Rijkaard: "Kadro yetersiz ama bu kadarı da fazla!.." - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard: "Kadro yetersiz ama bu kadarı da fazla!.."

Cevap: Rijkaard: "Kadro yetersiz ama bu kadarı da fazla!.."

Bir anlamda lafi "Ben bu kadroyla daha iyisini yapmistim" demeye getiriyor. Eh, 5. bitirdigimiz sezondan sonra rezil futbol ile aldigimiz 3.lügü basari sayan bir adamdan beklenebilecek bir demeç.

Türkiye dışında 3 büyükler gibi, mantık dışı ve şampiyon olamayınca hayatı küsme durumu yok. Adamın mantığı doğru, geçen sezon 5. kendi dönemi 3. olmuşsa onun için başarıdır. Bakalım sevgili Hagi kaçıncı bitirecek, ona da böyle sallayabilecek misiniz?

Hooooppp, ağır ol...! Kendi ağzından laf türetip, bana odaklama sakın. Hagi'ye kim küfür ediyormuş??? Kendini Rijkaard'a küfür ettiğin gibi, beni veya başkasını bu işe karıştırma sakın.

rijkaard hakkında yazdıklarıma cevap verseydin daha mantıklı olurdu neyse.

Yumusak huylu olma ( forumda gene yazilmisti Xavi'nin aciklamalari uzerinden yumusak huylu olmasi ) iyi iliskiler kurmaya calismasi burnunun havada olmamasi da Rijkaard markasinin bilesenleridir. Bunlar olmasa su anda Rijkaard markasi deyince aklimaza farkli seyler Mourinho markasi deyince aklimiza farkli seyler gelmezdi. Biraz da kisisel øzellikleri hayata bakis tarzlari falan o markanin niteliginin nasil oldugunu belirler. Oyuncak olarak olaya baktigina inanmiyorum Rijkaard'in. Yani bu øzellikleri olmasa idi farkli bir Rijkaard markasi olurdu ya da olmazdi belki. Bu øzelliklerinden vazgecmesi markasina zarar verebilir kendinin. Rijkaard deyince farkli øzellikler canlanir o zaman kafamizda. Yani bireylerin markalarini vareden de biraz da bakis tarzlari hayata dair.

Edit: Hersey mizac degil. Genel de zaten td'ler benim bildigim kovulana kadar kaliyorlar takimlarinda genel egilim bu yønde. Bu egilimi bozanlar var midir kesinlikler vardir. Mizactan daha cok bizim futbol yapilanmamizin ne oldugunu belli degil. Rijkaard'dan ønce farkli seyleri tartismak gerek. Hagi aldirdi oyuncu diyelim gene kadronun durumu ortada. Bunu sakat oyunculara baglarsak Rijkaard dønemi de fark yaratan oyuncular sakatti.

Selen, ikimizde FR'nin empatisini yapıyoruz ama aramızda büyük bir fark var. Ben bu empatiyi GS odaklı yapıyorum, sen ise FR odaklı. Ben kel başa şimşir tarak diyorum sen ise şimşir tarak pazarlıyor gibisin.

Yabanci bir td gelmeli tum yetkileri alarak. Bu konuda ben bilmiyorum bu konuda kim iyidir kim degildir fakat forumda biliniyordur. Arti bu abilik vs. vs. hepsini Florya'da yikacak birisi de olmali bu td. Yeønetim yetkiyi de vermeli profesyonel davranmayi kovmak noktasinda. Cunku bizde abilik deneyimli futbolcunun takimi toparlamasindan daha farkli anlamlar ifade ediyor. Futbolcu profesyonel olur gørevlerini bilir bunu ona abi vs. vs. anlatmaz. Deneyimli futbolcu da bir sekilde takim køtuye gittiginde cøzum yollari sunabilir deneyimlerini aktararak. Fakat mantik abilik mantigi olmamali.

Rijkaard gitti Hagi de gidecek buyuk ihtimal. Kadronun ne kadar køtu oldugu da ortada. Yabancilardan profesyonellik acisindan fazla sorunumuz yok. Kewell Baros Neill vs. vs. sakatlik vs. vs. ayri bir tartisma kimse onlara gørevini hatirlatmaz bilirler gørevlerinin ne oldugunu.

Zaten giden gitti. Aslinda ønumuzde inanilmaz olanaklar acildi. Avrupa yok hangi futbolcu gitse taraftar niye gidiyor demez tam firsati gercekten cok iyi bir yapilanma yapmalari icin.

Umarim bu firsati geri tepmeyiz. Bu surecte kadroyu toparlarken modern futbola uymayan bir yapiyi da ortadan kaldirma sansi var. Rijkaard Hagi tartismalarinin sonu gelmiyor. Sorunun en buyugu Florya'daki oyuncular ve onlara bu sekilde hareket alani saglayan ve her basarisizlikta sorumlulugu futbolculardan daha cok td'ye atan bir yønetim var ortada. Simdi hersey tersine døndu. Inshallah iyi kullanirlar bu sureci.

Panathinaikos u 3-1 yendiğimiz maç aklıma geldi .

Ne derseniz deyin . Rijkaard Sarpa Ayhana rağmen bu takıma top oynatıyordu be

Panathinaikos u 3-1 yendiğimiz maç aklıma geldi .

Ne derseniz deyin . Rijkaard Sarpa Ayhana rağmen bu takıma top oynatıyordu be

Panathinaikos maçi mi ? Güldürme beni. O maçta sans melekleri yanimizda olmaliydi. Yunanlar sayisiz gol pozisyonuna girdi, Elano'nun attigi iki gol de birbirinden komikti. Yani o maç rahatlikla 7-2 falan bitebilirdi, ki galibiyete ragmen ben hiç tatmin olmamistim. Evimizde berabere kaldigimiz Sturm Graz maçinda bile daha pozitif futbol oynamistik.

O maçta tonla gol kaçırmıştı Baros. Atsaydı 7-1 falan bitebilirdi.

Panathinaikos maçi mi ? Güldürme beni. O maçta sans melekleri yanimizda olmaliydi. Yunanlar sayisiz gol pozisyonuna girdi, Elano'nun attigi iki gol de birbirinden komikti. Yani o maç rahatlikla 7-2 falan bitebilirdi, ki galibiyete ragmen ben hiç tatmin olmamistim. Evimizde berabere kaldigimiz Sturm Graz maçinda bile daha pozitif futbol oynamistik.

Ama yendik sonuçda , sen hiç nefesini boşunada tüketme Rijkaard bu takıma top oynattı

Geçen sene Perea mı ne eliyle tokatladığı topa 2 metre önündeki hakem görseydi.....

Geçen sene Perea mı ne eliyle tokatladığı topa 2 metre önündeki hakem görseydi.....

Athletico Madrid UEFA ya yakınlığıyla tanınan bir klüb zaten . Elle oynama Liverpool maçındada oldu ve hakem yine es geçmişti .

Ayrıca ASY deki maçda Servetin mantıksızca Forlana müdahale etme isteği yüzünden Eufadan elendik kimse Rijkaarda b.k atmasın

skibbe'de, rijkaard'da bu takima hagiden daha olumlu top oynatmistir, bu sezon ki evimizdeki bursa maci bursayi ezdik resmen olmadi kimler vardi takimda rijkaardin elinde kimse ona ragmen takir takir top oynamistik, sayisiz pozisyona girmistik hagiye verdik ayni kadroyu sonucunu gorduk , ayni sekilde rijkaardin son maci ankaragucu maci sayisiz gol pozisyonu , ayni sekilde skibbenin kocaeli maci kupadaki sivas maclari takir takir oynamistik. bana gore rijkaard ve skibbe nin tek sucu futbolculari asiri derecede profosyonel gormesi,

Oyunculuk

AFC Ajax

Hollanda Lig Şampiyonluğu (1982 1983 1985 1994 1995)

Hollanda Süper Kupa Şampiyonu (1993 1994)

Hollanda Kupası Şampiyonluğu (1983 1986 1987)

UEFA Kupa Galipleri Kupası Şampiyonluğu (1987)

UEFA Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu (1995)

AC Milan

İtalya Lig Şampiyonluğu (1992, 1993)

İtalya Süper Kupası Şampiyonluğu (1988, 1992)

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Şampiyonluğu (1989, 1990)

UEFA Süper Kupa (1989, 1990)

Kıtalararası Kupa (1989, 1990)

Hollanda Milli Futbol Takımı

Avrupa Futbol Şampiyonası Şampiyonluğu (1988)

Teknik Direktörlük

UEFA Euro 2000 Yarı Finalisti Hollanda

FC Barcelona

UEFA Şampiyonlar Ligi (2006)

La Liga Şampiyonluğu (2005, 2006)

İspanya Süper Kupası (2005],(2006)

Galatasaray SK

Bireysel

Hollanda Yılın Futbolcusu: 1985, 1987

Serie A- En İyi Yabancı Futbolcu 1992

UEFA - Yılın Teknik Direktörü: 2006

UEFA Yılın Takımı Teknik Direktörü 2006

IFFHS - Yılın Teknik Adamı : 2006

Onze d'Or Ödülü - Yılın Teknik Adamı : 2006

Don Balón Ödülü - La Liga Yılın Teknik Adamı : 2005,2006

Yukarıda boldladığım Ajax CL Şampiyonluğu için şu bilgileri vermek istiyorum.

Finalde yıllarca formasını terlettiği, sayısız başarılar kazandığı A.C. Milan'a karşı forma giymiştir. Ajax takımının kaptanı Blind 33, Rijkaard 32 yaşındaydı. Bu ikilinin ardından takımın ilk 11'indeki en yaşlı futbolcuları De Boer kardeşler 25 yaşındaydı.Takımın geri kalanı ise 18 - 22 yaş aralığında değişiyordu ve golü atan Kluivert 18 yaşındaydı.

Yanlış hatırlamıyorsam bu Rijkaard'ın futbolculuk kariyerindeki son maçtı.

İki farklı forma ile CL Kupasını kaldırmış kaç oyuncu tanıyoruz ?

Hem futbolcu hem teknik adam olarak CL kupasını kaldırmış kaç futbol adamı tanıyoruz ?

Böylesine bir futbol filozofunu kaçırmak için elimizden ne geldi ise yaptık. Bence Rijkaard yüce Allah'ın bize bir lütfuydu.

Tamam eleştirelim ama böyle bir kariyere sahip bir adam birazcık da olsa saygıyı hak etmiyor mu ?

Oyunculuk

AFC Ajax

AC Milan

Teknik Direktörlük

FC Barcelona

Galatasaray SK

Bireysel

Finalde yıllarca formasını terlettiği, sayısız başarılar kazandığı A.C. Milan'a karşı forma giymiştir. Ajax takımının kaptanı Blind 33, Rijkaard 32 yaşındaydı. Bu ikilinin ardından takımın ilk 11'indeki en yaşlı futbolcuları De Boer kardeşler 25 yaşındaydı.Takımın geri kalanı ise 18 - 22 yaş aralığında değişiyordu ve golü atan Kluivert 18 yaşındaydı.

Hem futbolcu hem teknik adam olarak CL kupasını kaldırmış kaç futbol adamı tanıyoruz ?

Böylesine bir futbol filozofunu kaçırmak için elimizden ne geldi ise yaptık. Bence Rijkaard yüce Allah'ın bize bir lütfuydu.

Tamam eleştirelim ama böyle bir kariyere sahip bir adam birazcık da olsa saygıyı hak etmiyor mu ?

Hepimiz Alemdar abiyiz!

Oyunculuk

AFC Ajax

AC Milan

Teknik Direktörlük

FC Barcelona

Galatasaray SK

Bireysel

Kume dusurdugu takimi eklememissin, ne is

Üst Alt