GSC Haber Riva İhalesi El Değiştirdi!


Galatasaray Spor Kulübünün İstanbul Riva’daki arsası için gerçekleştirilen ihaleyi kazanan Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığının belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamaması üzerine ihalenin en uygun ikinci teklifi sunan Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ’ye ihale edilmesine karar verildi.

Emlak Konut GYO’nun Kamuyu Aydınlatma Platformunda yer alan açıklamasında, Galatasaray Spor Kulübünün İstanbul Riva’daki arsası için gerçekleştirilen ihalede en uygun birinci teklifi Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnşaat AŞ. İş Ortaklığının verdiği hatırlatıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu iş, adı geçen iş ortaklığına ihale edilerek şartname gereği sözleşme imzalamak üzere yazı ile şirketimize davet edilmiş ancak sözleşme imzalamak için belirlenen son gün olan 15 Ağustos tarihi mesai bitimine kadar sözleşmeyi imzalamamış olduğundan, ihale şartnamesinin ilgili hükümleri gereği, istekli iş ortaklığına ait geçici teminatın nakde çevrilerek irat kaydedilmesi işlemi başlatılmış olup söz konusu işin ihalede en uygun ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ’ye ihale edilmesine karar verilmiştir.”

Açıklamada, Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ’nin ihalede verdiği teklifin, arsa satış karşılığı toplam geliri 3 milyar 808 milyon lira, şirket payı gelir oranı yüzde 25, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri 952 milyon lira olduğu anımsatıldı.

Projeden elde edilecek gelirin yüzde 80’inin Galatasaray Spor Kulübü’ne, yüzde 20’sinin ise Emlak Konut’a ait olmak üzere paylaşılacağı belirtildi.
 
İşler nası yürür anlamam ama böyle bi durumda aradaki fark imzayı atmayan şirketten alınmalı. Bu ne ciddiyetsizlik böyle.

GSCimbom Mobile App
 
FEMA INSAAT :

[FONT=&quot]Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde birçok bina inşaatları ve depreme karşı güçlendirme işlerini gerçekleştiren Fema İnşaat

[/FONT]
[FONT=&quot]Firmanın çalıştığı kuruluşlar arasında Telekom, Ulaştırma Bakanlığı, DSİ, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, EPDK, KGM, TCDD, EPDK, İPA, Sağlık Bakanlığı, TOKİ, İller Bankası ve valilikler olmak üzere ağırlıklı olarak resmi kurumlara hizmet üretti.[/FONT]
 
aradaki tutarın hepsinin ödenmesi mümkün değil. ama belli bir tutarını ceza olarak alırız sanırım. ama ihale sözleşmesini görmek lazım önce. cayma bedeli ceza bedeli vs varmı.
 
şirket payı %38di %25 olmuş

tabi bedel 3.1 milyardı 3.8e çıkmış fakat oranlayınca zarar büyük

battık 1.178den 950ye indi emlak konutla bize kalan

5171416.jpg
 
Üst Alt