Sabri Sarıoğlu: "Onlardan iyiyim" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sabri Sarıoğlu: "Onlardan iyiyim"

Linnes´de Cavanda´da x´den iyi. Begenilmeyen Cavanda belcika milli takimina cagriliyor, x Türkiye milli takimina bile cagrilmadi son 7 sene.

peki eger oyleyse biz ne gorup bu adama 4,75 bonservis odedik ? dursun yonetimine kiziyoruz bos beles adamlara dagitilan paralar sebebiyle ama sabri yerine alinan tarik da salih de veysel de aysal donemi transferleri

bu 3 bek oyuncusuna ,

veysel 700 bin euro
salih 2,75 milyon euro
tarik 4,75 milyon euro

8 milyon eurodan fazla odemisiz sadece bonservislere ,kendilerine yapilan uzun sozlesmeler ve odenecek ucretler , kiralama doneminde bile eksiklerini biz kapatiyoruz

yaklasik 15 milyon euro hesapladim toplam maliyetlerini ... 60 milyon liradan fazla
Bilmiyorum hatırlar mısın o dönemleri. Herkes Tarık için ölüyordu herkes mutlaka alınmalı diyordu. Hatta Demirören bile en beğendiğim oyuncu falan diyordu tüm medya pompalıyordu.

Ben hep karşı çıktım beş para etmez dedim burada kaç kişiyle tartışma çıkmıştı bu yüzden.

Siz ölüyordunuz alınsın diye. Banane kardeşim adamlar alınca mı suçlu oldu taraftar göbek atıyordu az kalsın.

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk

Son düzenleme:
İşlerine gelmediği için taraftar aldırdı der şimdi

İşine geldiği zaman vizyoncunun eseri işine gelmediği zaman taraftar, o hocanın kazığı bilmem ne

2014 yılında bir sürü saçmasapan transferler yapan mallar en az Dursungiller kadar suçludur

Yazık
Kuş beyninle laf sokmaya çalışırsın ancak. Ulan hepiniz (sözüm genele) yanıp tutuşuyordunuz Tarık Tarık diye o zamanlar.

Tarık + Erkan paketi yapalım diyordunuz 8-10 Milyona iyi iş olur diye. Adamı hasta etmeyin.

Veysel den zarar etmedin ki adamı sattın bi sene sonra zaten.

Bilmiyorum hatırlar mısın o dönemleri. Herkes Tarık için ölüyordu herkes mutlaka alınmalı diyordu. Hatta Demirören bile en beğendiğim oyuncu falan diyordu tüm medya pompalıyordu.

Ben hep karşı çıktım beş para etmez dedim burada kaç kişiyle tartışma çıkmıştı bu yüzden.

Siz ölüyordunuz alınsın diye. Banane kardeşim adamlar alınca mı suçlu oldu taraftar göbek atıyordu az kalsın.

Ben yazimin herhangi bir yerinde seyirci suclu demedim ki . ama seyircilerin cok makbul buldugu bir baskanin doneminde de bu olcude zarar yazdik hic oynayamayacak adamlardan ,onu vurguladim sadece

diger yandan senin yazdigin uzerine de konusmak lazim aslinda ... mesela herkes tarik icin yaniyorduysa , o zaman o 4 senede de bu adama laf edilmemesi gerekir .. aynisi tudor icin de gecerli , ya da yakin zamanda dursun icin forumun neredeyse tamami oy vermis , malesef dursun icin de gecerlidir

genel kurula edilmedik laf birakilmadi , tek adayli denebilecek bir secimde forumun da 80% den uzeri bolumu dursuna oy vermis

Ben yazimin herhangi bir yerinde seyirci suclu demedim ki . ama seyircilerin cok makbul buldugu bir baskanin doneminde de bu olcude zarar yazdik hic oynayamayacak adamlardan ,onu vurguladim sadece

diger yandan senin yazdigin uzerine de konusmak lazim aslinda ... mesela herkes tarik icin yaniyorduysa , o zaman o 4 senede de bu adama laf edilmemesi gerekir .. aynisi tudor icin de gecerli , ya da yakin zamanda dursun icin forumun neredeyse tamami oy vermis , malesef dursun icin de gecerlidir

genel kurula edilmedik laf birakilmadi , tek adayli denebilecek bir secimde forumun da 80% den uzeri bolumu dursuna oy vermis

Ben istedigime laf ederim ne Dursun baskan olsun, ne Tariki ne pahasi olursa olsun alalim ne de Tudor mutlaka gelsin demedim. Iyi de senin mantigin da yanlis, bir adamin alinmasini istedin diye onu 3-4 sene boyunca hic elestirmeyecek misin böyle mantik mi olur Allah askina.

yani bir baska deyisle , donk a 2,5 veren yonetim elestirilmelidir , ama salih e 2,75 odeyenler de elestirilmelidir .... gross a bosuna para verip imzasiz evrak yollayanlar elestirilmelidir , ama 4,5 milyon bonservis odeyen ve sozlesmesinde net madde olan hayrovice taksidini odemeyip kacmasina sebep olanlar da elestirilmelidir

cavandaya 1,8 , serdar a 4,5 milyon euro odeyenler de , tarik a 4,75 odeyenler de elestirilmelidir

benim soyledigim buydu ... terimi gonder manciniyi getir , o gitsin yerine prandelliyi getir elestiriliyorsa , hamza uzeri denizli ,riko ve tudor diye TD sergisi kuranlar da elestirilmelidir

seyirci uyansin artik baksin su skandallarin tumune , hepsinde kaybeden GS ,ortak nokta bu

Ben istedigime laf ederim ne Dursun baskan olsun, ne Tariki ne pahasi olursa olsun alalim ne de Tudor mutlaka gelsin demedim. Iyi de senin mantigin da yanlis, bir adamin alinmasini istedin diye onu 3-4 sene boyunca hic elestirmeyecek misin böyle mantik mi olur Allah askina.

hayir o adami elestirebilirsin , mesela dursunu elestirebilirsin , ama dursunu secenleri elestirebilmen icin (seni kast etmiyorum) , burada forumda oylama yapilirken de dursuna oy vermemis olman lazim , cunku sen (sen derken sen degil , x kisi olarak dusun) ne sebeple dursuna mecburen oy verdiysen , genel kurul da o yuzden verdi

hep aday vardi da mi secmedik dedim , bana turgay ile ahmet ozdogan dendi ... eee bu adamlarin ismi forum oylamasinda da var , neden iki elin parmagi kadar oy almislar ?

vurguladigim bu .. siz nasil 85% uzeri dursuna forumda oy verdiyseniz genel kurul da ayni sebepten verdi

yani bir baska deyisle , donk a 2,5 veren yonetim elestirilmelidir , ama salih e 2,75 odeyenler de elestirilmelidir .... gross a bosuna para verip imzasiz evrak yollayanlar elestirilmelidir , ama 4,5 milyon bonservis odeyen ve sozlesmesinde net madde olan hayrovice taksidini odemeyip kacmasina sebep olanlar da elestirilmelidir

cavandaya 1,8 , serdar a 4,5 milyon euro odeyenler de , tarik a 4,75 odeyenler de elestirilmelidir

benim soyledigim buydu ... terimi gonder manciniyi getir , o gitsin yerine prandelliyi getir elestiriliyorsa , hamza uzeri denizli ,riko ve tudor diye TD sergisi kuranlar da elestirilmelidir

seyirci uyansin artik baksin su skandallarin tumune , hepsinde kaybeden GS ,ortak nokta bu

Hajrovic olayina katiliyorum o da skandaldir. Ama Serdar ve Tarik arasinda büyük bir fark var bence. Birisi yabanci sinirinin oldugu dönemde alindi digeri ise yabanci sinirinin yumusatildigi bir dönemde. Yani o zamanlar yerli oyuncularin önemi daha büyüktü, bu yüzden de zaten Veysel Salih gibi ya tutarsa transferleri yapildi. Endogan vs de öyle aslinda, tabi onun pasaport olayinin cözülmeden alinmasi da beceriksizlikti.

Tarik hem sol hem sag bek hem de zaman zaman kanat oynayabiliyor diye isteniyordu zamaninda. Tarik bek degil de kanat oyuncusu olsaydi bu kadar istenmezdi, millet Sabri den biktigi icin de biraz daha fazla pompaladi bu cocugu. Macini izlemeden etmeden yücelttiler gelecegin yildizi diye, halbuki bombos bir adamin tekiydi 3-4 macini izleyen bunu görürdü.

Kuş beyninle laf sokmaya çalışırsın ancak.

Kim Tarıka 4.75m avro ödeyelim dedi alamancı kardeş

Mallığın da bir sınırı var

Tarıka o kadar para ödemek aptallıktı, ve bu transferi o biat ettiğin kepaze herif ve yönetimi gerçekleştirdi, taraftar değil.

Ulan hepiniz (sözüm genele) yanıp tutuşuyordunuz Tarık Tarık diye o zamanlar.

Kimmiş bunlar

İfşa et bakalım

ben tarik a hic yanip tutusanlardan olmadim ama su sekilde bir gorusum var , tarik da olsa donk da olsa ,bir para bagladigin adamlardan bir sekilde faydalan

sabriyi gonder tarik i oynat, birak tarik kotu oynasin , cunku sabri oynamasin diye aldigin bir adam ... yani odedigin parayi bir yere harcamis ol , bosa harcamis olma

tudor a da sneijder ile ilgili bundan kiziyorum , adamin ucretini mac sayisina bolunce 600 bin lira filan ediyor .. sneijder i oynat, birak kotu oynuyorsa da hatali olan sen degilsin ki

Kim Tarıka 4.75m avro ödeyelim dedi alamancı kardeş

Mallığın da bir sınırı var

Tarıka o kadar para ödemek aptallıktı, ve bu transferi o biat ettiğin kepaze herif ve yönetimi gerçekleştirdi, taraftar değil.

Kimmiş bunlar

İfşa et bakalım

Kac defa uplandi o eski konular, orada belli kimin istemeyip isteedikleri.

Ben savunmuyorum ki o transferi zaten. Hortumlanacagimizi bile bile Eskisehir ile masaya oturmak aptallikti ama Tarik transferini o zamanlar mecburiyet olarak görüyordu herkes yabanci sinirinin yüzünden. Muslera, Chedjou, Telles, Melo, Sneijder ile ilk 11 de 6 yabancinin 5 tanesinin yeri garanti gibi birseydi, geriye 6.yabanci kaliyordu onda da Cemal veya Bruma yer aliyordu belki baska biri de vardi simdi tam hatirlamiyorum. Bu yüzden diger yerlere yerli oyuncu lazimdi, Allah tan "sadece" Tarik transferi ile yetindik de bunun üstüne paket olarak Erkan denen halisaha topcusunu da almadik.

Ne cekiyorsak bu yerli yabanci statüsünden cekiyoruz. Ha bugün Tarik olsa yine gidip 4,5 Milyon veririz Serdar Aziz örneginde oldugu gibi.

Peki yabanci limitine ragmen tarik a 4,75 vermek dogru mudur ? Yani ben olsam , madem boyle bir limit var , ne yani limit var diye almak zorunda miyim ? Ancak elimdeki yerliden iyiyse alirim , ki onun yerine buna para vereyim diye

Bence kistas olan yerli yabanci olmasi degil , iyi oyuncu olup olmamasidir . Hatali transferleri yabanci limiti ile aciklarsak o zaman tum hatalari ona izafe eder hic iyi kotu olmasina bakmadan "e yerliydi aldik" der cikariz

4,75 milyon euro bagladigin adamin tarik ya da serdar olmasi kabul edilir sey degil

serdarda da su var , bilal-furkan-sercan in devam eden sozlesmelerinden dogan ucretleri bursa ustlenecegi icin bunu serdar in bonservisine ekledi , bunu biliyoruz , ama bu da su gercegi degistirmez , sen ahmet-serdar a 5 milyonun uzerinde bonservis bagladin , toplam maliyetleri de 10 milyon euro nun uzerinde , 40 milyon TL eder .. 40 milyon odediysen sozlesmeleri boyunca bu adamlara guvenmissin demektir

Kac defa uplandi o eski konular, orada belli kimin istemeyip isteedikleri.

Ben savunmuyorum ki o transferi zaten. Hortumlanacagimizi bile bile Eskisehir ile masaya oturmak aptallikti ama Tarik transferini o zamanlar mecburiyet olarak görüyordu herkes yabanci sinirinin yüzünden. Muslera, Chedjou, Telles, Melo, Sneijder ile ilk 11 de 6 yabancinin 5 tanesinin yeri garanti gibi birseydi, geriye 6.yabanci kaliyordu onda da Cemal veya Bruma yer aliyordu belki baska biri de vardi simdi tam hatirlamiyorum. Bu yüzden diger yerlere yerli oyuncu lazimdi, Allah tan "sadece" Tarik transferi ile yetindik de bunun üstüne paket olarak Erkan denen halisaha topcusunu da almadik.

Ne cekiyorsak bu yerli yabanci statüsünden cekiyoruz. Ha bugün Tarik olsa yine gidip 4,5 Milyon veririz Serdar Aziz örneginde oldugu gibi.

Yabancı sınırı yüzünden zor duruma düşmüştük, doğru

Ama kısıtlama vardı diye Tarık gibi boş beleş bir topçuya o kadar para harcamak kesinlikle doğru değildi

Yönetim başka alternatifler bulmalıydı,

Mesela Semih o mevkide aşağı yukarı Tarıkın verdiği katkıyı verdi, hatta daha fazla vermiş bile olabilir

Yönetim en saçma şekilde şu sağ bek sorunu çözmeye çalıştı. Sonra kovulan Sabri geri çağrıldı

yuksek bonservisli oyuncularin kiralanmasina hic sicak bakmiyorum , daha once de vurguladim bunu ... bir oyuncuyu kiralayarak hem faydalanamiyorsun ,hem de kendinden daha dusuk bir klube genelde gonderdigin icin malin degerini azaltiyorsun

ustelik cogunlugunda ucretin bir kismini sen oduyorsun , satis olasiligini azaltiyorsun

asil buyuk problem , bir oyuncuya 5 milyon euro bonservis odediysen , aslinda pratikte 4 senelik sozlesmesindeki senelik ucrete bir de 1,250 milyon euro eklemen lazim cunku imzaladigin kontratin senesi boyunca her sene icin bu parayi bastan klubune odemissin

kiraladigin zaman senelik ucretinin tamamindan bile tasarruf etsen bonservis giderin yine sana kazik olarak kaliyor

yanlis mi dusunuyorum ?

Yabancı sınırı yüzünden zor duruma düşmüştük, doğru

Ama kısıtlama vardı diye Tarık gibi boş beleş bir topçuya o kadar para harcamak kesinlikle doğru değildi

Yönetim başka alternatifler bulmalıydı,

Mesela Semih o mevkide aşağı yukarı Tarıkın verdiği katkıyı verdi, hatta daha fazla vermiş bile olabilir

Yönetim en saçma şekilde şu sağ bek sorunu çözmeye çalıştı. Sonra kovulan Sabri geri çağrıldı

Aslinda kisin da anlasilabilirdi Tarik'in sözlesmesi bitiyordu ama Eskisehir iste illa bi yavsaklik yapacak cocugu tehdit ettiler oynatmayiz falan dediler 6 ay sürünürsün vs diye yollamadilar para kazanacagiz diye. Aslinda bu olaylardan sonra o masadan kalmak lazimdi, cocuk oyuncagi mi bu arkadas.

Tarik da hint kumasi degil, bütün medyanin pompalamasi o zamanlar. Allahin almanci cöpünü yüceltip durdular. Taraftar da cok suclu bu konuda, bilmeden görmeden etmeden büyük bir cogunluk mutlaka alinmali diye yas tuttu neredeyse.

Aldiysan bari oynat . Ben tarik icin cok kotu oldugu yorumuna katilmiyorum , asagi dusen oyuncu paslanir , eskisehirde bu kadar goze girdi ise vardir bir hikmeti . verdigin para coksa bu bir hatadir , ama geri donup duzeltemeyecegin bir hata

e satis icin de pek sansin yok ... bari faydalan .. surekli onu oynat kumar oyna , sabriye takilma .. sabrinin varligi bu zararlara da sebep oluyor iste .. gitseydi belki israrla tarik oynayacakti

Üst Alt