river plate | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
son zamanlarda izlerken bu kadar hayran kaldığım bir takım hatırlamıyorum panpalar, 120 dakika fizik desen fizik, teknik desen allahı , her bölgedeki adam makine gibi pas yapıyor.. öyle sanıyorum bu oyuncular bizim dingiller kadar ücretlere de oynamıyor , doğru anladıysam quintero 8,5m peso alıyormuş , 195k euro gibi birşeye denk geliyor.

neyse işte
kendi kaderimizin apdürrahim ile imparatoriğin kebapçısıyla, rapçisiyle sınırlı olduğu gerçeğini 120 dakika için de olsa aklımdan çıkardıkları için river'a teşekkür etmek istedim

anlaşılan o ki böyle sistem, böyle futbol bizi aşar , biz haketmiyoruz...

Reis öyle çok uzaklara Güney Amerika'lara gitmeye de gerek yok genk var dibimizde Belçika da ya da malmo bizim yenildigimiz bjk yi 4luk yaptılar yakın zamanda ki amacım bjkyi kötülemek değil aynı muameleyi bize de cekerlerdi gencecik çocuklar ile takir takir makine düzeninde top oynuyor elin oğlu bizde yıllardır kendi içimizde didiserek kısır döngüye kapılıp gidiyoruz bu ülke insanı için böyle şeyler imkansız ben ümidi kestim kaostan nemalanmak kanimiza işlemiş eğlence olan futbol bile terör haline dönüştürüldü adeta

fernando feghouli belhanda mariano muslera gibi adamlara ödenen paralara bakinca bizden kötüsü yoktur zaten. fernandonun oynadigi topu 300 bin euroya oynayan oyuncu da oynayabilir.
Çin ve qatar ligi net daha kötü.

Verdikleri para ile aldıkları verim arasında inanılmaz uçurum var ama ayrı gezegende yaşıyor bunlar zaten gerçi

Çin ve qatar ligi net daha kötü.

Verdikleri para ile aldıkları verim arasında inanılmaz uçurum var ama ayrı gezegende yaşıyor bunlar zaten gerçi

o adamda 100 milyon euro varsa 5 veriyor
bizde 30 milyon varsa 3 veriyoruz.

katar ligi yeni yeni bişeye benziyor. o kadar para harcayıp ancak o isimleri getirirsin. türkiye gibi clye takım gönderseler bunu araplar bile daha iyi değerlendirirdi. biz bu işi bilmiyoruz, bu çok net

o adamda 100 milyon euro varsa 5 veriyor
bizde 30 milyon varsa 3 veriyoruz.

katar ligi yeni yeni bişeye benziyor. o kadar para harcayıp ancak o isimleri getirirsin. türkiye gibi clye takım gönderseler bunu araplar bile daha iyi değerlendirirdi. biz bu işi bilmiyoruz, bu çok net
Bizde ki sorun şu galiba.

Büyük oynamak istiyoruz ve Avrupa'ya ila ki kafa tutayım veyahut ülkede en büyük ben olayım....

Bunun içinde dünya futbolunda kaliteli ayakları almak zorundasın. Bunun başka seçeneği Ajax misali alt yapıdan geçiyor ki bu konuda ülke olarak yeni yeni uyanmaya başlıyoruz.

Neyse dönelim asıl olan duruma. Futbol kaliteli ayaklar ile oynanır sözümüze.

Bu ayakların hemen hemen hepsini ülkene getiremiyirsun maalesef yüklü miktarda para versen bile. Ancak yaşları ilerlediği dönemlerde veya şans fırsat eseri ile oluyor.

Yani.... Aslında seçerek planlayarak almıyoruz oyuncuları aslında. Ne kapa biliyorsam piyasadan diye çıkıyoruz yola. Işimiz iş yani.

Bizde ki sorun şu galiba.

Büyük oynamak istiyoruz ve Avrupa'ya ila ki kafa tutayım veyahut ülkede en büyük ben olayım....

Bunun içinde dünya futbolunda kaliteli ayakları almak zorundasın. Bunun başka seçeneği Ajax misali alt yapıdan geçiyor ki bu konuda ülke olarak yeni yeni uyanmaya başlıyoruz.

Neyse dönelim asıl olan duruma. Futbol kaliteli ayaklar ile oynanır sözümüze.

Bu ayakların hemen hemen hepsini ülkene getiremiyirsun maalesef yüklü miktarda para versen bile. Ancak yaşları ilerlediği dönemlerde veya şans fırsat eseri ile oluyor.

Yani.... Aslında seçerek planlayarak almıyoruz oyuncuları aslında. Ne kapa biliyorsam piyasadan diye çıkıyoruz yola. Işimiz iş yani.

fenerin roberto carlos getirdiği dönemi hatırla, katarligi tr liginin o aşamasını yaşıyor. sermayeleri de var. 20 yıla kalmaz tryi geçerler

fenerin roberto carlos getirdiği dönemi hatırla, katarligi tr liginin o aşamasını yaşıyor. sermayeleri de var. 20 yıla kalmaz tryi geçerler
Oranın sorunu global. Kimse takmıyor oranın şampiyonlar ligini. Para dönüşü olmadığı gibi asıl yarış Avrupa'da oluyor.

Üst seviye futbolcular her zaman Avrupa'da oynamayı tercih edecektir. Parayı da iyi kazanıyorlar burada bir çok kulüpte zaten.

1682625271671.png
1901 yılında kurulmuştur.​

Maçlarını 69.321 kişilik seyirci kapasitesine sahip Antonio Vespucio Liberti/Monumental stadyumunda oynamaktadır. Ezeli rakibi Boca Juniors ile olan maçları (Superclasico) tüm dünyada ilgiyle takip edilir ve Dünyanın en önemli derbi maçları arasında gösterilir. Takımın forma renkleri Beyaz, Kırmızı ve Siyahtır. Lig tarihinin en başarılı takımdır ve 34 şampiyonluğu bulunur. 2010-11 sezonu sonunda küme düşmesi bütün dünyada şaşkınlık yaratmıştır. Boca ile River lig tarihinde ilk kez 2011-12 Sezonunda karşı karşıya gelemediler. 2011-12 sezonu sonunda Primera B Nacional'i şampiyon olarak tamamlayarak tekrar Primera Divisióna yükseldi. CA River Plate son olarak Güney Amerika'nın en büyük kupası " Copa Libertadores kupasını 19 yıl sonra müzesine getirip hasrete son verdi.

Sloganları:
El Millonario
La Banda 
El Más Grande

1908

1682625371597.png

Dünyanın en güzel ülkesinin en güzel takımının en iyi taraftarından bir kesit.

Üst Alt