Rıza Çalımbay: "Mert Hakan Yandaş Galatasaray'da daha çok oynardı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rıza Çalımbay: "Mert Hakan Yandaş Galatasaray'da daha çok oynardı"

t25_riza-calimbaydan-mert-hak-526.jpg

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kırmızı beyazlı takımdan Fenerbahçe'ye transfer olan Mert Hakan Yandaş için Galatasaray'ı tavsiye etti

Demir Grup Sivasspor'un başarılı teknik direktörü Rıza Çalımbay verdiği röportajda eski öğrencisi Mert Hakan Yandaş için önemli açıklamalarda bulundu.

Ben geldiğimde Mert Hakan'ı gönderiyorlardı
Yıldızı Sivasspor'da sizinle parlayan Mert Hakan Yandaş'ın Fenerbahçe performansını nasıl buluyorsunuz? sorusuna Çalımbay, "Ben Sivasspor'a geldiğimde Mert Hakan'ı gönderiyorlardı. 'Gitme kal. Bakalım benimle ne yapacaksın görelim' dedim. Forvet arkası oynayacak onun gibi oyuncu yoktu. Acayip de hedefi vardı. 'Senden daha ideali bulunmaz. Tek yapacağın şey çalışmak' dedim. O da çok çalıştı." dedi.

5e7fd322ae298b2ba51bc213.jpg

Galatasaray'a transfer olsaydı daha fazla süre alabilirdi
Fenerbahçe'ye transferi esnasında Galatasaray ile de anılan Mert Hakan için 'Galatasaray'a transfer olsaydı daha fazla süre alabilirdi' diyen Çalımbay, "En son maçlarda Milli Takım için oynadı, kendine oynadı, gereken uyarıları yaptım hep. Galatasaray'a gitseydi daha çok oynayabilirdi. Emre (Belözoğlu) onu isterken 'Oyunu onun üzerine kuracağız' dedi. Ama Fenerbahçe'ye gittikten sonra Sosa, Pelkas, İrfan Can, Crespo birçok oyuncu alındı. 5-6 kişiyle rekabete girdi." şeklinde konuştu.

Mhy'yi İrfan'dan daha fazla istedim takıma transfer olmasını.İrfan'ın hem tipine gıcığım hem de parayı alıp yatan futbolcular gibi olabilir düşüncesindeydim.İrfan daha yetenekli futbolcu onu da söyleyeyim..

Rıza Hocayı severim, realist, çalışkan ve dürüst adamdır. Çok önemli olmasa da bizzat köylü kankasından biliyorum, BJK a adım atmadan önce sıkı Galatasaraylı olduğunu...

Birkaç gün önce ben de başka bir konuda yeri geldiği için Mert Hakan örneğini vermiş, o transferin gerçekleşmemesinde esas hatalı tarafın bizim kulüp olduğunu, o alınmış olsa, kaç katı maliyetle şu an Cicaldau eziyetini çekmiyor olacağımızı ifade etmiştim. Sözleşmesi TL üzerinden olacaktı zaten...

Üst Alt