Ş.Ligi C Grubu | G.Rangers 1-0 Bursaspor | 29 Eylül | Maç Sonucu - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ş.Ligi C Grubu | G.Rangers 1-0 Bursaspor | 29 Eylül | Maç Sonucu

Cevap: Ş.Ligi C Grubu | G.Rangers 1-0 Bursaspor | 29 Eylül | Maç Sonucu

Bursaspor'lu oyuncular basit oynamayı becerebilseler daha iyi olurdu, fakat çok bireysel oynadılar. Bu kadro ile bu kadar. Stepanov, Nunez, Ergiç gibi üçüncü-dördüncü sınıf oyuncularla pek birşey yapmaları zor. Yaptıkları tek iyi transfer İnsua. Svensson'da fena değil, gelecek vaad ediyor.

Eleştirmeye çok hakkımız var. Maşallah, kupaları devirdik. Son 8 yılda kaç kere CL'ye katıldık? Bunu bile utanarak söylüyoruz.

Bursa muhtemelen 6 maçta en fazla 2 puan yada 3 puan toplayabilir, aksini iddaa edebilen var mı ? Manudan içerde dışarda 0, valencia dan dışarda 0 ve rangersdan içerde belki 1 yada 3

Böyle olmaktansa katılmam daha iyi (kendi takımım adına) ama aslında burda Bursayı eleştirmiyorum. Ülkemizi ve futbolumuzu. Hep kendimizi kandırıyoruz şöyle iyi bir ligimiz var böyle güzel oyuncularımız var diye. Bakınız digiturk milyonlarca para döküyor yayın hakları adına belkide avrupada en çok 4 yada 5. yayın hakları gelirine sahip kulüplerimiz ama başarı koca bir sıfır.

Son yıllarda bizde dahil olmak üzere avrupada başarı yakalayan takımımız var mı ? ve işte Bursasporun hali. Bu takım Türkiye liginde 6 da 6 yapmış bir takım gerisini siz düşünün.

Belki bir umut bjk ilerleyebilirse çeyrek yada yarı final görebilir bence. O da tek başına yetersiz. Bizi zaten konuşmaya gerek yok elendiğimiz takım ve ortaya koyduğumuz futbol ortada.

Kendi evinde Rangersla en kötü berabere kalırlar, bu şekilde 0 çekmemiş olurlar.

Bursa muhtemelen 6 maçta en fazla 2 puan yada 3 puan toplayabilir, aksini iddaa edebilen var mı ? Manudan içerde dışarda 0, valencia dan dışarda 0 ve rangersdan içerde belki 1 yada 3

Böyle olmaktansa katılmam daha iyi (kendi takımım adına) ama aslında burda Bursayı eleştirmiyorum. Ülkemizi ve futbolumuzu. Hep kendimizi kandırıyoruz şöyle iyi bir ligimiz var böyle güzel oyuncularımız var diye. Bakınız digiturk milyonlarca para döküyor yayın hakları adına belkide avrupada en çok 4 yada 5. yayın hakları gelirine sahip kulüplerimiz ama başarı koca bir sıfır.

Son yıllarda bizde dahil olmak üzere avrupada başarı yakalayan takımımız var mı ? ve işte Bursasporun hali. Bu takım Türkiye liginde 6 da 6 yapmış bir takım gerisini siz düşünün.

Belki bir umut bjk ilerleyebilirse çeyrek yada yarı final görebilir bence. O da tek başına yetersiz. Bizi zaten konuşmaya gerek yok elendiğimiz takım ve ortaya koyduğumuz futbol ortada.

Aynı şeylerden bahsediyoruz ama ilk mesajını isteyen her noktaya çekebilir. Yalnız biz şampiyonlar ligine çıksaydık, yani ligi şampiyon olarak tamamlasaydık durum çok daha farklı olurdu. Transfer edilen oyuncular, konsantrasyon, maç tempomuz, kadro derinliği ve bilimum bir çok açıdan daha farklı durumda olurduk. Bu grubu en kötü ikinci sırada tamamlardık.

Aynı şeylerden bahsediyoruz ama ilk mesajını isteyen her noktaya çekebilir. Yalnız biz şampiyonlar ligine çıksaydık, yani ligi şampiyon olarak tamamlasaydık durum çok daha farklı olurdu. Transfer edilen oyuncular, konsantrasyon, maç tempomuz, kadro derinliği ve bilimum bir çok açıdan daha farklı durumda olurduk. Bu grubu en kötü ikinci sırada tamamlardık.

Hocam zaten o mesajda yazmak istediğim Bursaspor kaybetti diye sevinmek değildi. Bu ülkedeki yanlış giden şeylere iğneleme yapmaktı. Hatta onun için "Liderimiz" dedim :)

Bize gelirsek evet katılıyorum, eğer şampiyon olup direk katılabilseydik (ki Bursa eleme oynayacak olsa kesinlikle katılamazdı) tabiki Bursadan çok daha fazla şey yapabilirdik hatta yapardık. Şampiyonlar Ligi nin bizim adımıza konsantrasyonu çok farklı olur hem seyirci hem takım adına. En kötüye sahip olduğumuz yıllarda bile zorlamışızdır. Hatta geçen 2 senedeki Avrupa Ligi deplasmanlarında (büyük maçlarda) ortaya koyduğumuz güzel futbol ve galibiyetlerde buna örnek olabilir.

Ama maalesef ki uzunca bir zamandır yokuz. Hepimiz özledik, o maç öncesi çalan Şampiyonlar Ligi müziği ile beraberki atmosferi. Neyse umarım bu sene Şampiyon olup direk katılarak artık son veririz.

Unutmamak gerek ki 2000 li yıllarda Manchestar la beraber en çok katılan takımlardan biriydik bu turnuvaya.

kimse bursaspordan şampiyonlar ligine katıldığı ilk yıl gruptan çıkmasını beklemedi zaten.Ben bugun bursasporu çok başarılı buldum.Şampiyonlar ligine ısınan bir takım vardı sahada.Bizden çok daha iyi bir kontrol futbolu oynadıkları kesin.GS'de bunu görmeyi çok isterdim.Az pozisyona gir ama kontrollü oyna.Bursa bu kadar güçlü rakiplere karşı 3 puan alırsa (içeride rangers maçında alınabilir) bence iyi bir şekilde kapatmış olur avrupa kupasını.Hatırlayın Bjk ile feneri hatta ilk katıldığımızda bizi.Biz belki fb ve bjk'dan cok daha iyidik ama bursadan bahsediyoruz.Ertuğrul hocayı eleştiriceğim bir nokta var ki o da o kadar yerli iyi oyuncuların varken takımı yabancılara emanet etmesi.Bursa savunma yaparak kazandı geçen yıl şampiyonluğu ileriye yönelik transferler yapıldı bu yıl ve etkisiz transferler oldu bunlarda.önünde bir sivasspor örneği vardı ama görmedi.sivas savunmada diri kalarak ligde 2. olurken ertesi yıl hücum düşünen bir takım yaratmaya çalıştı ve başarılı olamamıştı.Benim düşüncem bursanın bu yıl tekrar şampiyonlar ligi elemelerine katılacağı yönünde.

Ben insuayi cok tuttum bugun oynadigi pozisyonda.Oyunu yonlendirdi ,pas trafigini sagladi,top cikardi,tempoyu yukseltti abartmayim ama tam xavi'nin oynadigi tarz oynadi .kosmasi ayaklari andirmiyorda degil.Beni en cok sasirtan ise Valencia macinda bursanin en fazla kosan oyuncusu olmasi ve bugun sonradan girmesine ragmen oynadagi sure ile orantili en cok kosan olmasi.Ligin devre arasina kadar takip edilmeli,gercekten her mac ortalama bu kadar temposu varsa ,ben transfer edilmesini isterim.bicilmis kaftan ,ilac olur.(Bursa adama gunahini vermez ucuza orasida ayri hikaye)

Ben onu bunu bilmem. Spor bu. Savaş değil ki ülkemin takımını tutayım. Ayrıca benim rakibim Ranger-valenci-ManU değil Bursa. Haftasonu rakibim işte ligde. Önümüzdeler puantaj olarakta. Kısacası kaybetmelerine sevindim. Ülke puanına takanlarda var. Evet haksız sayılmazsınız lakin önce kendi takımımıza üstüne düşeni yapmalıydı. Onu bunu bilmem iyi oldu formlarıda düşsün işimize gelir. Maç öncesi o Ş.Ligi müziğini duyduğumda nasıl kahroldum. Çocuk yaştayken izliyorduk takımımızı (94 yılları-96 yılları) o müzik eşliğinde.

Şimdi ise duruma bak. Gerçekten kötü durumdayız. Bu sene Avrupa Ligine gitmediğimiz için ise kısmen seviniyorum sebebi ise kadro yapısı ve sakatlık noktasında takımımız kötü. 2 kulvar kafi. Ama burda 2.lik falan değil şampiyonluk beklemek durumundayız. Zaten bu senede olmaz ise umudu kessek yanlış olmaz. Hani genç ve savaşçı bir kadroya o bakımdan.

Gültekin dedi herhalde bende aynı seyleri düşünüyorum Bir romanya sampiyonu cluj bir basel bir spartak moskova bir rubin kazan bunlar süpriz sekilde sampiyon olup veya hak kazanıp clye gelip iz bırakan işlere imza atarken bizim bileginin hakkıyla sampiyon olan herkesin takdirini toplayan takımımız bildigin can cekişiyor gruplar belli oldugunda en kötü 3 diyordum fikstürü bilmeden ögrenince işleri zor demiştim ama bu kadarda silik ve etkisiz beklemiyordum acıkcası Bi an önce toparlanıp avrupaya adam gibi gitmemiz lazım Türkiyenin Galatasaraya ihtiyacı var.

bursa gol bile atamayacak bu gidişle su grupta:)

Üst Alt