# Salih Uçan | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Uzun zamandır bu scout başlığına isim önerisi yapmıyordum. Hazır transfer gündemi kızışmışken bir isim ortaya atalım..

Salih Uçan ismini görünce "yok daha neler" diyebilirsiniz ama şimdi nedenleri ile beraber neden istediğimi açıklıyorum..

-Galatasaraylıdır. Fenerbahçe'de oynarken de herkesin söylediği bir gerçek bu. Artık eskisi kadar kimse takmıyor ama yine de önemli detay.
-Fatih Hoca onu iyi tanıyor. Milli takıma aldı 2-3 kez.
-Yerli. Yerli oyuncu azlığımız belli durumda.
-Mert Hakan'ın belirsiz durumu o bölgede iyi yerli alternatiflere yöneltti ve bence en doğru isim Salih.
-Eskisi gibi tecrübesiz değil, tam prime dönemine girdi. 26 yaşında.
-Bu sene Alanyaspor'da banko oynamaya başladı. Musa Çağıran gibi 3-4 senedir önemli işler yapan ismin adı bile anılmıyor.
-Hem 8, hem 10 numara oynar.
-Sözleşmesi 2021 yılında biteceği için Alanya elinden çıkarmak ister. Bu sene Sivas'ın düştüğü duruma düşmek istemez.
-Ömer Bayram sadece dinamizm ve fizik gücüyle bile belli bir fark yarattı. Salih Uçan gibi yetenek çok daha acayip işler yapar.

Özetlersek; Yerliye bu kadar ihtiyaç duyulan dönemde Salih Uçan ismi neden medyada hiç bir takıma yazılmıyor anlamıyorum.. Evet itibarı 4-5 senedir yaptıklarıyla ciddi anlamda düştü ama bu sene gerçekten iyi oynadığı düşünüyorum. Ozan Tufan'da ciddi anlamda bitmiş durumdaydı bu sene tekrar Milli takımın ve Fener'in 11'ine girdi. Salih'te artık olgun dönemine girdi. Ben cüzi bir bonservis ve maaşa gelirse mutlu olurum açıkçası.

Son düzenleme:
bedelsizken alır diyordum bizimkiler de pek ses soluk çıkmamıştı

sene başı beleşti ama alınsa Emre Mor gibi acayip büyük kumar olurdu. Ancak bu sene artık belli bir toparlanmaya girmiş gözüküyor. 26 yaşında tam olgun dönemi. Ben medyada hiç transfer haberinin olmamasına gerçekten şaşırıyorum. Benim izlediğim maçlarda hiç fena değildi.

Kalitesi tartisilir ama bu cocugun bir pislik yaptigini gormedim hic. Sonucta ayıdan ya da diger cirkeflerden bahsetmiyoruz.
Ben gördüm abi.
2013’te kadıköye şampiyon olarak gittiğimiz maçın sonunda bu balon, orta yuvarlakta Galatasaraya küfürlü tezahürat yapıp taraftarını gazlıyordu. Neymiş, Galatasaraylıymış, silksinler bunun Galatasaray taraftarlığını.

Değişik bir havası var bunun. Balon kısmı ağır basıyor ama.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Lemina'dan da, Seri'den de, Akbaba'dan da iyi 8 numara. Bizim takımda belki Belhanda'dan bu oğlanın Alanya'da verdiğine yakın bir performans alırız ama onu da duran top etkinliğiyle altına alır. Biz tek kurşunu Emre Mor'dan yana kullandık, süreç gösteriyor ki orada da hata yapmışız. Şu yabancı kısıtlamasında maç başı ağırlıklı bir kontrata gelirse hayır demem.

Artık şunu anlayın bu ligde püf dedin mi uçan adama yer yok hele stoper veya merkez orta sahaysa.. Salşhten bir cacık olmaz başta dalgasına açıldı sandım

Ben gördüm abi.
2013’te kadıköye şampiyon olarak gittiğimiz maçın sonunda bu balon, orta yuvarlakta Galatasaraya küfürlü tezahürat yapıp taraftarını gazlıyordu. Neymiş, Galatasaraylıymış, silksinler bunun Galatasaray taraftarlığını.

Alalim diye soylememistim. Topculugunu sevmem zaten de eskiden bize gelmis iyi, yavsak olmayan topcular olmustu. Ama hatirlattigin iyi oldu. Defolsun.

@Hayri Cund affedersin kardes. Yanlis anlamamissindir umarim. Ben Rasit Cetiner, Ilyas Tufekci, Selcuk Yula gibi adamlari gormustum vaktinde onlardan dolayi oyle bir laf ettim. Kusura kalma. Yoksa FAS.

Bu arkadaş da seneye beleş. Dünkü maça biraz baktım ve 8 numarada çok iyidi.

Zaten yeteneği ve potansiyeli belli, alt yapı kankası da bizde.

Kesinlikle alınmalı.

herkes dalga geçiyordu ama bugün görüyoruz ki, gelse banko 11 bile oynardı bizde. Alanya'da bu sene döktürüyor. Sene sonunda serbest kalacak. Takip edip kaçırmamak lazım.

Burak Yılmaz'da 25-26 yaşına kadar potansiyelini hiç bir şekilde karşılayamadı ama 2011'den sonra uçtu gitti. Salih bugüne kadar yetersizdi ama geçen seneden beri istikrarlı şekilde oynuyor. Geçmişten gelen önyargıyla bakmayın.

Taylanın böyle verimli olduğunu görunce Salih de alınmalı.Galatasaraylı aynı Taylan gibi.Keşke dorukhan alınabilse ama o fenere gidecek galiba.

Taylanın böyle verimli olduğunu görunce Salih de alınmalı.Galatasaraylı aynı Taylan gibi.Keşke dorukhan alınabilse ama o fenere gidecek galiba.
Gerçekten iyi futbol oynuyor Salih bu sezon, sene sonunda sözleşmesi de bitiyor bir şansımızı denemekte fayda var. Belki Ömer Bayram gibi 12. 13. oyuncu olarak belki doğrudan ilk 11 oyuncusu olarak katkı sağlar ama katkı sağlar bu takıma böyle oynamaya devam ederse

Şu anda yerli oyuncular içinde en çok katkı veren kendisi olabilir

Üst Alt