Samsung, Sinema Salonlarına LED Ekran Getiriyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Samsung, Sinema Salonlarına LED Ekran Getiriyor

1524865087643.png
Samsung yeni nesil Onyx serisiyle projeksiyon dönemini bitirmeyi hedefliyor.

Sinema salonlarında görüntü için yıllardır benzer teknolojiler kullanılıyor. Her ne kadar sürekli geliştirilse de, projeksiyon cihazlarının kullanımına devam ediliyor. Samsung ise salonlarda büyük bir değişiklik yapmak istiyor.

Şirket, Onyx adını verdiği yeni görüntüleme cihazlarını duyurdu. Serinin ilk ürünü, 405 inçlik (10 metre) bir LED ekran. 4.096×2.160 piksel çözünürlük sağlayan panel, standart sinema salonu sistemlerine göre çok daha yüksek kontrast oranı sağlıyor. Panelin yapısından dolayı siyah görüntüler, gerçek siyah olarak yansıtılıyor.

Cihaz bir JBL ses sistemiyle birlikte geliyor. Ses sisteminin detayları belli değil. Fakat üst seviye bir model olacağı aşikar. Sinema salonlarının yanı sıra çeşitli organizasyonları da hedefleyen LED ekranın maliyeti ise 500.000 dolar ila 800.000 dolar arasında olacak.

Bu maliyetin projeksiyon cihazlı sinema sistemlerinin 2 – 3 katına denk geldiği söyleniyor. Buna rağmen sinema bilet fiyatlarında yalnızca ufak farklar yaratacağı iddia ediliyor. Ancak salon işletmecilerinin böyle bir yeniliğe nasıl bakacakları da belirsiz.

Kaynak: technopat

Samsung başka bir boyuta geçti ekran konusunda.

Takdir ediyorum mobil konusunda da yılların ikincisi, diğer androidler piyasadan silindi.

Böyle değerli 1 markanın Androidden sıyrılıp kendi yazılımıyla piyasada olmasını istiyorum artık
Olmaz o iş şu saatten sonra belirli bi alışkanlık var çok sıkıntı ceken olur. Yada bizim forum uygulaması gibi benzeri bise yapmaları lazım.

ASUS_Z00ED cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

İzleyicilere Çelik yelek ve metal kask da ücretsiz verilecekmiş

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi olur yav. O kadar şey gelişti sinema sektöründe ama hala film görüntüleri projeksiyondan yansıtılmasından dolayı iyi olmuyor.

Samsung başka bir boyuta geçti ekran konusunda.

Takdir ediyorum mobil konusunda da yılların ikincisi, diğer androidler piyasadan silindi.

Böyle değerli 1 markanın Androidden sıyrılıp kendi yazılımıyla piyasada olmasını istiyorum artık
Olmaz o iş şu saatten sonra belirli bi alışkanlık var çok sıkıntı ceken olur. Yada bizim forum uygulaması gibi benzeri bise yapmaları lazım.

ASUS_Z00ED cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Artık kendi yazılımından çok kullanicilara google play store/app store kalitesinde uygulamalar sunmak. Microsoft bu yuzden kaybetti.

Eğer geçiş suresi boyunca android uygulamalarini calistirabilir bi isletim sistemi gelistirebilirler ise bunu basarabilirler.

Üst Alt