Riekerink'in Defterinde Neler Yazıyor? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink'in Defterinde Neler Yazıyor?

riekerink_defter_251116.jpg

SABAH, maç öncesi Riekerink’in not defterine zoom yaptı. Hollandalı, Eren’i kimin yerine alacağından hangi oyuncuları oyuna sokacağına kadar her şeyi planlamış!

Foto muhabirimiz Raşit Ateş, Bursaspor maçının başlama vuruşundan önce Riekerink'in elindeki not defterine zoom yapınca, ilginç detaylar ortaya çıktı. İlk 5 haftada 5 gol atan ve 6 maçtır suskun olan Eren'i ligde ilk kez yedek bırakan Hollandalı çalıştırıcının, Eren'i oyuna sokma ihtimallerini çalıştığı görüldü. Hoca; Eren'i, Yasin'in ya da Podolski'nin yerine oyuna aldığı zaman takımın sahada nasıl dizileceğinin notunu almıştı. Bunun yanı sıra Riekerink'in daha Bursa maçı oynanmadan yapacağı oyuncu değişikliklerini de çalıştığı not defterinde görüldü. Yasin'in yerine Sinan, Lukas'ın yerine Eren, Wesley'in yerine Josue, Nigel'in yerine de Hamit değişimleri dikkat çekti. Hollandalı maçta Lukas-Eren değişikliğine sadık kalırken Sneijder'in yerine Hamit'i, çok top kaybeden Bruma'nın yerine ise Sinan Gümüş'ü tercih etti.

Sabah

PORTAL HABERİ

Son düzenleme:
Zaten hocayla ilgili eleştirilerin başında da oyuncu değişikliklerini oyundan önce planlaması, oyunun gidişatına göre o planları değiştirmemesiydi. (Oyunu okuyamama)

Bu sefer o zinciri kırmış.

Sevindim.

Ve hocam rica ediyorum defterini gizle yav.

Karşında her zaman Hamza hoca olmayacak, daha kurtları gelecek.

Taktiklerin maç öncesi rakibin eline geçmesin.

Geçen bu konuda eleştirmiştim , maça çok ezbere çıkıyor , 70. dakikaya kadar bekliyor ,maç öncesi hangi oyuncuyu değiştirmeyi planladıysa onu değiştiriyor , hiç maçaın gidişatına göre hareket etmiyor .

Fatih hoca'nın başarıl olduğu konulardan biri mesela budur , doğaçlama..

iyi bir TD doğaçlama yapmasını bilmeli , futbolu formasyon ile sınırlamamalı.

oyunculara rol ve görev vermeli gereğinde bu rolleri değiştirmeli.

Riekerink'in kendini geliştirmesi gerekiyor

Geçen bu konuda eleştirmiştim , maça çok ezbere çıkıyor , 70. dakikaya kadar bekliyor ,maç öncesi hangi oyuncuyu değiştirmeyi planladıysa onu değiştiriyor , hiç maçaın gidişatına göre hareket etmiyor .

Fatih hoca'nın başarıl olduğu konulardan biri mesela budur , doğaçlama..

iyi bir TD doğaçlama yapmasını bilmeli , futbolu formasyon ile sınırlamamalı.

oyunculara rol ve görev vermeli gereğinde bu rolleri değiştirmeli.

Riekerink'in kendini geliştirmesi gerekiyor

Dogru diyorsun, sadece dun bunu degistirdi. Bruma cok iyi performans gostermedigi icin Bruma'yi cikarip Yasin'i aldi, bence mac'tan once Yasin'i cikar diye dusunmustur teknik ekibi.

iyi karar'di.

Dogru diyorsun, sadece dun bunu degistirdi. Bruma cok iyi performans gostermedigi icin Bruma'yi cikarip Yasin'i aldi, bence mac'tan once Yasin'i cikar diye dusunmustur teknik ekibi.

iyi karar'di.
evet ben de mesela duygusal davranıp niye bruma'yı çıkartıyorsun diye hayıflandım malum çok fazla beklentimiz var doyamıyoruz karaoğlana ama doğru karardı.

sadece değişiklilkleri çok geç yapıyor.Bence biraz otorite kurmak adına selçuk'u erken çıkartıp hamiti alabilirdi.

Üst Alt