Ryan Babel, Galatasaray Yolunda! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Daha önce 30 yaş ve üstü transferlerden uzak durmamız gerektiğine dair bir fikir beyan etmiştim. Lakin 32 yaşında hala PL'de fark yaratabilen adam bizim ligde hayli hayli oynar. Adam net kalite yahu. Bakmayın son zamanlarında BJK'de gönülsüz gönülsüz oynuyordu.

11'deki her oyuncumuz genç olacak diye bir şey yok. Takımda '' usta '' diye tabir edilebilecek oyunculara da ihtiyaç var.

Bu yaşta PL'de ve Hollanda milli takımında oynuyor hala. Boru değil yani. Onyekuru yerine Babel olsa bizde şu anda viski eşliğinde şampiyonluğumuzu kutluyor olurduk.

Tek diyebileceğim nokta sözleşmesini direk 2 yıllık yapmamak lazım. Donk gibi 1+1 yapılsın. Hakediyorsa zaten win - win sit.

2.5M yıllık uygundur lakin imza parası istiyorsa başka oyunculara yönelsek bizim açımızdan daha mantıklı olur gibi.

kendisinin ciddi bir hayran bir kitlesi ne yazık ki var ama ben ısrarla istemiyorum. İsterseniz sebeplerini açıklayayım;

-33 yaşında. Hiç bir şekilde geri dönüş şansı yok.
-Her an sorun çıkartabilecek bir tip.
-Keyfi olmazsa oynamaz.
-İstikrarsız
-Daha 4 ay önce bu ülkeden sorunlu ayrılmış.

Ben kendisi yerine Onyekuru tipi genç bir ismi isterim. Onyekuru'ya kızanlar oluyor ama yaşına ve maliyetine göre oldukça iyi katkı verdi. Keşke tekrar kiralayabilsek.

Babel burada kesinlikle katkı veremez mi? Verir. Parasını anında yatırırsan, mutlu hissettirirsen,ona uygun plan kurarsan verebilir. Ama ben yine de buna değmeyeceğini düşünüyorum.

Onyekuru veya Feghouli yerine geliyorsa ciddi kalite kaybı olarak görürüm.

İstemediğim bir transfer. Bahsedilenler kadar yıllık maaş ve imza parası vereceksek biraz daha üstüne koyup daha kaliteli bonservissiz adamlara yönelelim.

Onyekuru cok mu kaliteli. Cok bencil bir oyuncu bizi bazi maclarda ne durumlara soktugunu hep birlikte gorduk.

Confused-Nick-Young.jpg
Talisca Belhanda copunun yerine cuk diye oturur cok sevdigim oyuncu tipi hemde 25 yasinda. :D

Onyekuru cok mu kaliteli. Cok bencil bir oyuncu bizi bazi maclarda ne durumlara soktugunu hep birlikte gorduk.

Onyekuru'nun kaliteli oyuncu olduğu aşikar bana göre zaten sezon sonunda göreceğiz nereye transfer olacağını.

En kötü ihtimalle Everton'da oynayacak. Babel yaş-maliyet-performans açısından düşününce bana göre Onyekuru'nun altında kalır.

Babel'in en iyi sezonu hatta kendi kariyer rekoru geçen sene 32 maç 13 gol 6 asist.

Onyekuru ondan çok daha tecrübesiz ve toyken onun kariyer rekoru kırdığı ligde 26 maç 12 gol 3 asistle oynuyor.

Ve bir önceki sezonun neredeyse 3/2'sini sakat olarak geçirmesine rağmen bu başarıyı yakaladı.

Sizinde dediğiniz gibi bizi zor durumlara soktu ha o golleri atsa zaten şu an bizimle değil büyük liglerde bir takımda kiralık olarak oynardı.

Potansiyelli bir oyuncu keşke alabilsek ama imkansız öyle bir paramız yok.

Neyse benim fikrim kalite düşüklüğü olur sizin fikrinize de saygı duyuyorum. Herkesin kendine göre futbol beğenisi farklı olabilir.

Şu maçta Babel şu golü atsa şampiyon falan olamazdık.

Babel o tecrübe ile bu golü kaçırıyorsa Onyekuru'nun bizi bazen çıldırtması normal bana göre.

Adam ayrıca kiralık kendisini sergilemeye yönelik oynuyor.

Üst Alt