Sahaya Giren Sivaslı Taraftar, Fiorentinalı Oyuncunun Burnunu Kırdı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sahaya Giren Sivaslı Taraftar, Fiorentinalı Oyuncunun Burnunu Kırdı

Resim

Sivasspor'u 4-1 yenerek yoluna Avrupa'da devam eden Fiorentina'ya taraftar saldırısı gerçekleşti. Alessandro Bianco'ya atılan yumrukla oyuncunun burnu kırıldı.

Fiorentina teknik direktörü Vincenzo Italiano:

"Çok kızgınım. Gerçekten tiksindiğimi söylemek istiyorum. Bir taraftar, Bianco'ya yumruk atıp burnunu kırdı. Gerçekten utanç verici. Galibiyete rağmen, başka bir şey düşünemiyorum. O sadece 20 yaşında bir çocuk."

"Yapacak yorum yok. Utanılacak bir durum olarak görüyorum. Futbolcumuzun burnu kırıldı, soyunma odasında oturuyor. Böyle bir olayın bütün maçı mahvettiğini düşünüyorum."

Fiorentina yönetimi yaşananların ardından UEFA Başkanı Alekxander Ceferin'i arayıp olayı bildirdi. Sivasspor'a ağır bir ceza gelmesi kesin gözüküyor.

Muhammet Enes Çiloğlu ve Sabri Sefa Soylu tutuklandı! Bu kişilerden Muhammet Enes Çiloğlu, Fiorentinalı futbolcu Alessandro Bianco'ya fiziki müdahalede bulundu.

Sahadaki güvenlik görelileri tarafından yakalanarak stat dışına çıkarılan 2 taraftar, polis ekiplerince gözaltına alındı. Emniyetteki sorgu işlemleri tamamlanan Çiloğlu ve Soylu, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin adliyedeki sorgusu sürüyor.

Rıza Çalımbay: "Tüm İtalyanlardan özür diliyoruz. Hiç olmaması gereken bir olay yaşadık. Sivas'ta daha önce böyle bir yaşanmamıştı. Yaşananlardan dolayı çok özür diliyoruz, kusura bakmasınlar"

(Spor haberleri)

Çalımbay: "Tüm İtalyanlardan özür diliyoruz. Hiç olmaması gereken bir olay yaşadık. Sivas'ta daha önce böyle bir yaşanmamıştı. Yaşananlardan dolayı çok özür diliyoruz, kusura bakmasınlar"

Üst Alt