Şampiyonu Beşiktaş Olan Lig'in Takımından Ne Hayır Bekliyordunuz? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonu Beşiktaş Olan Lig'in Takımından Ne Hayır Bekliyordunuz?

turnuvanin en kotu takimi acik ara turkiye degil mi.

kadro mumkun degil bu derece kotu olsun, sozunu ettigin onceki turnuvalarda avrupada oynayan topcu yoktu neredeyse.

terim'in isi.

Kadro iyi değil., sıradan dandik bi kadro. Üstünde Türkiye diil başka forma olsa burda herkes Arnavutluk ve Çek Cumhuriyetine nasıl bakıyorsa bu kadroya da öyle bakacaktı. O bahsettiğim turnuvalara giden kadrolara gelince Avrupa kupası kazanmış, üstüne tecrübe koymuş bir kadro vardı, daha iyi jenerasyonlar vardı, 2002 ve 2008'de kura şansı da vardı, Hırvatistan böyle diildi grupta da Portekiz dışında Türkiye'nin dişine göre rakipler vardı.. Ayrıca jenerasyon olarak 2000 kadrosu böyle değildi (o da Terim'in geliştirdiği bir kadroydu), o kadro uefa finalinde Arsenal'i yenip Avrupa kupası alan bir kadroydu ve Türkiye'nin normal standardının üstünde bir kadroydu. Bu kadro Arsenal'den fark yer. Arsenal de Barcelona'dan Bayern'den fark yiyor. Türkiye aslında şu an eski normal standartlarına döndü, 2000-2008 dönemi genele bakıldığında Romanya'nın Steaua Bükreşli dönemi gibi istisna bir dönem. Türkiye bunu standart haline getiremedi.

Bu kadronun çoğu oyuncusunu biz Galatasaray'a yakıştıramıyorken bu adamların Hırvatistan veya İspanya'ya kafa tutmalarını beklemek de biraz duygusalca bana göre.

Halbuki İspanya-Türkiye maçı Euro 2016'da ikinci maçlar arasında en banko maçların başında geliyordu (Fransa-Arnavutlukla filan beraber), bunun böyle olmadığını birtek son dk balına güvenen Türkiye düşünüyordu ama bal her zaman işlemiyor.

Hırvatistan da bizden daha iyi. Bizde birkaç iyi genç var o kadar. Ayrıca Türkiye liginde çok iyiymiş hissi veren Oğuzhan'ın Hırvatlar ve İspanyollar karşısında nasıl sıradan bir Anadolu takım topçusuna döndüğünü herkes gördü, daha genç öğrenecek elbette ama artık Türkiye'de oyuncu takibi, transfer, maaş, alt yapı, scouting politikalarını değiştirme vakti geçiyor bile. Şu haliyle Türkiye ligi Yunanistan/İsviçre/Belçika filan ayarı bir lig konumunda şu anda. Rus/Ukrayna takımları çatır çatır yenip gidiyor Türk takımlarını, daha iyiler çünkü. Kulüpler ise saçmasapan oyunculara saçma sapan paralar harcıyor, Hyundai arabaya Mercedes parası ödeyip Mercedes gibi gitmeyince insanlar küfürü basıyor, şoför kötü diyor. Halbuki araba Hyundai, hem de Hyundai Excel.

Türkiye ligi şu an Almanya ikinci liginden gelen Olcay Şahan'ların yıldız olduğu sıradan bir lig. Bunu artık kabullenmeli herkes. Bunu kabullenmeden birşeyleri düzeltmek imkansız.

Gökhan Gönül yerine Şener oynasaydı daha iyi olurdu veya Caner yerine İsmail Köybaşı oynasa İspanya'ya Hırvatistan'a kafa tutardık önerileri var. Ben Fener'in lig maçlarını izlemiyorum, transfermarkttan baktım şimdi, bu Şener Fener'de yedek, 11 lig maçında 90 dk oynamış, 1 maç 73 dk oynamış, bi maç 45 dk, bi maç da 8 dk oynamış.

Sener Ozbayrakli - Detailed line data | Transfermarkt

Nuri ise bu sezon sakatlıktan ve önündeki Weigl, İlkay ve Castro'nun iyi olmasından dolayı ligde sadece 9 maç oynadı, sadece 3 maç 90 dk.

"Barcelona'nın yedeği" Arda'nın oynamasına tepki verip Dortmund'un yedeği Nuri'yle Fener'in maç kondisyonu olmayan Gökhanı orda bile kesemeyen yedeği Şener'in oynamasını istemek, herhalde Türkiye'ye mahsus birşey.

Türkiye'nin yedek kulübesine bakınca şu oynasa iyi olurdu diyebilecek tek oyuncu Oğuzhan yerine Yunus Mallı olurdu bana göre, Oğuzhan'dan daha iyi oyuncu herşekilde. Onun dışında kim nerde oynarsa oynasın farketmez, İspanya sabaha kadar top çevirir, top göstermez istediği kadar da gol atardı. Aradaki kalite uçurumu Barcelona-Fiorentina seviyesinde.

Son düzenleme:
Üst Alt