ruben amorim | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
geçmişin ortalama bir orta sahası. Konuyu açma sebebim ise henüz 35 yaşında portekiz ligini paramparça etmesi. Kendisi önce geçen sene Braga'da teknik adamlığa başladı ve şov yaptı. Braga ile oynadığı 9 maçta 25 puan aldı.

Mart ayında liglerin iptalinden hemen önce Sporting bu performansını görüp Braga'ya tam 8 milyon euro tazminat verip teknik adam yaptı. Sporting gibi takım için inanılmaz para.

Sporting'de geçen senenin kalan 10 haftasında porto ve benfica deplasmanları hariç hiç yenilmedi ve o takımı bir şekilde ayağa kaldırdı. Bu sene ise Sporting ile 9.hafta sonunda lider.

35 yaşında olmasına rağmen inanılmaz işler yapıyor. Bu sene bu performansı sürerse yazın mutlaka büyük liglerden teklifler alacaktır.

Takipteyiz (y)

Ligin lideri ve sampiyonluga oynarken 1-0 onde oldugu macta 16 yasindaki bir genci 84. dkda oyuna almis. Forvette oynattigi Tiago Tomas 18 yasinda. Sol bekte oynayan ve City’nin ilgilendigi Nuno Mendes 18 yasinda. Stoper Inacio 19 yasinda.

Darwin Nunez, Everton, Pedrinho, Vertonghen, Otamendi, Waldschmidt gibi adamlari almis Benfica’nin ve Porto’nun onunde. Ruben Amorim su ana kadar iyi isler yapiyor.

bana göre bu sene sporting'de son senesi. Çok büyük aksilik olmazsa seneye büyük takımlar kendisi için kapışacak ama mourinho gibi "özel biri" olarak gitmek için avrupa kupalarında da fark yaratması lazım

şl şampiyonu olmak artık imkansız gibi ama en azından çeyrek final falan yaparsa çok daha fazla güçlü gelir

herkes sporting'i küçümsüyor ama göreceksiniz, bjk karşısında çok çok acayip sporting izleyeceğiz. Özellikle tempo ve taktik olarak bjk'ye üstün geleceklerini düşünüyorum. Tek eksikleri tecrübe

sporting kadrosu bana zayıf geldi nuno mendesin de ayrılığından sonra. Yerine vinagre kiralanmış.

beşiktaş karşısında skoru verirlerse çok zorlanırlar gibi geliyor, ilk maçlarda da performansları çok iyi gözükmüyor. yine de palhinha ve pedro goncalves'i merakla izleyeceğim belki sarabia genç takıma gereken tecrübeyi de katar.

amorim'in taktiksel etkisine kalacak maçlar ama çok başarılı olurlar mı? bence bayağı zor.

FKTISylXEAks45e

Sporting Lizbon'un kornerden gol başarısı tesadüf değil 1 çalışmanın ürünü.Maç öncesi oyuncular ısınırken bile Ruben Amorim'in yardımcıları 5-6 oyuncuyla korner çalışması yapıyo..

Üst Alt