Haber - Riza Çalımbay: "Galatasaray maçında Sivas mağlup olmadı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Riza Çalımbay: "Galatasaray maçında Sivas mağlup olmadı"

1673969817150.png

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 3-0'lık Karacabey Belediyespor galibiyetinin ardından yaptığı açıklamada, "İlerisi için bize çok büyük bir ümit verdi" dedi.

Rıza Çalımbay:

"Gerçekten de çok kaliteli ve kontra atağı çok iyi bir takım. Kendi liginde de iyi bir takım. Biz maçın başından sonuna kadar oyun disiplinimizi bozmadan çok iyi bir şekilde oynadık. Hem goller attık hem de goller kaçırdık. Güzel bir futbol oynayarak da galip geldik. İlk 8'e kalmakta bizim açımızdan önemli. Şuan da Avrupa'da gayet iyi bir şekilde gidiyoruz. Sadece lig maçlarımızda biraz sıkıntılarımız var. Araya başlarken de Kasımpaşa galibiyeti ile başladık. Arkasından bir Galatasaray maçı oynadık."

"Galatasaray maçını herkes biliyor. Ben hala o golü nasıl vermediler, niye vermediler anlamadım. O maçta Sivas mağlup oldu yazıyor, halbuki Sivas mağlup olmadı o maçta. O maçta başka şeyler oldu. İstemediğimiz hatalar oldu."

"Uğur gitmek istiyor. Hedeflerinden birisi büyük takımlarda oynamak. Bence önünü açmak doğru bir şey. Ama Emre Taşdemir gelmeden Uğur'u verme şansımız yok. Mümkün değil. Uğur da bunun farkında. Uğur, istekli, arzulu benim gibi Sivaslı. Onun için gitmek kolay değil ama kariyeri açısından çok önemli. Büyük bir takıma gidiyor, muhteşem bir taraftarı olan kulübe gidiyor. Sonuçta üç büyüklerden bir tanesi. Ama şu anda net bir şey yok. Eğer Emre bize gelirse ondan sonra büyük bir ihtimalle anlaşılır"

(A Spor)

Rıza Çalımbay: "VAR kayıtlarını şimdi dinledik ama boşuna dinliyoruz. Bunları artık konuşmaya bile gerek yok. Maçtan sonra biz her şeyi söyledik.

Buni dediginden sonra 2 kere daha mac üzeri konustu herif. Kovuldugunda, o macta 1 puan alsaydim, simdi burdaki basin toplantisinda oturmazdim diyecek.

Maç biteli 3 hafta olmuş. Bu adam durduk yere niye bizim maçı konuşuyor hep? Hayır, muhabirler falan mi soruyorda konu oraya gidiyor?

Üst Alt