Samsun 19 Mayıs Stadyumu | 33.919 - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Samsun 19 Mayıs Stadyumu | 33.919

Bunu tartışmaya mahal vermek için söylemıyorum ancak Türkiye'de Fenerbahçe hariç bütün stadları Toki aracılıgıyla devlet yapıyor. Fenerbahçe ise dernek (Ali Koç- 1907) sponsor ( Telsim-Migros) ve taraftarının destegi, kulübün parasıyla yaptı.

Galatasaray'da arazisini satti o parayla Toki'ye yaptirdi. -Toki: insaat firmasi-

kulup yapti deyince sanki insaati fener yapmis gibi konusuyon. Parayi odersin insaat sirketi yapar. Bizde araziyi verdik o fiyata yaptirdik. Ama sonradan anladikki fena kazik yemisiz. Araziyi Fransa'ya satsaymisiz bize 90.000 kisilik stad birde yanina 20.000 kisilik salon yaparmis. birde ustune 100.000.000 € odeme yaparmis.

Geçtiğimiz gün yanından geçtim. İlerlemiş bayağı bayağı...

Ayrıca bizim stadı devlet yaptı laflarını söyleyen cahillere iyice gıcık olmaya başladım.

Devletin bizim sayemizde kazandığı parayla bir stadyum daha yapılırdı.

eskiden bütün stadlara koşu pisti yaparlarmış şimdi de loca. Bu nedir yaa.. Normal koltugu dolduramayanlar locaları milyon dolara mı satacak ?

ligin gelismesi icin once zihniyetin sonrada ekonominin degismesi lazim.

kucuk takimlarda ekonomilerini guclu tutsunlar ki lig gelissin. Bunun icin en iyi ve en guzel cozum Vip koltuk ve suitlerdir.

ayrica bu tip bir stad yapiyorsan gelecegi dusunmen gerekir. bugun 100 tane locayi satamaz belki, ama 20-40 arasi locayi bir cok kulup satabilir. Zaten locayi kiralayanlar genellikle sirketler ne biliyim ligtv'nin ofisi, ulkerin ofisi, gazetecilerin ofisi oluyor. kimileri zenginler, is adamlari vs.

ortaya bir yatirim koyuyorsun. 70-80 milyon euro. bugun 100 loca satamayacak belki ama 20 sene sonra bunu gerceklestirecektir. bugun loca koymazsan, bu stadin omru 20 sene olur. 20 sene sonra tekrar bi stad daha dikmek zorunda kalirsin.--- ki ben yapilanlarinda kaliteli ve uzun omurlu olacagini yine dusunmuyorum ---

hukumetın en cok takdır ettıgım yonlerınden bırı..yaklasık 2 seneye hemen hemen butun stadlar bıtmıs olur daha kalıtelı bı lıg ızleyecegız

samsun-arena-samsunspor-yeni-stadyum-insaati-santiye-resimleri-son-durum-hali-2014-fotograf-goruntu-gorsel-stadyumlar-stat-stad-foto-2-850x479.jpg
BnSW1KsIgAE5gpP.jpg:large

BnSWvj5CQAASziv.jpg:large

BnSWrkECIAIlAAG.jpg:large

Kaliteli futbol icin kaliteli stadlar lazim.Insallah stadlar gibi futbolu yoneten zekasizlar ve stadi dolduran cahil apaciler de degisir.

Şuan oynayan stadyum şehrin göbeğinde gibi, 16.000 kapasiteli, her maç 10.000 civarı kemik seyirci oluyor sadece özel maçlarda full oluyor. Ancak yeni yapılan stad şehrin çok uzağında, özel maçlar haricinde dolacağını sanmam.

Stad yapınca futbolun kalitesi mi artıyor? İddia ediyorum gelecek sezon zeminler yine berbat olacak.

direk katkı vermeyebılır ancak tum futbolcuların ozellıkle yabancıların ıyı stadda oynamaları demek ligi daha cıddıye almaları demek..mancını gelır gelmez ılk acıklaması turklerın stadlarını guzellestırmesı gerek demıstı..ayrıca taraftar ıcınde oyle konyanın eskı stadda mac ızlemek mı kayserıde mı?

Hadi Bursa'yi anlarim, EsEs'i anlarim, Trabzon'u anlarim. Ama Samsun'a 35bin kisilik stat ne ya. Kücük tutun su rakamlari. Kapasite'den ziyade güzel bir ortam'in olusabilmesi önemli. Yeni stadyum'larin olmasi cok güzel ve ligimiz icin önemli bir sey. Ama su sayilari biraz düsük tutun.

Stad yapınca futbolun kalitesi mi artıyor? İddia ediyorum gelecek sezon zeminler yine berbat olacak.

Bence önemli bir etken. Mesela Sneijder'in stat konusuna bir cok kez degindigini gördüm. Özellikle deplasman'da motivasyon acisindan bizim icin bir avantaj. Bizim futbolcular hafta ici Old Trafford'dan gelip, Akhisar'in, Elazig'in ciftliginde maca cikiyor.

Hadi Bursa'yi anlarim, EsEs'i anlarim, Trabzon'u anlarim. Ama Samsun'a 35bin kisilik stat ne ya. Kücük tutun su rakamlari. Kapasite'den ziyade güzel bir ortam'in olusabilmesi önemli. Yeni stadyum'larin olmasi cok güzel ve ligimiz icin önemli bir sey. Ama su sayilari biraz düsük tutun.

Bence önemli bir etken. Mesela Sneijder'in stat konusuna bir cok kez degindigini gördüm. Özellikle deplasman'da motivasyon acisindan bizim icin bir avantaj. Bizim futbolcular hafta ici Old Trafford'dan gelip, Akhisar'in, Elazig'in ciftliginde maca cikiyor.

Samsun'un ortalama seyircisini biliyor musun ? Bir şey bilmiyorsun bari konuşma.

Üst Alt