Salih Uçan'dan Beşiktaş ve Yabancı Kuralı Açıklaması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Salih Uçan'dan Beşiktaş ve Yabancı Kuralı Açıklaması

1624898107388.png

Tivibu Spor'a konuşan Salih Uçan, Beşiktaş'la prensip anlaşmasına vardığını açıkladı. [De Marke]

Salih Uçan: "Transfer sürecimde Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'un ilgisi oldu. Bu onur verici. Beşiktaş ile prensip anlaşmasına vardım. Menajerim yönetiyor, %100 bitti diyemiyorum. Son işlemler kaldı."

Salih Uçan: "Yabancı oyuncuya biraz da olsa karşıyım. Yabancı kuralının olması gerektiğini düşünüyorum. Kaliteli yabancı oyuncular, benim çok hoşuma gidiyor. Ama Anadolu kulüplerinde kazandıkları parayı hak etmeyen birçok yabancı oyuncu var. Bu tarz oyuncular çok fazla."

Salih Uçan: "Kulüplerin ekonomisini en çok sarsan yabancı oyuncular. Kur farkı yüzünden verilen rakamlar ortada. Yabancı oyuncuların sayısal olarak azalması kulüpleri rahatlatır."

Salih Uçan: "İlk 11'de 3 tane Türk oyuncu oynamak zorunda. Örneğin ben, bir Türk arkadaşımla forma mücadelesine gireceğim. Kimse 'Al kardeşim, sana forma' demeyecek. Türk oyuncular arasındaki rekabet artacak."

Salih Uçan: "Geçmişe baktığımızda, 65-70 doğumlular, günümüzde şimdi hocalık yapan çok değerli Türk futbolcular var. Onların zamanında yabancı oyuncu sayısı kaçtı mesela? Bu kural, Türk oyuncular arasındaki rekabeti artıracak. Daha değerli Türk oyuncular gelecek."

Salih Uçan: "Transfer sürecimde Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'un ilgisi oldu. Bu onur verici. Beşiktaş ile prensip anlaşmasına vardım. Menajerim yönetiyor, %100 bitti diyemiyorum. Son işlemler kaldı."

Salih Uçan: "Yabancı oyuncuya biraz da olsa karşıyım. Kulüplerin ekonomisini en çok sarsan yabancı oyuncular. Kur farkı yüzünden verilen rakamlar ortada. Yabancı oyuncuların sayısal olarak azalması kulüpleri rahatlatır."

Salih Uçan: "İlk 11'de 3 Türk oyuncu oynamak zorunda. Kimse, 'Al sana forma kardeşim' demeyecek. Türk oyuncular arasındaki rekabet artacak. Daha değerli Türk oyuncular gelecek."

Salih Uçan: "65-70 doğumlular, günümüzde şimdi hocalık yapan çok değerli Türk futbolcular var. Onların zamanında yabancı oyuncu sayısı kaçtı? Bu kural, Türk oyuncular arasındaki rekabeti artıracak."

Üst Alt