Şamp.Ligi | G Grubu | 6. Hafta | Dinamo Kiev 1-0 Fenerbahçe | 10 Aralık - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şamp.Ligi | G Grubu | 6. Hafta | Dinamo Kiev 1-0 Fenerbahçe | 10 Aralık

Fener'in işi zor,kazanamaz büyük ihtimal ama kazanırsa da uefa da grup 2.leri olarak şu an Milan ve Valencia var :D Bunlardan biri gelecekse varsın fener kazansın
lol.gif
lol.gif

Özellikle Milan'la karşılasacaksa isterse 3-0 yensin :D

Geçiniz... Fener kievi kiev de yenecekmiş öyle mi güldürmeyin :) Daha denizliye karşı pozisyona giremeyen takım maçı alacakmış peh peh peh. Bizden gaz alıp konusuyorlar kendinizi Galatasaray sanmayın :D

Fenerbahçe Kiev'de

699566564.jpg

Fenerbahçe, Avrupa Şampiyonlar Ligi (G) Grubu'ndaki son maçında yarın deplasmanda Ukrayna'nın Dinamo Kiev ile yapacağı karşılaşma için Kiev'e geldi.

İstanbul'dan özel bir uçakla Kiev'deki Boryspil Havalimanı'na inen sarı-lacivertli kafile, buradan konaklayacağı otele hareket etti.

Fenerbahçe'de sakatlıkları bulunan Kazım ve Emre, UEFA Kupası'na katılabilme açısından önemli olan mücadelede kadroda yer almadı. İki futbolcunun yanı sıra tedavileri süren Semih ve Tümer ile Burak, Can ve Gürhan da Dinamo Kiev maçının kadrosunda bulunmuyor.

Sarı-lacivertli ekip, yarınki maç öncesi son çalışmasını bu akşam oynanacağı Valeri Lobanoyskiy Stadı'nda yapacağı antrenmanla tamamlayacak. Teknik direktör Luis Aragones, antrenman öncesi maçla ilgili basın toplantısı düzenleyecek.

-BAŞKAN YILDIRIM GELMEDİ-

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Kiev'e gelen kafilede yer almadı. Kiev kafilesinde asbaşkanlar Mahmut Uslu ve Şekip Mosturoğlu ile birlikte az sayıda yönetim kurulu üyesi yer aldı.

Yönetim kurulu üyeleri, takımın otobüsünden ayrı bir otobüsle Kiev'de konaklayacakları otele gitti.

-TARAFTARLAR HAVALİMANINDA DAVULLAR ÇALDI-

Maç için İstanbul'dan Kiev'e gelen taraftarlar, havalimanında davullar eşliğinde tezahüratlarla takımı karşıladı.

Takımdan kısa bir süre önce Kiev'e gelen gelen taraftarlar, karşılaşma için İstanbul'dan getirdikleri tribün davullarıyla tezahüratlarına ritm yaparak havalimanında coşkulu bir atmosfer yarattı.

-FUTBOLCULARA YOĞUN İLGİ-

Fenerbahçe taraftarlarının yanı sıra çok sayıda Ukraynalı futbolsever, özellikle sarı-lacivertli ekibin yabancı futbolcularına yoğun ilgi göstererek bol bol imza aldı.

Ukraynalı bir grup futbolseverin ellerindeki çok sayıda Roberto Carlos fotoğrafını kendisine imzalatmaya çalışması dikkati çekti.

İhtiyarın yine inadı tutmuş Kazım'ı oynatmıyor. Emre'nin ne biçim sakatlığı var anlamadım. Fenerin bu maçı alması çok zor.

Kiev taraftarıda arkasına alıp rahat bir oyun sergiliyecektir.Beraberlik bile kieve yetiyor.FEner doğal olarak o iklime rağmen kazanmak istiyecekler doğal olarak arkada zaman zaman boşluklar bırakacaklar kievde kontraya iyi çıkan bir takım.Yani bu maç her ihtimale gebe

mortgage

yarın fenerbahçeli futbolcular mortgage(okunuşuyla:morkıç)sisteminler yararlanarak kardan saklanacak yer arayacaklar

eğer maçı donmadan bitirebilirlerse belki turu geçerler

Kievde çok sakat 3 tane as oyuncusu sakat bide aliev cezalı yani 4 as oyuncusundan yoksun çıkacak kiev maça,aslında biraz endişelerim yok değil.

Kiev'de bayağa sakat var dikkat etmesi lazım.En çok Fb'nin oynamayıp son Dakikalarda atıp kazanmasından korkuyorum.

Hava şartları, zemini düşünürsek Fenerbahcenin bu maçı alması zor görünüyor ancak bazen görünene aldanmamak gerekir.

Şahsi görüşüm Fenerbahcenin kazanmaktan başka çaresi olmadıgı Kiev karşılasmasını kazanacagı yönünde. Bu kolay mı? tabiki değil ancak iki takımın kadro kalitelerine bakarsak Fenerbahce bu maçı alır.

Böylesi soguk havalarda oynanan maçlarda takımların en büyük kozu savunmalarıdır. Fenerbahce savunması büyük bir şanssızlık yaşamazsa havadan ve yerden geçit vermeyecektir. ( tabi Edu faktörü ortaya çıkmazsa :)

Fenerbahcenin maça kontrollü başlayacagını düşünüyorum. Aslında bu Kiev için de gecerli. Kiev kendisine beraberlik yetecegı için asla savunma tedbirlerini elden bırakmayacaktır. Fenerbahcenin üstüne gitmekle gitmemek arasında kalacagı her dakika Fenerbahcenin bu maçtaki en büyük avantajıdır. Çünkü Fenerbahcenin hedefi tektir. O da Galibiyet.

Her ne kadar bu zeminlerde dirençli oyunculara sahip olanların ayakta kalacagı düşünülse de top teknigi iyi olan takım 1 adım önde olacaktır. Bu açıdan da Fenerbahcenin kievden üstün oldugunu düşünüyorum.

Maçın bir başka belirleyici unsuru uzaktan atılan şutlar. Gecen sene CSKA Moskova deplasmanında 30 metreden attıgı golle Fenerbahceye 1 puan kazandıran Devide ve Lyon deplasmanında böyle uzaktan golü olan Selçuk'a büyük görev düşüyor. Tabiki ve de Roberto Carlos.. Kim ne derse desin bu konuda ne zaman ne yapacagı belli olmayan buyuk bir silah Carlos. O öldürücü şutlarından bir kaçını bu maçta çıkarabilirse maçı lehimizie çevirecektir.

Erken bi gol atabililirsek maçı 4-1 gibi farklı bi skorla kazanacagımızı dusunuyorum.

Olmazsa 2-1 gibi bir sonucla Fener lehine bitecektir karşılaşma.

Futbolda her türlü sonuc vardır. Bunların tersi olamaz mı? Olabilir ancak maç öncesi öngörülerim bu şekilde.

Üst Alt