeden fazla çıkmadı. Mutsuz ve endişeli olduğu gözlerinden okunuyordu. Bir an önce tecrübeli bir teknik adam bulunmalı ve kendisi de kabul ederse Riekerink yardımcı olarak devam etmeli.

Stoperleri hakan balta serdar semih chedjou gibi kazmalar.Forvet desen eren gibi boş kaleye atamayacak bir kazma varken nasıl memnun olsun ki tamam riekerink hatalı olabilir ama bir o kadar da yönetimin saçma sapan transferleri de sebeb bu kötü oyuna

Bu defans anlayisi ile bu yaristan her an da kopabiliriz mr. Riekerink, Antep bile 5-6 tane net gol pozisyonu buluyorsa..

Bu defans anlayisi ile bu yaristan her an da kopabiliriz mr. Riekerink, Antep bile 5-6 tane net gol pozisyonu buluyorsa..
s
Bu defans anlayisinin sorumlusu JOR degil ama. Yillardir ayni tiyatro. Bir Mancini döneminde iyi savunma yapiyorduk, onu da erken harcadik sacma sapan oyunculari oynatiyordu diye. Yabanci sinirlamasi vardi ayrica.

s
Bu defans anlayisinin sorumlusu JOR degil ama. Yillardir ayni tiyatro. Bir Mancini döneminde iyi savunma yapiyorduk, onu da erken harcadik sacma sapan oyunculari oynatiyordu diye. Yabanci sinirlamasi vardi ayrica.
Burada herseyi Riekerink'in uzerine yikmiyorum zaten elindeki oyuncu grubu da bunu oturtabilmek icin cok onemli, ama kabul edelim ki Riekerink ile defans anlayisimiz hic iyilesmedi de. Bir teknik direktor de iyi kotu bu konuda oyuncularini calistirmali, illaki bunun icin Italyan bir hocanin gelmesini bekleyemeyiz veya Lucescu gibi biri mesela. Bizim takimi dun seyredince insan utaniyor o defansin ne hallere dustugunu gorunce, karsindaki rakip iyi bir takim olsa neyse diyebilirim ama Antep gibi ligin en zayif takimlarindan biri bu kadar cok net gol pozisyonu yakaliyorsa yarin bir gun bir takim cikar sana 5 tane atip evine yollar. Bu kabul edilemez SuperLig de.

İlk haftadaki, Karabük maçında da aynısını söyledi. Bir türlü memnun olamadık şu oyundan. 3 ay geçti.

Burada herseyi Riekerink'in uzerine yikmiyorum zaten elindeki oyuncu grubu da bunu oturtabilmek icin cok onemli, ama kabul edelim ki Riekerink ile defans anlayisimiz hic iyilesmedi de. Bir teknik direktor de iyi kotu bu konuda oyuncularini calistirmali, illaki bunun icin Italyan bir hocanin gelmesini bekleyemeyiz veya Lucescu gibi biri mesela. Bizim takimi dun seyredince insan utaniyor o defansin ne hallere dustugunu gorunce, karsindaki rakip iyi bir takim olsa neyse diyebilirim ama Antep gibi ligin en zayif takimlarindan biri bu kadar cok net gol pozisyonu yakaliyorsa yarin bir gun bir takim cikar sana 5 tane atip evine yollar. Bu kabul edilemez SuperLig de.
s
Kendin diyorsun, oyuncu grubu gerekiyor. JOR sonucta sihirli bir adam degil, istedigi kadar egitim verse bu konuda düzelmez.

Bak takimda Carole haric tüm bekler ve stoperler, defansif orta sahalar ve kanatlar defans yapmak icin yetersiz. Hele takiminda Selcuk oynarsa iyice b.ku yedin demektir.

Serdar ile sertlik fln geldi deniliyor takima ama buna ragmen cok vasat bir stoper. Carole haric aslinda komple degismeli o bölge Selcuk'a kadar.

Bi Tolga ve De Jong idare ediyor ama iste böyle gitmez.

Her kelimesine katılıyorum. Ligin en vasat takımları (Antep, Adana, Kasımpasa, Antalya) na bile en az 5-6 gol pozisyonu veriyorsak defansif anlamda çok buyuk sorunlarımız var demektir. Bu anlayışla sampiyon felan olunmaz..

s
Kendin diyorsun, oyuncu grubu gerekiyor. JOR sonucta sihirli bir adam degil, istedigi kadar egitim verse bu konuda düzelmez.

Bak takimda Carole haric tüm bekler ve stoperler, defansif orta sahalar ve kanatlar defans yapmak icin yetersiz. Hele takiminda Selcuk oynarsa iyice b.ku yedin demektir.

Serdar ile sertlik fln geldi deniliyor takima ama buna ragmen cok vasat bir stoper. Carole haric aslinda komple degismeli o bölge Selcuk'a kadar.

Bi Tolga ve De Jong idare ediyor ama iste böyle gitmez.
Oyuncu grubun degismesi lazim bunu zaten bende yaklasik 1 yildir soyluyorum zaman zaman forumda. Ama suanda elimiz kolumuz bagli, yani oyle buyuk bir degisim yapamayiz gibi gozukuyor cesitli sebeplerden dolayi. (vizyonsuz yonetim, FFP falan)

Ama cok iyi bir ornek olmasada (takimlarin arasindaki kalite farkindan dolayi), Chelsea deki teknik direktor etkisi nasil olur cok buyuk bir ornek aslinda her takim icin. Gecen sezonu hatirlayalim, neredeyse ayni kadro, sampiyon olmus Mourinho ile sezona actilar. Takim gelen gidenden futbol dersi aliyor, bir donem kumse dusme potasina yaklasmis, sonra ligin orta siralarinda bir takim haline gelmis ve bitik bir takim dendi herkes tarafindan. Conte geldi, 1-2 takviye yapildi, degisik bir sistem ile gol yemez hale geldiler.

Benim demek istedigim, bir teknik direktor herseyi degistiremez ama en azindan eksik olan seyleri iyi analiz edip o konuda ekstra antrenman metodlari uygulayabilir. Simdi bu oyuncu grubu var diye bu boyle sezon sonuna kadar devam edemez, cunku bu takim bu sekilde sampiyon falan olamaz. Bir teknik direktor farki hissedilmeli, ben sadece cok pas yaptigimizi goruyorum diger sezonlar ile kiyaslarsak, onun disinda JOR bu takima ne getirdi desen cevap veremem vallah. ( o pas trafigini de cok etkili kullandigimizi da soyleyemem bu arada, cok temposuz genelde, tabiki bu da oyuncular ile alakali)

Son düzenleme:
kanat bek konusunda haklı ama dediklerini de uygulayabilmek bir teknik direktörü hoca yapar.

ne kadar dalga geçsek de Advocat geldiğinden beri yaptığı tespitleri uygulama konusunda en az 3 gömlek üstün Riekerink'ten.

Dün Ali Gültikeni dinledim bizim takımla ilgili çok önemli birşey söyledi. Konuşması şu " Geçen sene Mustafa Denizli takımın başındaydı ve başarısız oldu hocam sorun ne diye sordum hocada, oyuncular biz zaten önceki seneler gol atarak şampiyon olduk defans çok önemli değil bi şekilde gol atarız diye kendilerine çok güveniyorlar dedi." kolay çözülebilecek bir sorun değil. Muslera olmasa ne halde olurduk..

Bazı arkadaslar oyuncu kadrosunun yetersiz oldugunu soylemiş. Ben de begenmiyorum , ama sunu da unutmayalım; Kadrodaki hemen her oyuncu kendi ülkesinin milli oyuncusu. Kadro kalitesi çok çok kotu degil. Begenmediğimiz Sabri, Serdar, H.Balta, Selçuk, Yasin hepsi Milli oyuncular.. CL seviyesinde olmasa bile bu Ligi rahat goturecek bir kadromuz var.

Haftada 1 oynuyoruz ve hiç bir maçı arkamıza yaslanarak, keyifle izleyemiyoruz.. Hele hele maçın sonları geldikce korku filmi izler gibi, her an takım gol yiyecek havasında izliyoruz. Bunun da sebebi Riekerink tir. Takımı iyi çalıştırmıyor. Teknik, taktik bilgisi sınırlı, oyunu okuma yok. Takımın fizik kondusyonu cok yetersiz. Belli ki takım iyi çalışmıyor. Tonla korner atıyoruz , etkisiz. Rakip takım 2 korner atıyor gol oluyor.. Bunların sorumlusu kim? Devre arası ilk iş TD degişikliği olmalıdır.

Tolga-Dejong ortasahası arkasında Serdar ve partnerini izlemeden defansif konularla ilgili yorum yapmayacağım. Takımda tek birşey merak ediyorum. Tolga ve De Jong oynadığında, arkasında Serdar - xxx ikilisi oynadığında da aynı şekilde direk gelebiliyorlar mı görmek istiyorum. Gerçi sadece öndeki ikiliyi de suçlamamak lazım. Forvetten başlayarak takım savunması önemli ama en azından şu ikilide de aynı sıkıntılar mı yaşanacak mı bakalım.

Üst Alt