GSC Haber - Şampiyonlar Ligi'nde Gelir Dağılımları Nasıl Yapılıyor? - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Şampiyonlar Ligi'nde Gelir Dağılımları Nasıl Yapılıyor?

Kulüp sıralamasına göre 70 bin euro - Örneğin 48 kulüp var bizim altımızda 30 kulüp kalsa 2.1 milyon euro ordan
Gruplara kalmak 3 milyon euro
Grupta galibiyet başına 570 bin, beraberliğe 190 bin euro

Lider bitirirsen +1 milyon euro
2. olursan + 500 bin euro

son 32 : 500 bin euro
son 16 : 1.1 milyon euro
çeyrek : 1.5 milyon euro
yarı : 2.4 milyon euro
final : 4.5 milyon euro + kazanırsan +4 daha

48 takıma 168 m euro TV geliri paylaştırılıyor, bu ülke rankına ve ülkelerin kulüp sayısına bağlı. 84ünü direk bölüştürüp kalan 84ü dediğim kriterlere göre dağıtıyorlar yani 2-3 de ordan gelir.

Yani gruptan çıkıp son 8e kalırsak yaklaşık olarak :

900 elemeler
5-6 grup
3 çeyrek
3 tv
2 coeff rank

15 milyon euro falan kazanırız.

Şurada kalsın da, arşiv olsun.
eline sağlık hocam

2 maç kazandık bunun karşılığı yok mu yani ?

• second qualifying round – €260,000
• third qualifying round – €280,000
• play-offs – €300,000 (eliminated clubs only). No solidarity payment will be made to the winners of this round. However, they will retain the payments received for the preliminary, first, second and third qualifying rounds, as applicable.

Solidarity payments to clubs that do not qualify for the group stage of the UEFA Champions League or the UEFA Europa League.

Hayri ahbabımla istişarede bulundum şimdi olay şu.

Rangers'a elenirsek 840 bin euro alıyoruz elemelerden
Rangers'ı elersek play-off'un 300 binini vermiyorlar. 540 binde kalıyoruz. Grup paralarını veriyorlar.

• second qualifying round – €260,000
• third qualifying round – €280,000
• play-offs – €300,000 (eliminated clubs only). No solidarity payment will be made to the winners of this round. However, they will retain the payments received for the preliminary, first, second and third qualifying rounds, as applicable.

Solidarity payments to clubs that do not qualify for the group stage of the UEFA Champions League or the UEFA Europa League.

Hayri ahbabımla istişarede bulundum şimdi olay şu.

Rangers'a elenirsek 840 bin euro alıyoruz elemelerden
Rangers'ı elersek play-off'un 300 binini vermiyorlar. 540 binde kalıyoruz. Grup paralarını veriyorlar.

3 kuruş para veriyorlar onu da göstermelik veriyorlar ha vay arkadaş

ŞL'ye katılabilirsek ve yine gruplarda nal toplarsak 25 milyon falan anca gelecek bize. Tjk de 30-32 milyon civarı gibi gözüküyor. Tabii ben 2 takımın da gruplarda bir cacık yapamayacağını varsayarak yazıyorum. Bir de market pool kısmında yayıncı kuruluş 3 milyon vermiş o da bölünecek. Bein'in sözleşmesi bitiyor ama yeni yayıncı da fazlasını vermez.

ŞL'ye katılabilirsek ve yine gruplarda nal toplarsak 25 milyon falan anca gelecek bize. Tjk de 30-32 milyon civarı gibi gözüküyor. Tabii ben 2 takımın da gruplarda bir cacık yapamayacağını varsayarak yazıyorum. Bir de market pool kısmında yayıncı kuruluş 3 milyon vermiş o da bölünecek. Bein'in sözleşmesi bitiyor ama yeni yayıncı da fazlasını vermez.

Şmp ligine kalma ümidin umarım mizahtır

Şmp ligine kalma ümidin umarım mizahtır

Benfica maçının 4. dakikasında ben:

E0FzDqOWQAM88pp

Üst Alt