Ronaldo ve Messi'nin Kariyer İstatistikleri - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Hafizam pek iyi degil ama son dönemler de merkeze kaymadan önce acik oynadigi dönemler den kaynakli olabilir.
YouTube

Bencil bir adam olmasa daha çok asist yapardı. Messi gibi değil.

Dipnot: Zaragoza maçında Kaka'ya yaptığı asisti dün gibi hatırlıyorum. (1:51) Aradan 9 sene geçmiş, vay be. :)
Malum Messi son dönemde deli gibi asist yapıyor, buna rağmen çok da fark yok o yüzden şaşırdım biraz. Mesela Real 107, o video ne zamandan bilmiyorum ama kulüp kariyerinde artı 100 asisti daha var demek bu.

Ronaldo’nun son 3 yılda en iyi oyuncudan en iyi golcüye evrildiğini düşünüyorum. Ben artık Ronaldo’yu Messi’yle değil Suarez, Kane gibi golcülerle kıyaslarım. Çünkü cidden oyun içinde hiç yok adam ancak nerede duracağını çok iyi biliyor ve dünyadaki en iyi son vuruşçu.

Messi bence açık ara dünyanın en iyi oyuncusu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
Ronaldo’nun son 3 yılda en iyi oyuncudan en iyi golcüye evrildiğini düşünüyorum. Ben artık Ronaldo’yu Messi’yle değil Suarez, Kane gibi golcülerle kıyaslarım. Çünkü cidden oyun içinde hiç yok adam ancak nerede duracağını çok iyi biliyor ve dünyadaki en iyi son vuruşçu. Messi bence açık ara dünyanın en iyi oyuncusu.

Tam olarak öyle sayılmaz. Bu yapısal ve zorunluluktan gelen bir durum. Ronaldo top süremiyor çünkü artık o yüzden sürekli olarak 20 metrelik alanda git gel yapıyor bu da onu gole daha da yakınlaştırıyor.

Yine de sıradanlaştırmamak lazım. Messi de defansif anlamda kolay kolay bir şey yapmaz mesela.

İkisi de mükemmel topçular. İkisi de elimizde büyüdü gibi birşey bizim için. Messi bence daha iyi oyuncu ama Ronaldo'nun istatistikleri az görünse de daha mühim. Bütün kariyeri Barca'da La Liga'da yapmakla Portekiz ve EPL'den sonra La Liga'ya gelmek arasında fark var.

Ancak tüm zamanların bana en heyecan veren oyuncusu net olarak Ronaldinho'dur.

Messi’nin Rijkaard döneminde sonradan oyuna girdiği ilk maçlarını dün gibi hatırlıyorum. Şimdilerde futbolu bırakmalarının yakın olduğunu konuşuyoruz. Zaman hayvan gibi akıyor. Yeni yeni yetenekler mutlaka çıkmaya devam edecektir ancak Messi ve Ronaldo futbolu bıraktıktan sonraki ilk senelerde yerleri kolayca dolmayacak gibi.

Bundan 5-6 sonra %99 oranda ikisi de artık sahalarda olmayacak,olsa bile ne kadar faydalı olurlar bilinmez. Gerçekten tarihin akışını değiştiren,milyonlarca insana futbolu sevdiren büyük ikili.

Messi'yi çok severim, Ronaldo'ya da saygı duyarım. İkisinin de yaptıklarını ileride kolay kolay geçebilecek biri olmaz. Pele,Maradona,Cruyff,Şişko Ronaldo vs. hikaye tarihin en büyük 2 oyuncusu bu ikilidir.

Hem eskiye göre çok daha aşılması zor savunmaları aşmaları,hem de bu kadar istikrar inanılmaz büyük iş. 10-11 senedir en üst seviyedeler ve yanlarına gelebilen bile olamadı hala.

Sana cevabi Drogba vermiş!

Drogba: Messi o iki oyuncunun aşağısında - Son Dakika Spor Haberleri

ZxiO0q.png

Üst Alt