Robot Süpürgeler Hakkında | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Robot Süpürgeler Hakkında

Robot süpürge teknolojisini kullanmaya başlayanlar var mı arkadaşlar? Kullanan veya araştıran varsa hangi marka/modelleri önerirler? Kullandığınız veya araştırdığınız modelin artıları eksileri neler? Nelere dikkat etmeliyiz? Konuyla alakalı bildiğiniz her şeyi yazabilirsiniz.

ben de almayı düşünüyorum ama kafamı bulandıran bunların batarya ömrü kaç sene ve bataryaların yedeği var mı? 5 sene kullanıp sonra atacaksam parasına değmez.

Xiaominin bi modelini almıştım roborock s50, 3k ya aldım geçenlerde fiyatının 6kya çıktığını gördüm.

Başka tanıdıklarım daha alt segment ürünler aldılar, genel bir fikir sahibiyim.

Artıları

Evinde kedileri olan biriyim, elektrik süpürgesi kullanmaz olduk 1 yıldır.

Uygulaması var ise işyerinden sen eve dönene kadar iş bitmiş oluyor, uzaktan kontrolü olan ürünler müthiş.

Gerçekten ama gerçekten sandığınızdan cok daha iyi temizliyor.

Eksileri

Fiyatları 2 katına çıktığı için alt segment ürünler ederinden pahalı fiyata satılıyor. Hayal ettiğiniz ürünü 2k ya alamayabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Emiş gücü Pa cinsinden degerlendiriliyor. Benim aldığım 2000 pa idi, piyasada çok daha düşükleri var. Onlar da çekiyor ama, Pa değeri arttıkça sizin elektrik süpürgesi ile yapabileceğinizden çok daha iyi bir temizlik oluyor.

Türkiye'de resmi servisi olması önemli, çin malı djital ürünler bunlar, emin olun ki 2 yıl içinde en az bir kez servise gidecek.

Dyson V8 gibi cordless bir canavar kullanmama rağmen yakın gelecekte ben de almayı planlıyorum. Bizim şirkette bir arkadaşım çocuğu doğduktan sonra satın almıştı.
"Zaman satın almışım" diyor. Bazen adama mesaj geliyor "temizliği tamamladım" diye uygulaması üzerinden. :ROFLMAO: Muhteşem bir şey bana sorarsanız.
Xiaomi'nin ürünlerini kullananlar varsa ben de öneri alabilirim.

Roborock şu an için en iyi seçenek. S5 ya da S6 olabilir özellikleri benzer. Black Fridayde iyi bir indirim yakalanabilir.

Eskiden Xaomi'ye bunlar yapıyordu şimdi ayrıldılar. Türkiye şartlarında en iyi seçenek bu ama yurtdışında daha iyi modeller var.

Daha cüzi bütçeler için Mop Pro olabilir.

Xiaomi 1c aldık, haritalaması ve ona uygun davranması sorunlu. Şarjın yeri değişince ya da eşyalar değişince adapte olması bir kaç kez süpürme zamanı alıyor. Sorunlu dediğim algoritmaları birleştirmiyor, ezbere çalışıyor. Odanın süpüremediği yerini dönüşte haritaya ekleyip süpürdüyse hep öyle yapıyor.

Öyle yapacak zaten ne bekliyorsak, Bi de çay demlesin gali

Neyse emişi iyi diye aldık, titizliğinize bağlı olarak arasıra elle süpürüsünüz yine ama uçuşan toz ve kapı arkası birikintileri yok artık evde, bence yeterli

1 sene önce Anker Eufy RoboVac 11S almıştım yakın zaman önce de Ilife V8S aldım.

Anker'inki düz bir alet, sürekli oraya buraya girip sıkışıyor ama çekişi çok iyi ve sesi çok yüksek değil.

Ilife çok sesli çalışıyor (sürekli saç kurutma makinası çalışıyor gibi düşünün) ve çok daha güçlü olmasına rağmen daha az toz topluyor. Yerleri paspaslama özelliği de var ama daha kullanmadık. Başka sebebi var mı bilmiyorum ama garip bir şekilde Anker'in basit aletinde olan fırça Ilife'ta yok. Az toz toplamasının bir sebebi o muhtemelen. Çok beklentiyle aldım Ilife V8S'i ama şimdilik hüsran oldu benim için.

Ama özet olarak dersek bu aletler kullanışlı. Bizim halılarda, koltuk altında vs göremediğimiz bir sürü tozu tüyü topluyorlar (hele bir de kedi köpek varsa). Hatta Anker 5 dakikada bile o kadar çok toz topluyor ki hayret ediyorsun. Fiyat olarak gidip de 4.000-5.000 TL falan verilir mi dersen bence verilmez.

Roborock şu an için en iyi seçenek. S5 ya da S6 olabilir özellikleri benzer. Black Fridayde iyi bir indirim yakalanabilir.

Eskiden Xaomi'ye bunlar yapıyordu şimdi ayrıldılar. Türkiye şartlarında en iyi seçenek bu ama yurtdışında daha iyi modeller var.

Daha cüzi bütçeler için Mop Pro olabilir.

Admirim bu konuda çok araştırma yapan bir arkadaş roborocklarda 2-3 güncelleme sonrası haritaya uyma konusunda ciddi sorunlar oluştuğunu söylüyor. Daha önceki modellerinde olabilir tabi ama bu konuda bir bilgin var mı? 3.500-4.000 bandında ne alabiliriz?

Evde Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid kullanıyoruz.

2200 PA emiş gücü, 5200 mAh pil gücü, Mop özelliğinin olması bu ürünü seçmem de etken oldu. 4 Bin TL bandında bir fiyatı var.

Almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.

yakın zamanda xiaomi mija 1c aldım. Vacuum mop diye de geçiyor.

Bir çok modeli mevcut en son çıkan bu ama en iyisi değil. Emiş gücü en yüksek olan bu ama şarjı da o sebeple daha az gidiyor. Evi bir şarjda bitiriyor haritalamayı bitirdikten sonra zaten bitiremezse istasyona gidip şarjını doldurup kaldığı yerden devam ediyor.

Bundan iyi modeller farklı bir sensor kullanıyor ama bence fazla para vermeye gerek yok 2400 tl civarı alınıyor.

Zaten ben sarj olayının telefonlar gibi 2-3 senede cok azalacığını düşündüğüm için 2-3 sene sonra yenisini alırım dedi. Silme özelliği var arkadaşım kullanmış ben de haritalama olayı tam bitmedi kullanmadım ama çok övüyor.

Bu arada evi manuel süpürüp sildikten sonra bunu çalıştırdık. yine de toz falan bulmuş dip köşe her yeri geziyor. çok zevkli:D

Bu modeli kesinlikle tavsiye ediyorum.

Admirim bu konuda çok araştırma yapan bir arkadaş roborocklarda 2-3 güncelleme sonrası haritaya uyma konusunda ciddi sorunlar oluştuğunu söylüyor. Daha önceki modellerinde olabilir tabi ama bu konuda bir bilgin var mı? 3.500-4.000 bandında ne alabiliriz?
Hangi modellerde olmuş bu? Roborock ayrıldıktan sonra mı?

Viomi de olabilir Mop Pro da olabilir emiş gücüne bakman lazm ama özellik açısından ve kullanıcı yorumlarından bana en iyisi S5 Max ve S6 gibi gelmişti.

İkisi arasında ise pek fark yok.

tenor.gif

S4 için söylemişti o.
Valla reis ben de alıcam son araştırmalarda en mantıklı tercih o geldi. Yazılım problemler de çözülmeye müsait ama Roborock ayrıldıktan sonra başarılı işler yapmış, benim gözlemim o.

Viomi düşünüyorsan o da iyi bir model.

Black Fridayı ya da 11.11i bekleme riskine girebilirsin. Amazon Prime üyeliğin varsa orada da iyi fırsatlar oluyor. Geçen S5 Max 4300e mi ne gelmişti.

Üst Alt