Saç Yoksa Günah da Yok! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Saç Yoksa Günah da Yok!

13238896_10154052427940552_8878016017295976148_n.jpg

İranlı kadınların kendilerine hayran bıraktıran ve avuç içi patlayınca kadar alkışlanılması gereken protestosudur. iranlı kadınlar zorla örtünmeye karşı çıkmaka için saçlarını kazıtarak saç yoksa günahta yok sloganı altında birleşerek çoğalmaktadırlar. iranın yapısını bilenler bunun ölüme meydan okumak olduğunu da bilir.

kadının süsü saçıdır aynı zamanda sağlığı için de faydalıdır.
emir açık . erişkinlik çağına ulaşan her kız saçını örtmek zorundadır. ( nur - 31. ayet )
böyle yaparak komik bir şekilde kel tavuk gibi dolaşmak ele güne karşı rezil olmaktır.
tabi bu cümlelerim inananları bağlar.
Sene 2016 olmuş daha ayet 31 diyo :D

Envoyé depuis mon Galaxy S6 Edge

emir açık . erişkinlik çağına ulaşan her kız saçını örtmek zorundadır. ( nur - 31. ayet )
böyle yaparak komik bir şekilde kel tavuk gibi dolaşmak ele güne karşı rezil olmaktır.

Kadinlarin sagligi icin faydalidir mi? Peki kel erkeklerde var, hatta dogadan kel olanlar var, onlar icin sagliksiz degil mi bu durum?

Kel kadinda guzel olabilir tabiikiyde, ama bu zevk isidir. Ben kadinlari bu durumda destekliyorum, son derece ironik ve güzel bir protesto olmus ''Sac yoksa, günahda yok''
Gelipde sexist sexist aciklamalar yapma, tatsiz oluyor.

Kadinlarin sagligi icin faydalidir mi? Peki kel erkeklerde var, hatta dogadan kel olanlar var, onlar icin sagliksiz degil mi bu durum?

Kel kadinda guzel olabilir tabiikiyde, ama bu zevk isidir. Ben kadinlari bu durumda destekliyorum, son derece ironik ve güzel bir protesto olmus ''Sac yoksa, günahda yok''
Gelipde sexist sexist aciklamalar yapma, tatsiz oluyor.

kural açık ancak uymak kişinin iradesine bırakılmış.
dinde zorlama yoktur ( ayet )
isteyen istediğine inanmakta özgürdür.
iranın yönetiminde yanlış şeyler var ancak kadının burdaki eylem şekli de resmen kendini rezil etmek

kural açık ancak uymak kişinin iradesine bırakılmış.
dinde zorlama yoktur ( ayet )
isteyen istediğinde özgürdür.
iranın yönetiminde yanlış şeyler var ancak kadının burdaki eylem şekli de resmen kendini rezil etmek

Dini sokan sensin farkinda degilmisin? Kimse burda kuran muran felan demedi senden once
Napsinlar peki? Iran devleti bunu kanunen koymusa kadinlarin bunu yapmissa bizede desteklemek duser. Ses cikaran bir protesto, zaten protestonun anlami budur, cokda guzel olmus. Neresi rezil? O senin sacma gorusun, hala rezil diyor ya.

(nur- 31. ayet)
Ve mü’min kadınlara söyle, bakışlarını indirsinler (haramdan sakınsınlar) ve ırzlarını korusunlar. Zahir olan kısımlar (görünen el, yüz ve ayaklar) hariç, ziynetlerini açmasınlar. Ve başörtülerini yakalarının üzerine koysunlar (örtsünler). Ve ziynetlerini, kocaları veya babaları veya kocalarının babaları veya oğulları veya kocalarının oğulları veya erkek kardeşleri veya erkek kardeşlerinin oğulları veya kız kardeşlerinin oğulları veya kadınlar veya ellerinin altında sahip oldukları (cariyeler) veya erkeklerden, kadına ihtiyaç duymayan hizmetliler veya kadının avret yerlerinin farkına varmayan çocuklar hariç, açmasınlar. Ve gizledikleri ziynetleri bilinsin diye ayaklarını vurmasınlar. Ey mü’minler, hepiniz Allah’a tövbe edin! Umulur ki, böylece felâha eresiniz.

Ben burada saçları örtmek ile ilgili hiçbir şey göremedim kuran ayetlerinin zaman konusunda her dönem için oluşuna dikkat edelim burada direkt olarak peygambere buyrulan bir ayet sözünü ettiğimiz ayet.Yani o dönem için gönderilmiş bir ayet bunu da ayırt etmek gerekiyor.

Ooo Doğukan naber? Seninle bunu uzun uzun tartışmıştık tekrar uğrastırma pls

anlamadigim su, neden kurani konusuyoruz gereksiz bir yerde? hatta neden dinlerin verdigi akil disi argumentleri kullanyirouz.

bu arada bu protestoyu desteklemeyen, rezil vs. vs. diyen insanlara bu dunyada diger insanlarin ozgurlugu ve yasam tarzina saygisizlikdir. iran devleti bu saygisizligi zaten yapiyor, anladik onu.

sen muslumansin, sen hristiyansin baglamaz beni. herkesin kendi ozel hayata, ve yasam tarzina hakki vardir.

Üst Alt