Şampiyonlar Ligi Hakkında Görüşlerin Neler? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlar Ligi Hakkında Görüşlerin Neler?

Şampiyonlar Ligi Organizasyonu Değerlendirme Anketi

• ★★★★★ | 5 Yıldız

• ★★★★ | 4 Yıldız

• ★★★ | 3 Yıldız

• ★★ | 2 Yıldız

• ★ | 1 Yıldız

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Merhaba değerli dostlarım..

Real Madrid ve Barcalonanın son 5-6 senedir kupaya ambargo koyduğu bir gerçek.. Eskiden her sezon, bir başka takım kazanıyordu.

Makas açılmış olabilir ama bu kupanın değeri benim gözümde kısmende olsa azaldı.. Platini ve ekibinin yaptığı hilelerde cabası..

Sizlerde de benzer duygular söz konusu mu ?

eskisi gibi ilgili değilim bu kupayla.

vasat, ortalama veya ortalamanın biraz üzerindeki herhangi 1 takımın final yarı final oynama şansı çok düşük ihtimal artık.

Bu tür takımların Uefa kupasına yüklenmesi daha iyi olur. Buna bizde dahiliz.

Dunya Kupasi sonrasi en onemli futbol turnuvasidir

Bu arada sadece devlerin is yaptigi yalan. Son bes yilda yari finale Atletico Madrid, Monaco, Roma falan kaldi.

Hea bizim seviyemiz EL tabii ki

Son 10 senedir 6-7 takımın egemenliğindeki kupa haline geldi. Bu sadece para ile açıklanamaz.

ManCity ve PSG senelerdir ne paralar harcıyor ama ikisinin de finale bile gelmişliği yok. ManCity 1 kere yarı final yapabildi sadece.

Belki hakem lobisi,belki kulüp kültürü denebilir ama sadece para ile olmaz bunlar. Atletico çok daha az parayla 2 defa final oynayıp kupanın kıyısından döndü.

Sadece müziği bile buram buram kalite kokan 1 lig, valla özledim şunu :) isterse real 10 sene daha kazansın benim gözümde değeri düşmez.

Ben 1999-2003 arası oynanan formata geri dönülmesinden yanayım. Yani yine 32 takımlı 8 grupluydu ama gruptan çıkanlar 2. turda tekrar gruplara giriyordu. Böylelikle en kaliteli 16 takımı gruplarda yarışırken izliyorduk. Hepsi birbirinden çekişmeli maçlar oluyordu. Barcelona-Liverpool-Roma-Galatasaray grubunda dönen taktiksel savaşları, maçlardaki gerilim seviyelerini hatırlayanlar hak verecektir. Şimdi Real-PSG-Bayern için gruptan çıkmak çocuk oyuncağı gibi bir iş. Çünkü gruba Maribor, Malmö, Dinamo Zagreb, Zilina, Artmedia, Maccabi tarzı gruptan çıkamayacağı aşikar takımlar bile geliyor. Oysaki 2. tur grupları kurtlar vadisi gibi oluyordu.

Bu yüzden futbolcuların yorgunluk bahanelerine aldırış etmeden, 2. tur grupları getirilmeli, maç sayısı daha fazla olmalı. Basketbolcular senede 100'e yakın maça çıkabiliyorsa futbolcular da bir 6 maç daha oynasın bir zahmet..

VAR sisteminin gelmesi gerek adaletli bir sistem isteniyorsa. Son 2-3 senedir finalistleri ve şampiyonu direk hakemler belirlemeye başladı. Buna bir dur denemezse Real Madrid hegemonyası devam eder.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

CL'nin değerleriyle oynadılar ve biraz eski forsu kalmadı ona katılırım.

Cumartesine final almaları, 2. turların aynı hafta yerine 2-3 haftaya bölünmesi vs...

Torba sistemide saçma. Lokomotiv Moskova'nın 1. torbada olması falan skandal mesela. Son 5 sene kuralı saçma. O zaman kupa falan almak boşa yani.

Üst Alt