Ronaldo: "Bu kariyerim için büyük bir meydan okuma" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ronaldo: "Bu kariyerim için büyük bir meydan okuma"

DiPuS0IXUAAtn5R.jpg

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden Juventus, kadroya dahil edilen Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo'yu basına tanıttı.

Torino'daki Allianz Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Ronaldo, "Bu kulüpte iz bırakmak istiyorum. Bu kariyerim için büyük bir meydan okuma. Herkes UEFA Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak ister ama biz tüm kupalar için mücadele edeceğiz. Juventus'un kazanması için elimden geleni yapacağım." dedi.

Real Madrid'den ayrıldığı için üzgün olmadığını dile getiren 33 yaşındaki futbolcu, "Kariyerim için yeni bir sayfa açıyorum. Kariyerimin bu aşamasında böyle müthiş bir kulübe gelebilmek beni çok mutlu etti." ifadelerini kullandı.

Sadece bir futbolcu değil insan olarak da örnek olmak istediğini belirten Ronaldo, "Gençlere yardım etmek istiyorum. Kariyerim açısından büyük bir an. 4 yıllık sözleşmem var ve bu takımın yeni zaferleri için daha çok çalışmak istiyorum. Juventus dünyanın en iyi kulüplerinden biri, çok iyi bir başkan ve teknik direktöre sahip. Ayrıca, taraftarlar harika bir karşılama yaptı, onlara da çok teşekkür ederim." değerlendirmesini yaptı.

Kendisini mükemmel hissettiğini aktaran Portekizli futbolcu, "Serie A çok zor ama Juventus da ben de hazırım. Yaşım önemli değil, iyi ve motive hissediyorum kendimi. Başlamayı dört gözle bekliyorum. Teknik direktör Allegri ile görüştüm. 30 Temmuz'da antrenmanlara başlayacağım. İlk lig maçında oynamak istiyorum." şeklinde konuştu.

Oynamak için sabırsızlandığı söyleyen Ronaldo, "Çok motiveyim. En üst seviyede oyuncu olduğumu göstermek istiyorum yeniden. Bu arada Real Madrid'deki hikayem inanılmazdı ve taraftarlara teşekkür ederim. Ancak hayatıma şimdi yeni bir sayfa açtım." şeklinde konuştu.

Kariyerinde hiçbir zaman kolayı seçmediğini belirten Portekizli yıldız, "Meydan okumayı seviyorum. Her zaman olduğu gibi elimden gelenin en iyisini yaparak Juventus tarihinde de iz bırakmak istiyorum." açıklamasında bulundu.

Fiziksel ve mental olarak kendisini çok iyi hissettiğini kaydeden Ronaldo, "Kariyerim için büyük bir adım. Benim yaşımdaki çoğu futbolcu böyle kararlar alamıyor. Bana bu fırsatı sunduğu için Juventus'a minnettarım." diye görüş belirtti.

2009 yılında transfer olduğu Real Madrid ile 4 UEFA Şampiyonlar Ligi zaferi yaşayan Cristiano Ronaldo, eflatun-beyazlı ekipte 438 maçta 451 gol ve 131 asistlik performans sergilemişti.

FIFA Altın Top Ödülü'nü 5 kez kazanan 33 yaşındaki Ronaldo, geçen hafta Juventus ile 4 yıllık sözleşme imzalamıştı.

ajansspor

Bu arada nasıl bir meydan okuma yav bu ? İtalyanın en güçlü kulübüne gitmişsin, adamlar zaten her türlü götürüyor ligi ve rakipsiz sayılırlar. Görende Livorno'ya falan gitti sanacak.

Adam haklı. Manu'dan ayrılmasa da olurdu keza Real'den de. Bu paraları da bir şekilde kazanırdı. Adam heyecanı seviyor. Takdire şayan bir sporcu ahlakı var.

Adam kazanmak ile kafayi yemis. Helal olsun vallahi. Orayi da mahfedecek

Juventusla ilk maci Real Madride karsi galiba

Adam haklı. Manu'dan ayrılmasa da olurdu keza Real'den de. Bu paraları da bir şekilde kazanırdı. Adam heyecanı seviyor. Takdire şayan bir sporcu ahlakı var.
Manu dönemini hatırlamıyorum da Manudan-Real'e transfer olmanın neresi meydan okuma yav ? Dünyanın en en büyük kulübü seni transfer etmek isterse gideceksin tabiki. Realden ayrılmasının ise iki taraflı olduğunu düşünüyorum, Real yönetimi de gayet isteksizmiş kontrat yenileme konusunda. Prime dönemini geçmiş 33 yaşındaki bir oyuncuya mevcut kontratından daha yüksek bir kontrat önermek istememeleri de gayet normal, bu isim Ronaldo bile olsa bu böyle.

“I’m going to try to show that I am a top player, as usual. I’m going to work hard in training ... I am very ambitious and I like challenges. I don’t like to stay in my comfort zone. After the experiences in Manchester and in Madrid, I’d like to mark the history of Juventus.”

Ronaldo revealed he had chosen to join Juventus rather than head for one last big pay day in the Middle or Far East. “I’m here because it’s a brand new challenge for my career,” he said.

“It’s a big club and usually players of my age go to Qatar or to China, with all due respect, so coming to such an important and outstanding club at this point in my career makes me very happy. That’s why I’m very grateful to Juventus for this opportunity.”

su meydan okuma lafi sacma, akla rockyi falan getiriyor
challenge o kadar gaz bi laf degil

Manu dönemini hatırlamıyorum da Manudan-Real'e transfer olmanın neresi meydan okuma yav ? Dünyanın en en büyük kulübü seni transfer etmek isterse gideceksin tabiki. Realden ayrılmasının ise iki taraflı olduğunu düşünüyorum, Real yönetimi de gayet isteksizmiş kontrat yenileme konusunda. Prime dönemini geçmiş 33 yaşındaki bir oyuncuya mevcut kontratından daha yüksek bir kontrat önermek istememeleri de gayet normal, bu isim Ronaldo bile olsa bu böyle.

Manu zirvedeydi o zaman Ferguson ile beraber. Para desen Real kadar verirlerdi. Gidişini hatırlıyorum ben Manu kalması için uğraştı. Şu anda da Real'de futbolu bırakırdı istese. Üstelik tanıdığı bildiği PL'ye de dönebilirdi. Ama o şansını daha başka bir yerde denemek istedi. Bunlar önemli şeyler bence.

Manu zirvedeydi o zaman Ferguson ile beraber. Para desen Real kadar verirlerdi. Gidişini hatırlıyorum ben Manu kalması için uğraştı. Şu anda da Real'de futbolu bırakırdı istese. Üstelik tanıdığı bildiği PL'ye de dönebilirdi. Ama o şansını daha başka bir yerde denemek istedi. Bunlar önemli şeyler bence.
Bu dediklerine bir şey demiyorum zaten, itiraz da etmiyorum (real konusu hariç) meydan okuma lafına yüklediğimiz anlamlar farklı sanırım o yüzden anlaşamadık.

Bu dediklerine bir şey demiyorum zaten de (real konusu hariç) meydan okuma lafına yüklediğimiz anlamlar farklı demek ki.

Napoli'ye gidip onu zirveye taşımak değil(Maradona misali) buradaki anlamı tabi. Daha çok rahatından taviz verip bir şekilde heyecanını diri tutmak. Ronaldo Real'de 2-3 sene daha kalıp ve bu sürede de hiç kupa kazanmasa kimse birşey diyemezdi. Ordan da emekli olurdu. Kendisinden beklentilerin olduğu bir yere gitmesi bir tür meydan okuma aslında. Sonuçta Juveliler artık ondan CL bekleyecekler.

Napoli'ye gidip onu zirveye taşımak değil(Maradona misali) buradaki anlamı tabi. Daha çok rahatından taviz verip bir şekilde heyecanını diri tutmak. Ronaldo Real'de 2-3 sene daha kalıp ve bu sürede de hiç kupa kazanmasa kimse birşey diyemezdi. Ordan da emekli olurdu. Kendisinden beklentilerin olduğu bir yere gitmesi bir tür meydan okuma aslında. Sonuçta Juveliler artık ondan CL bekleyecekler.

Hah işte ben de bu örneği verecektim, meydan okuma deyince ben öyle bir şey algılıyorum. Yoksa Ronaldo'nun dediklerine ve sportmenliğine lafım yok, bu konuda gelmiş geçmiş en büyük futbolcu olabilir. Hayri'nin mesajı cuk oturmuş.

Son düzenleme:
Bu arada yazmayı unutmuşum, bana göre esas meydan okuma PL'ye dönseydi olurdu. O ligi tanıması çok bir anlam ifade etmiyor, bilmem kaç yıldır gerek ŞL'de gerek milli takımda envai çeşit maça çıktı, Juventus'da şampiyonluklar yaşayacağı ve şampiyonlar liginde çeyrek-yarı finalleri göreceği hemen hemen garanti, ama PL'ye ve manu'ya dönseydi çok ciddi rezil olma ihtimali vardı. Manu'da yiyeceği rekabetin 10'da 1ini görmeyecek Juve'de.

Üst Alt